Hodinky Ducati – jsou kvalitní?

Estimated read time 5 min read

Ducati jsou nejznámější svými ikonickými červenými motocykly a úspěchem na světově proslulých motocyklových soutěžích. Značka má italské kořeny sahající až do 20. let 20. století, takže mají desítky let zkušeností s vytvářením vysoce kvalitních produktů. Značka nabízí řadu produktů pro fanoušky značky, aby vyjádřili sebe a svou lásku k motocyklům. Koupit si můžete třeba oblečení, boty Ducati, a různé další doplňky.

Pak Ducati rozšířila svou kolekci o hodinky Ducati. Hodinky Ducati sdílejí všechny odvážné a ikonické rysy motocyklů s nádechem elegance a stylu, díky nimž jsou vhodné pro každodenní nošení. Jsou ale hodinky Ducati kvalitní? Na to se v dnešním článku podíváme.

Stručná historie Ducati

Začátky, aneb předválečné období

Společnost Ducati vznikla ve 20. letech 20. století v italské Bologni. Značka ne vždy vyráběla motocykly, společnost začala budováním rádií. Adriano Cavalieri Ducati patentoval krátkovlnný vysílač, který by mohl použít ke komunikaci s lidmi ve Spojených státech. Adriano poté spolupracoval se svými bratry Brunem a Marcellem na vytvoření Società Scientifica Radio Brevetti Ducati. Tato společnost vyrobila malý Manensův kondenzátor. Společnost Ducati tehdy zaměstnávala pouze dva dělníky a sekretářku. Bohužel bylo toto místo zničeno během druhé světové války.

Poválečná Ducati

Po zničení místa byla rodina odhodlána vše znovu vybudovat. Bylo rozhodnuto změnit hlavní produkt značky a nově přestavěné sídlo se stalo závodem na výrobu motocyklů.

Po válce totiž požadoval italský lid hlavně mobilitu. Lidé vyžadovali snadné a pohodlné způsoby pohybu po svých městech. Výhodnou cestou v této době byly mikromotory, které bylo možné okamžitě připevnit na jakékoli kolo. Společnost Ducati si toho všimla a vytvořila model Ducati Cucciolo, který na výzvu k pohodlné motorové přepravě odpověděl produktem, který způsobil revoluci v tomto odvětví.

Ducati Cucciolo
Ducati Cucciolo

1960-1980

Od šedesátých let rostl automobilový průmysl exponenciálně, což znamená, že po motocyklech nebylo tolik touhy, jako po praktických automobilech. To umožnilo značkám, jako je Ducati, změnit způsob, jakým se na motocykly dívá široká veřejnost, přičemž jejich názor se začal více soustředit na zábavu a svobodu. Mládež se zamilovala do myšlenky vlastnit a jezdit na motocyklech a stala se z toho jakási metoda sebevyjádření.

V 70. létech motocykly byly propagovány jako ideální pro závodění se staly se velmi populárním sportem. S 80. léty přišel začátek supersportů.

Od 90. let do současnosti

Ducati rychle pochopila, že aby zboží bylo zakoupeno, musí přispět k identitě člověka. To se stalo v případě motocyklů, protože jezdci byli silně spojeni s určitými značkami, u nichž se cítili nejlépe – motocykly odrážely jejich vlastní osobnosti. Motocykly se staly prémiovými objekty, které bylo možné použít spíše pro zábavu než pro praktické dojíždění. Ducati se začala silně orientovat na technologii, styl a design, aby zajistila konzistentní postup do budoucnosti motocyklového průmyslu.

Představujeme hodinky Ducati

Ducati navrhly svou řadu hodinek tak, aby byly nápadné a odvážné – každý model hodinek Ducati má individuální a jedinečný vzhled. Většina modelů hodinek má prvky červeného odstínu značky, který odkazuje na závodní historii Ducati. Všechny hodinky mají stejný stylový a poutavý vzhled, díky kterému jsou motocykly Ducati tak ikonické, a jsou tak dokonalým doplňkem pro všechny milovníky značky Ducati nebo nadšence motocyklů.

Hodinky Ducati jsou určeny spíše pro mladší generace.

Srovnání s hodinkami Rolex a podobně samozřejmě nesnesou. Kvalita je prostě jinde. Hodinky Ducati jsou módní hodinky. Ducati je synonymem úspěchu, italského stylu, prestiže a emocí. Jako takové jsou hodinky Ducati hodně výrazné, nejsou tedy určené pro formální příležitosti, ale spíše pro volný čas.

Ducati – Tudor i Locman

Od roku 2011 spolupracuje švýcarská hodinářská společnost Tudor se slavným italským výrobcem motocyklů Ducati. Obě značky se poprvé spojily v roce 2011. Od té chvíle Tudor slouží jako oficiální partner Ducati v oblasti hodinek. Začali také navrhovat nový model – Tudor Fastrider Chronograph.

Poslední roky spolupracuje Ducati při výrobě svých hodinek i s italskou hodinářskou značkou Locman.

A co si myslíte o hodinkách Ducati vy?

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.