7 tipů, jak zlepšit výdrž baterie na chytrých hodinkách s Androidem

Estimated read time 5 min read

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se vám baterie chytrých hodinek vybíjí tak rychle? Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak tento problém vyřešit či minimálně zlepšit.

Podívejte se na naše následující tipy a rozluštěte malé tajemství, jak se dá zlepšit výdrž baterie chytrých hodinek s Androidem.

1. Určitě blokujte zbytečné oznámení

Správa nebo blokování zbytečných oznámení v hodinkách jistě pomůže a o něco prodlouží životnost baterie. Ačkoli některá upozornění jsou samozřejmě nezbytná pro každodenní život, některá naopak mohou zbytečně přetěžovat vaše chytré hodinky a zbytečné věci také mohou zabírat nějaký ten datový prostor. Pokud nijak nespravujete, neblokujete ani nefiltrujete, to co vám do hodinek chodí do oznámení, může vás každou chvíli něco nedůležitého otravovat. Každé takové oznámení přijaté na vašich chytrých hodinkách může kdykoli zbytečně spotřebovávat energii (rozsvítit hodinky, rozvibrovat je). Tohle je určitě první věc co udělejte, dejte si do oznámení jen pár důležitých věcí, zbytek vypněte.

2. Upravte na hodinkách úroveň jasu

V závislosti na prostředí, ve kterém se nacházíte, lze úroveň jasu na hodinkách celkem snadno upravit. Nízký jas může hodně šetřit energii baterie a dokonce může i chránit oči před příliš agresivním displayem. Já třeba dávám přednost nízkému jasu, protož když si hodinky rozsvítím ve tmě, nechci aby mi vypálily oči (a že k tomu někdy jas hodinek nemá daleko).

Snižte jas hodinek na minimum, které je pro vás příjemné a hodinky jsou čitelné
Snižte jas hodinek na minimum, které je pro vás příjemné a hodinky jsou čitelné
Zdroj obrázku: Tomáš Soukup

Toto opět znamená znatelné prodloužení výdrže baterie a zajistí to optimální výkon o hodinek. Najděte tu svoji perfektní rovnováhu a upravte úroveň jasu, abyste své chytré mohli používat déle a vyhnuli se vybití baterie.

3. Vypněte synchronizaci Wi-Fi

Pokud vlastníte chytré hodinky vybavené WiFi, NFC nebo lokalizačními službami, můžete omezit konektivitu a zase tak prodloužit životnost baterie. Omezení a deaktivací Wi-Fi však budou na smartwatch i nadále přijímána oznámení – jsou většinou připojena přes Bluetooth. Pokud Wi-Fi připojení nepoužíváte, baterie se nebude tak rychle nevybíjet.

Wi-Fi konektivita se dá vypnout - ušetříte tak zase trochu ze své baterky
Wi-Fi konektivita se dá vypnout – ušetříte tak zase trochu ze své baterky
Zdroj obrázku: Tomáš Soukup

4. Vypněte gesta zápěstí

Pokud po zvednutí paže nechcete provádět žádné funkce, deaktivace gest zápěstí je nejlepší volbou. Ve skutečnosti je to funkce většiny chytrých hodinek a automaticky se rozsvítí display hodinek, když zvednete ruku a otočíte display směrem k sobě. Pokud tuto funkci deaktivujete, zvýší se životnost baterie. Chcete -li tuto možnost deaktivovat, postupujte takto:

Krok 1. Otevřete nabídku smartwatch a přejděte do nastavení
Krok 2. Klikněte na gesta a vypněte je

Vypněte na chytrých hodinkách gesta v nastavení
Vypněte na chytrých hodinkách gesta v nastavení
Zdroj obrázku: Tomáš Soukup

5. Používejte režim Theatre (divadlo, kino)

Pokud máte například naléhavou schůzku nebo soukromou večeři, režim divadlo (nebo někde je označován jako kino) bude to pravé pro tyto chvíle, kdy nechcete být moc rušeni. Chytré hodinky přejdou do režimu hibernace, který vypne obrazovku a lze je znovu zapnout pouze pomocí tlačítka napájení.

Použití této funkce pomůže chytrým hodinkám podstatně prodloužit jejich životnost – velmi se sníží spotřeba energie a zabrání se vybití baterie. Chcete-li aktivovat tento režim kina, hledejte na hodinkách tuto ikonu:

Takto aktivujete mód divadlo
Takto aktivujete mód divadlo, Zdroj fotografie: Pavel Horelica

6. Používejte hodinky v úsporném režimu

Některé chytré hodinky umožňují používat hodinky v úsporném režimu. Mám třeba hodinky Samsung Gear S3 Frontier a ty jsou s barevným displayem. Pokud mám standardní režim, vydrží třeba 2 dny. Ale v úsporném režimu skoro až týden. Display je černobílý a většina věcí je upozaděná, ale oznámení na hodinky chodí, čas vidím. Více od nich nepotřebuji.

7. Sledujte svoji baterii

Poslední řešení, monitorování baterie vám může ušetřit energii baterie. Chytré hodinky Android mají integrovaný nástroj, který vám řekne, které aplikace nejvíce vybíjí baterii. Umožní vám to zjistit, jak dlouho byly chytré hodinky mimo nabíječku, a poskytne vám odhad, kolik času zbývá do vybití baterie. Prostudujte si tuto aplikaci a budete chytřejší.

A co vy? Máte nějaké tipy, jak se dá šetřit baterie v chytrých hodinkách? Budeme moc rádi za tipy a doporučení v komentářích.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.