5 nejcennějších hodinek s Mickey Mousem – mohou stát i milion korun – nemáte je doma?

Estimated read time 7 min read

S cenami mezi 300 a 30 000 dolary mají hodinky Mickey Mouse zvláštní místo na trhu hodinek a mají obrovské množství fanoušků. Od hodinek Timex, až po Rolex, byl Mickey Mouse prezentován na řadě různých značek hodinek, levnějších, i těch špičkových.

V tomto článku se podíváme na některé z nejcennějších hodinek Mickey Mouse na trhu, vyrobené ve spolupráci se společností Disney.

Hodinky s Mickey Mousem se vyráběly v období od 30. let 20. století až dodnes. Pojďme se podívat na některé z nejdražších hodinek, které si v průběhu let udržely svou hodnotu.

Kdo je Mickey Mouse? Asi netřeba představovat

Mickey Mouse je kreslená postavička vytvořená v roce 1928 Waltem Disneym a s největší pravděpodobností nejoblíbenější kreslená postavička všech dob (či jedna z nejoblíbenějších). Proto mnoho značek hodinek chtělo Mickeyho na svém číselníku. A za posledních téměř 100 let existuje více než 15 značek hodinek, které mají na svých hodinkách Mickey Mouse, včetně Geralda Genta, Rolex, Ingersoll, Swatch, Seiko, Lorus, Timex, Bradley, Citizen, Invicta a dalších.

První náramkové hodinky Mickey Mouse byly vydány v roce 1933 a v té době se prodávaly za 3,75 $. Byl to obrovský úspěch: Macy’s prodalo 11 000 kusů první den po uvedení hodinek do prodeje.

Nejcennější hodinky Disney

S tak bohatou historií a dlouhou životností bylo a je stále těžší najít ve funkčním stavu vintage a starožitné hodinky Mickey Mouse a jejich ceny v průběhu let raketově vzrostly.

Snažil jsem se najít zajímavé modely a značky, abyste si mohli udělat lepší obrázek o obrovské rozmanitosti, která existuje, jak z hlediska cen, tak provedení.

1. Gérald Genta Arena Retrograde Smile Mickey Mouse Disney – 40 000 USD

Na vrcholu našeho seznamu najdeme hodinky Gérald Genta Arena Retrograde Smile Mickey Mouse Disney, které mají cenovku mezi 35 000 – 40 000 $ a jsou omezeny na 150 kusů. Jsem si jist, že málokdo z vás věděl, že hodinky Mickey Mouse mohou být tak drahé, nebo kdo je Gérald Genta.

Gérald Genta Arena Retrograde Smile Mickey Mouse Disney
Gérald Genta Arena Retrograde Smile Mickey Mouse Disney, zdroj obrázku: s laskavým svolením Gérald Genta

Gérald Charles Genta byl švýcarský návrhář hodinek, který vytvořil některé z nejpopulárnějších designů hodinek, jako jsou Audemars Piguet Royal Oak a Patek Philippe Nautilus. V roce 1969 také vytvořil svou vlastní značku a v roce 1994 navrhl Grande Sonnerie Retro, nejsložitější náramkové hodinky na světě, v ceně přibližně 2 miliony dolarů.

Během 80. let 20. století získala Genta speciální licenci od The Walt Disney Company a distribuovala veřejnosti limitovanou edici hodinek s postavičkami Disney. Tyto jejich zmíněné hodinky jsou nejcennější.

2. Gerald Genta Retro G3622 Stainless Steel QUARTZ 28MM – 8 500 USD

Hodinky se obecně Gerald Genta se pohybují v rozmezí 5 000 a 40 000 $ a musel jsem od nich sem dát i další model. Gerald Genta Retro G3622 Stainless Steel má pouzdro asi 28 mm, datumové okénko na pozici 6 hodin a Mickeyho Mouse na celém ciferníku.

Gerald Genta Retro G3622 Stainless Steel QUARTZ 28MM
Gerald Genta Retro G3622 Stainless Steel QUARTZ 28MM, zdroj obrázku: s laskavým svolením Gray & sons Jewelers

Někteří mohou považovat tento konkrétní model za mnohem levnější a dostupnější (stojí 8 500 $). Geraldu Gentovi se v hodinkách Mickey Mouse je tak někdo nevyrovná. Tento model hodinek se dá sehnat i s jinou Disney postavičkou, konkrétně Minnie Mouse. Ty stojí nyní kolem 7 000 $.

Gerald Genta Retro G3622 s Minnie Mouse
Gerald Genta Retro G3622 s Minnie Mouse, zdroj obrázku: Pavel Horelica

3. Hodinky Rolex Oyster PERPETUAL MICKEY MOUSE – z období kolem roku 1970 – 5 000 USD

Walt Disney byl velkým fanouškem hodinek Rolex a existuje teorie, že mezi Disney a Rolex došlo k tajné dohodě a byly vyrobeny hodinky s Mickey Mousem na ciferníku. Ani jedna ze stran však tuto teorii nepotvrdila ani nevyrátila. Existuje několik webových stránek souvisejících s hodinkami, které píší o tomto „Příběhu jednorožce“, jako je Ablogtowatch, Collectorsweekly, Chronext a dokonce i komunita na Rolexforums.

V tuto chvíli existuje mnoho hodinek Rolex Oyster Perpetual Mickey Mouse k prodeji na eBay a Chrono24, kde je ciferník upraven poprodejně. To znamená, že Mickey Mouse byl přidán na číselník (ciferník) až později, nikoli samotnou značkou Rolex, když byly hodinky vyrobeny. Strojek hodinek a pouzdro jsou jinak zcela originální (je vhodné říci, že takto upravené ciferníky jsou mnohými považovány za nevhodné nebo prostě „falešné“, protože byly změněny poté, co vyšly z továrny Rolex).

Rolex DateJust Mickey watch
Rolex DateJust Mickey watch, zdroj fotografie: Peter Grey
Rolex Oyster Perpetual Mickey Mouse Watches
Rolex Oyster Perpetual Mickey Mouse Watches, zdroj fotografie: chrono24

Zda je příběh skutečný nebo ne, se možná nikdy nedozvíme, ale hodinky Rolex Mickey Mouse jsou skvělé a jedinečné hodinky, které má mnoho lidí velmi rádo. A co vy? Koupili byste si hodinky Rolex, které byly změněny, aby na číselníku měly Mickey Mouse? Dejte mi vědět v komentářích!

4. Limitovaná edice hodin MICKEY MOUSE SWATCH X KEITH HARING – nástěnné hodiny – 4 000 USD

Swatch je další velká značka, která vydala několik verzí hodinek ve spolupráci s firmou Disney. Zajímavým a jedinečným kouskem je jejich Mickey Mouse Limited Edition SWATCH X Keith Haring Maxi, což jsou vlastně nástěnné hodiny ve tvaru hodinek Swatch, které měří 210 cm. Mají také standardní verzi náramkových hodinek, ale nástěnné hodiny jsou mnohem velkolepější a jsou omezeny na pouhých 233 kusů. Ceny se pohybují mezi 3 500 a 5 500 dolary v závislosti na stavu, žádanější jsou ty mátové.

Mickey Mouse Limitovaná edice SWATCH X Keith Haring Watch Wall
Mickey Mouse Limitovaná edice SWATCH X Keith Haring Watch Wall, zdroj fotografie: s laskavým svolením Swatch

5. Mechanické kapesní hodinky Mickey Mouse Bradley ze 70. let – 1 800 USD

Kapesní hodinky byly ještě v 19. století velmi používané, dokud se později na trhu nezačaly prosazovat náramkové hodinky. To nás přivádí k těmto novým starým (NOS) mechanickým kapesním hodinkám Mickey Mouse Bradley ze 70. let, které jsou dodávány s originálním balením. Na obalu je stále vidět původní cena a červená barva je stejně živá, jako když vyšla z továrny. Krásné, ale trošku dražší.

Mechanické kapesní hodinky Mickey Mouse Bradley ze 70. let
Mechanické kapesní hodinky Mickey Mouse Bradley ze 70. let, zdroj fotografie: Pavel Horelica

Měli jste také jako děti oblíbené hodinky s dětskou postavičkou? Budu rád, pokud mi napíšete do komentářů.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.