5 pravidel ohledně hodinek, kterými by se měl řídit každý muž

Estimated read time 4 min read

Pánové, i když je v dnešním světě značná volnost, existují určitá pravidla, kterými bychom se měli řídit a nikdy, NIKDY bychom je neměli porušovat. Podívejme se na 5 základních pravidel ohledně hodinek, které jsou fakt důležité.

1. Noste hodinky na té ruce, kde je vám to příjemné a přirozené

Noste hodinky na té ruce, na které je vám to přirozené
Noste hodinky na té ruce, na které je vám to přirozené, zdroj fotografie: Pavel Horelica

Možná jste slyšeli, že byste měli hodinky nosit pouze na levé ruce, ale to je blbost. Noste svoje hodinky na kterémkoliv zápěstí, na kterém je chcete mít. Je to zcela na vás. Pravidlem však je nosit hodinky na své nedominantní ruce (abyste je mohli svojí dominantní rukou jednoduše ovládat).

2. Noste vhodné hodinky pro danou příležitost

Třeba ruský politik Dmitrij Medveděv nezvolil hodinky úplně dobře
Třeba ruský politik Dmitrij Medveděv nezvolil hodinky úplně dobře, zdroj fotografie: Instagram Embassy of the Russian Federation

Přemýšlejte v tomto směru o hodinkách jako o botách, nebudete si asi brát basketbalové boty na první rande nebo kožené společenské boty do přírody. Totéž platí pro hodinky. Nenoste hodinky Casio G-Shock s drahému obleku, ujistěte se, že máte hodinky pro všechny typy příležitostí. Ale neříkáme vám, abyste rozbili prasátko a koupili si drahé hodinky. Kvalitní hodinky nemusí zruinovat váš rozpočet.

3. Noste hodinky správně

Noste hodinky správně
Noste hodinky správně, zdroj obrázku: Pavel Horelica

Noste prostě hodinky tak, jak se nosit mají. Ani pod zápěstím, ani nad zápěstím. Nechcete, aby hodinky narušily rozsah pohybu vašeho zápěstí. Viděl jsem muže nosit hodinky špatně a do konce dne je bolela ruka a zjevně to snížilo i pohyblivost jejich zápěstí.

4. Hodinky vám musí padnout a musí mít správnou velikost

Velké hodinky nevypadají dobře
Velké hodinky nevypadají dobře, zdroj obrázku: Pavel Horelica

Nenoste hodinky, které vypadají, jako by vám spadly na zápěstí. Vypadáte pak jako amatér, který si právě koupil hodinky a nevěděl, že o nich musí něco málo vědět. Proto tak moc miluji náramkové hodinky s koženým řemínkem, protože jsou nastavitelné – pokud si nakonec pořídíte kovový náramek, musíte zajít do nějakého klenotnictví, kde si ho necháte přizpůsobit pro vaše zápěstí.

V průměru by se pouzdro pánských hodinek mělo pohybovat někde od 35 mm do 42 mm.
V průměru by se pouzdro pánských hodinek mělo pohybovat někde od 35 mm do 42 mm. Zdroj obrázku: Pavel Horelica

Před pár lety to byl veliký trend nadměrných hodinek. Stejně jako oblečení chcete, aby vám i hodinky seděly správně. V průměru by se pouzdro pánských hodinek mělo pohybovat někde od 35 mm do 42 mm. Cokoli menší je více ženské, cokoli většího je prostě příliš velké (pokud nejste Hulk Hogan).

5. Obdivujte hodinky jiných mužů z dálky

Stejně jako byste se nikdy nem2li dotknout peněženky jiného muže, neočekávejte, že můžete jakkoliv manipulovat s cizími hodinkami. Pro mnoho mužů jsou hodinky jediným šperkem, který vlastní nebo nosí, a jsou hrdí na to, že je udržují bez prachu, otisků prstů a jsou dobře vyleštěny. Je naprosto v pořádku zdvořile požádat, abyste se mohli podívat na cizí hodinky, ale neočekávejte, že si je muž sundá ze zápěstí. Pokud nabízí, klidně to přijměte, ale snažte se to zvládnout s co nejmenším kontaktem s cizími hodinkami a nikdy je nepokládejte na tvrdý povrch, kde by se mohly poškrábat.

A co si dále přečíst?

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.