Hodinky Eco-Drive – co je to?

Estimated read time 3 min read

Systém Eco-Drive odstranil potřebu výměn baterií v hodinkách.

Hodinky kolekce Eco-Drive One jsou v současnosti nejtenčí analogové hodinky na světě využívající solární napájení. Měří na výšku pouhých 2,98 mm.

Eco-Drive není pohon hodinek, zde zajišťuje pohon pro hodinky akumulátor nebo kondenzátor (tedy baterie). Avšak tento akumulátor či kondenzátor má tu schopnost, že absorbuje světelnou energii, kterou se dobíjí a je schopen se dobít až na 9 měsíců. A tato energie je brána ze světla – a to jak denního, tak umělého. Odpadá zde tedy výměna baterií, což je velmi praktické a zvyšuje to komfort pro každé hodinky tímto systémem osazené.

Hodinky dobíjející se světlem

Ano, takto nejčastěji lidově jsou Ecodrivy nebo Solary nazývané. Ale pozor, solární neznamená Eco-drive. Při dvou variantách dobíjení se nám zde naskýtá otázka, který princip je lepší – solární dobíjení nebo Eco-Drive? Eco-Drive má oproti solárnímu dobíjení výhody dvě – dobíjení napájecího článku začíná při již menším světle, tudíž Eco-Drive nepotřebuje tolik světla a Eco-Drive dokáže podržet více energie ve svém napájecím článku – a to až 9 měsíců. Nevýhoda Eco-Drivu je vyšší pořizovací cena hodinek). Systém Eco-drive používá výhradně značka Citizen.

Jak vlastně pracuje Eco-Drive?

Sluneční světlo i umělé osvětlení prochází sklem a číselníkem hodinek. Solární článek pod nimi přemění světelné záření na elektrickou energii, uchovává jí v akumulátoru, který hodinky pohání a při běžném používání je neustále dobíjen po celou dobu životnosti.

Systém pohonu Eco-Drive
Systém pohonu Eco-Drive

Kvalita a spolehlivost tohoto systému je doložena i faktem, že je běžně používán i pro pohon profesionálních potápěčských hodinek, které jsou konstruovány vždy jako extrémně odolné a spolehlivé.

Použití titan-lithiového akumulátoru umožňuje nashromáždit energii k pohonu na 6 – 60 měsíců bez dalšího dobíjení.

Obecně jsou hodinky značky Citizen Eco Drive vodotěsné. Vhodné také pro sportovce a velmi oblíbené u potápěčů. Největší předností této série dámských a pánských solárních hodinek Citizen Eco Drive je bezbateriový systém, čili napájení pomocí světla. Vyzkoušejte tento systém i vy a zakupte si solární hodinky Citizen Eco Drive.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.