Hodinky Casio G-Shock nejsou nudné – můžete je mít v mnoha letních barvách

Estimated read time 3 min read

Venku začíná být krásně slunečno a vám chybí energie a drive? Máme pro vás parádní první pomoc, která se určitě postará o okamžitou nápravu vaší nízké energie. Designéři japonské značky Casio si totiž při navrhování letní kolekce hodinek CASIO G-SHOCK dali pohov od praktické stránky věci a vydali se cestou takového malého duhového úletu. A my jako zákazníci z toho těžíme!

Tentokrát se obětí jejich seberealizace stala číslicově-analogová kolekce GBA 400 a její blízká příbuzná linie GA 400A. Dohromady půltucet všestranně odolných modelů s vícevrstvými ciferníky hraje téměř kompletní paletou barev světelného spektra. Hodinky v barvách od nejtmavší k nejsvětlejší – zajímavý je třeba švestkově fialový model GA 400A-6A, nebesky modrý GA 400A-2A, krásně světle zelený GBA 400A-3B, červený GBA 400-4, sytě oranžový GBA 400-4B a nakonec žlutý GA 400A-9A.

Svěží odstíny hodinek nabijí energií a pomohou s viditelností samotných hodinek tam, kde by černá měla přesně opačný efekt. Prostě hodinky na vaší ruce jdou hned vidět. Každý si jich všimne. Jsou hravé, letní, nádherné.

Barevné hodinky Casio G-Shock
Barevné hodinky Casio G-Shock, zdroj obrázku: Casio.com

Nadprůměrné odolnost zachována!

Nebyly by to hodinky Casio G-Shock, kdyby pod rozjařeně působící barevnou pryskyřicí neschovávaly vysoce nadprůměrnou odolnost a bohatou nadílku funkcí.

Hodinky bez písmene B v názvu se vzdaly bezdrátové technologie Bluetooth. Jinak jsou jejich vlastnosti, až na malé rozdíly, stejné jako u dražších sourozenců, kteří dokáží díky systému Mobile Link komunikovat s moderními smartphony. Ptáte se, nač je tato vymoženost dobrá? Pokud hádáte, že to má něco společného s hudbou, máte naprostou pravdu. Jednou z inovativních funkcí, kterou řada GBA-400 na podzim loňského roku přinesl, bylo ovládání hudebního přehrávače v mobilním telefonu přímo ze zápěstí.

A jak jsou na tom novinky s odolností? Jak jinak, výborně. Pro pouzdra s rozměry 55 × 51,9 × 18,3 mm je samozřejmá potápěčská voděodolnost 200M / 20atm a odolnost vůči nárazům. Co řada GA 400A ztrácí na chybějícím bluetooth, dohání štítem proti magnetickým polím. Obě série spojuje nasazení minerálního sklíčka o tloušťce přizpůsobenou hrubšímu zacházení.

Designéři značky Casio nabrali odvahu a černou barvu v létě nahradili svěžími odstíny. A co vy? Odložte fádní černé G-Shock do zásuvky, na podzim a v zimě se k nim můžete vrátit, ale nyní se neomezujte a dejte průchod nádherným barvám.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.