Cristiano Ronaldo má hodinky posázené diamanty – stojí víc, než vyděláte za 2 životy

Estimated read time 5 min read

Nezávidíme. No možná trochu. Ale spíše tleskáme. Kolekce hodinek světoznámého fotbalisty Cristiana Ronalda je doslova sypaná diamanty i rubíny a je světově proslulá.

Hodinky Cristiana Ronalda září stejně jasně, jako jeho fosforově bílé zuby. Vezměme si například jeho hodinky Rolex GMT Master Ice z 18karátového bílého zlata, které jsou ozdobené 30 karátovými diamanty. V hodnotě 11 milionů korun (371 000 GBP) představují jedny z levnějších hodinek v sestavě Cristiana Ronalda.

Prostřednictvím jeho Instagramu jsme nakoukli na pár novinek z kolekce hodinek Cristiano Ronaldo, zde jsou hodinky, které nás nenechaly chladnými. Pojďme se podívat na zajímavé kousky hodinek v Ronaldově šuplíku.

Hvězda Manchesteru United je jedním z pouhých dvou aktivních fotbalistů, kteří si během své hráčské kariéry vydělali přes 1 miliardu liber (spolu s dalším vynikajícím hráčem Lionelem Messim, který nyní válí v PSG).

Hublot Masterpiece MP-09 Tourbillon Bi-Axis – cena 28 miliónů korun

Cristiano Ronaldo je fanouškem hodinek s ohromujícími cenovkami. Často vás cena jeho hodinek prostě posadí na zadek. Tak třeba José Mourinho, jeden z nejúspěšnějších fotbalových trenérů nosí hodinky Hublot Big Bang, Ronaldovi hodinky Hublot Masterpiece MP-09 Tourbillon Bi-Axis, které jsou na pouzdru osazené diamanty a mají diamantovou korunkou jsou úplně jiná liga – stojí 1,2 milionu dolarů, což je bratru nějakých 28 miliónů korun.

Hodinky Hublot Masterpiece MP-09 Tourbillon Bi-Axis
Hodinky Hublot Masterpiece MP-09 Tourbillon Bi-Axis, zdroj foto: Instagram Cristiana Ronalda

Ale není to jen o diamantech. Tyto hodinky jsou skvost i uvnitř pouzdra. Společnost Hublot už nějakou dobu sledujeme a můžeme s jistotou říci, že jde o jejich dosud možná nejsložitější hodinky.

Hublot Masterpiece MP-09 Tourbillon Bi-Axis
Hublot Masterpiece MP-09 Tourbillon Bi-Axis, Foto: s laskavým svolením společnosti Hublot

Zajímavost: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro málem nepřišel na svět. Jeho matka totiž přemýšlela o potratu kvůli rodinné chudobě, alkoholismu otce a třem dalším sourozencům. Na radu lékaře si ale nakonec vše rozmyslela.

Bugatti Chiron Tourbillon Baguette od Jacob & Co – cena přes 24 miliónů korun

37letá fotbalová legenda, která patří mezi nejlépe vydělávající sportovce světa, umí stejně dobře rozhazovat peníze, jako dávat góly. Má zvláštní zálibu v drahých autech a hodinkách – a jeho poslední nákup tyto dvě lásky spojuje.

Luxusní hodinky společnosti Jacob & Co Ronalda vyšly na více než milion dolarů (24 mil. Kč) – tyto hodinky skládají hold jeho superautu Bugatti Chiron. Hodinářská manufaktura v tomto duchu vypustila na trh omezenou sérii Tourbillon Baguette, Ronaldo se nicméně dočkal zakázkových úprav hodinek, které z jeho kousku dělají světový unikát. Přední stranu hodinek tak zdobí logo CR7 odkazující na iniciály portugalského fotbalisty, stejně jako na jeho oblíbené číslo dresu. Nahrazeny byly iniciály Ettore Bugattiho.

Bugatti Chiron Tourbillon Baguette
Bugatti Chiron Tourbillon Baguette, Zdroj foto: se svolením Jacob & Co

Hodinky jsou tedy variantou modelu Bugatti Chiron Tourbillon Baguette od společnosti Jacob & Co – tyto hodinky se prodávají za více než 1 milion USD. Vzhledem k tomu, že Ronaldovi hodinky jsou jedinečný kus upravený na míru, můžete očekávat, že tyto hodinky budou mít ještě mnohem, mnohem větší hodnotu.

A jdeme ještě dál. Další úpravy hodinek spočívají v zakomponování většího množství bílých diamantů, kterých celkově na hodinkách najdeme 232. Doplňuje je pak ještě 109 černých safírů, celkově si tak Ronaldo zdobí ruku jednadvaceti karáty. Černobílá kombinace na hodinkách je přitom odkazem na karoserii fotbalistova kupé Bugatti Chiron.

Hodinky mají safírové sklíčko, které prakticky nelze poškrábat.

Jacob & Co Caviar Tourbillon – cena přes 43 miliónů korun

Ronaldo se na předzápasové tiskové konferenci Manchesteru United blýskl hodinkami posetými diamanty, které údajně mají hodnotu ohromujících 1,85 milionu liber (to je tedy přes 43 miliónů korun). Opět jde o špičkový model hodinek od návrhářské značky Jacob & Co. Ronaldův model byl ale vyroben na zakázku a z řady Caviar Tourbillon.

Hodinky Jacob & Co Caviar Tourbillon
Hodinky Jacob & Co Caviar Tourbillon, zdroj foto: Twitter Cristiana Ronalda

Na hodinkách je 424 (!!) bílých diamantů. Jsou poseté diamanty a červenými rubíny.

Za celý život průměrný člověk vydělá asi 14-16 miliónů korun. Na jedny levnější Ronaldovi hodinky bychom tak vydělávali 2 životy. A nic jiného bychom si nemohli koupit.

A dále si přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.