Hodinky Certina – jsou dobré? Stojí za to?

Estimated read time 7 min read

Většina lidí věří, že švýcarské hodinky jsou ty nejlepší hodinky vůbec. No a pokud jde o švýcarské hodinky, obvykle lidem přijde na mysl hodinky značek Rolex, Omega nebo Patek Philippe. Ale co takové hodinky značky Certina? Slyšeli jste o nich?

Někteří lidé si myslí, že švýcarské hodinky jsou super drahé. Tak tomu ale úplně není. Některé ze švýcarských značek hodinek vyrábějí hodinky vhodné i pro „střední“ třídu. Jsou dostupné i nám, obyčejným lidem 🙂 Jednou z takových značek je právě Certina. V tomto článku se právě na značku a hodinky Certina zaměříme.

Historie hodinek Certina

Certina je známou švýcarskou značkou působící na trhu již od roku 1888. Do vývoje přesnějších a odolnějších hodinek investuje Cetina spoustu finančních prostředků už od dob svého založení. Díky tomu si získala opravdu věrné zákazníky a fanoušky po celém světě. Certina se také hodně věnuje marketingu – sponzoruje motorové sporty (Sauber F1, Rallye – limitovaná edice věnovaná WRC a světovému šampionátu WRC) a navázala ve své historii spolupráci s mnoha legendami: Muhammad Ali, Colin McRae, Ole Einar Bjørndalen, Mike Doohan a další. Moc dobře vědí proč to dělají, vyplácí se jim to.

Od roku 2017 prochází každé quartzové hodinky Certina kontrolou přesnosti chodu a disponují certifikací C.O.S.C. a označením chronometr s maximální odchylkou +- 10 vteřin za rok a +- 0,07 vteřin za den.

Certina je jednou z nejstarších švýcarských hodinářských firem, která od nepaměti vyrábí vysoce spolehlivé, převážně sportovní hodinky, a dnes své hodinářské umění předvádí již s více než 125 letou historií.

Úplně na začátku pracovali v dílně spojené s rodinným domem pouze tři zaměstnanci.

I když začali takto v roce 1888, poprvé byla použita značka Certina až v roce 1906. V roce 1938 společnost použila název „Certina“ (z latinského certus, což znamená jistý nebo zajištěný) jako svou ochrannou známku pro export a marketing svých hodinek. Ve stejném roce se společnost rozšířila na 250 zaměstnanců a oslavila své 50. výročí.

Do roku 1955 měla Certina 500 zaměstnanců, kteří každý den vyráběli 1 000 hodinek. Certina přišla s novým obchodním plánem, který jí umožnil rozšířit svoji činnost. V roce 1960 Certina použila logo želvy. Navrhovali své hodinky tak, aby vydržely a přežily tvrdé údery – jako želva. Z tohoto důvodu byla želva tím pravým symbolem jejich značky. Certina je také partnerem americké neziskové organizace Sea Turtle Conservancy, která se věnuje ochraně mořských želv.

Spojení hodinek Certina s vodou je také správné, protože hodinky Certina doprovázely různé podvodní výzkumné mise. Patří mezi ně mise Sealab II (SEALAB I, II a III byla experimentální podmořská stanoviště vyvinutá námořnictvem Spojených států v šedesátých letech minulého století, aby dokázala životaschopnost dlouhodobě izolovaného člověka), kde hodinky Certina DS-2 prokázaly svou odolnost a houževnatost.

Do roku 1972 se počet zaměstnanců zvýšil na 900 lidí a každý rok se vyrobilo 600 000 hodinek. V roce 1983 se Certina stala členem skupiny Swatch Group vedle společností Omega, Breguet, Longines, Hamilton, Tissot, Rado, Calvin Klein a Swatch.

Kde se hodinky Certina vyrábí?

Hodinky Certina jsou vyráběny ve Švýcarsku, v místě, kde společnost založili bratři Kurthové v roce 1888. Takže když si koupíte hodinky Certina, uvidíte na nich nápis Swiss Made. To je důležité pro mnoho milovníků hodinek, protože rádi věří, že hodinky Swiss Made jsou nejlepší a nejúžasnější hodinky, které si za svoje peníze mohou koupit.

Jsou hodinky Certina kvalitní?

Je důležité si uvědomit, že Certina je švýcarská značka hodinek s více než 130 letou historií. Značka je známá svou precizností, spolehlivostí a sportovním charakterem. Hodinky Certina byly mnohokrát chváleny pro svou vynikající kvalitu s kombinací moderních a klasických funkcí.

Většinu hodinek Certina lze popsat jako „v klasickém designu“.

Stojí za to se určitě podívat na Certinu a jejich hodinky. Můžete si vybrat ze čtyř různých kolekcí – Heritage, Urban, Aqua a Sport. Pokud jste se s touto značkou ještě nesetkali, vyzkoušejte ji, protože mají pěkné a kvalitní hodinky prodávané za rozumnou cenu.

Aby bylo zajištěno, že splňují vysoké standardy, podléhají všechny hodinky Certina přísným kritériím kvality. Značka je pravděpodobně nejlépe známá svými hodinkami, které jsou vybaveny technologií DS (Double Security). Koncept DS byl koncipován v roce 1959 a umožnil společnosti Certina upevnit si reputaci sportovní značky. Možná vás zajímá, co přesně DS je. Jedná se o design s propracovanými bezpečnostními prvky, jako je safírové křišťálové sklo odolné proti poškrábání, zesílená zadní část pouzdra a systém těsnění, které chrání dřík a korunu.

Chronometry Certina přicházejí s certifikací chronometru Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (COSC). COSC je oficiální švýcarský institut pro testování chronometrů, který je odpovědný za ověřování přesnosti a přesnosti švýcarských hodinek. Testování COSC se obecně vztahuje na hodinky vyráběné nebo montované ve Švýcarsku.

Co je to chronometr? Chronometr je typ mechanických hodinek, které je testovány a certifikovány, aby splňovaly standardy přesnosti. Ve Švýcarsku mohou slovo chronometr používat pouze hodinky certifikované COSC.

Jsou hodinky Certina kvalitní? Ano. Jsou to dobře stavěné hodinky s vysoce kvalitními součástmi a švýcarským řemeslným zpracováním.

Reputace hodinek Certina

Certina je členem skupiny Swatch od roku 1983. Je pravda, že hodinky Certina nejsou tak populární jako jiné značky ve skupině Swatch, jako jsou Omega, Longines, Rado, Tissot a Swatch. Také nejsou tak populární ve Spojených státech jako v Evropě.

Jedním z možných důvodů je jejich malý marketingový rozpočet. A když neutratíte příliš mnoho za marketing, o vašich produktech bude vědět méně lidí. Místo toho Certina udělala to, že se zapojila do sportu, zejména do automobilových závodů.

Značka hodinek Certina je umístěna v segmentu trhu střední třídy. Poskytují vysoce kvalitní hodinky za dostupnou cenu. To však nemusí stačit k překonání slavnějších a zavedených značek, zvláště teď, když je konkurence opravdu veliká.

A jak vnímáte značku hodinek a Certina vy? Budeme moc rád za komentáře pod článkem.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.