Hodinky Emporio Armani – jsou kvalitní? Stojí za to?

Estimated read time 8 min read

Udělejme si v názvosloví jasno hned na začátku. Emporio Armani je jen jednou z mnoha podřízených značek, která spadá pod zastřešující značkou Giorgio Armani.

Emporio Armani je jako značka známá svými kolekcemi oblečení i doplňků – spodní prádlo, parfémy, boty. To vše pod značkou Emporio Armani koupíte. Stylově se zaměřuje na současné trendy a moderní rysy. Může se pochlubit kolekcemi, které navrhl sám Giorgio Armani. Značka si nepochybně získala jméno v módním průmyslu a dokonce přitahovala známá jména jako Cristiano Ronaldo, Victoria & David Beckham, Meghan Fox a Rihanna. V marketingu jsou opravdu dobří. A utrácí za něj obrovské peníze.

Ale dost bylo módy. Zaměřme se na hodinky značky Emporio Armani. Jaké jsou? Stojí za nákup?

Historie hodinek Emporio Armani

Značku Emporio Armani založil na začátku 80. let sám Giorgio Armani, jeden z nejvlivnějších italských módních návrhářů.

Život Giorgio Armaniho

Giorgio Armani se narodil v Piacenze v Itálii 11. července 1934.

Zpočátku se rozhodl pro kariéru v medicíně. Tři roky poté se rozhodl přerušit lékařskou dráhu a místo toho vstoupil do armády. Kvůli svému lékařskému vzdělání byl později převelen na ošetřovnu. Přesto ve vojenské službě dlouho nezůstal.

V roce 1964 zahájil svou kariéru jako prádelník v obchodním domě v Miláně. Poté se stal designérem společnosti Hitman, která vyrábí pánské oděvy, kvůli hlubokým znalostem o látkách a designu. Poté se stal návrhářem oděvů pro Nino Cerruti a poté v polovině 60. let pracoval na volné noze.

Založení značky Giorgio Armani

Nemůžeme pokračovat v historii značky Emporio Armani, aniž bychom nejprve věděli o historii zastřešující značky – Giorgio Armani.

V roce 1975 Giorgio Armani konečně založil se svým přítelem Sergiem Galeottim vlastní společnost. V říjnu uvedeného roku společnost již vydala svou první kolekci pánského konfekčního oblečení na jaro. V létě následujícího roku vydali kolekci pro ženy.

Založení Emporio Armani

Vzhledem ke značnému úspěchu Giorgia Armaniho byla společnost Emporio Armani založena počátkem 80. let. Kromě konfekčních a módních doplňků byly pod značku do roku 1982 zahrnuty spodní prádlo, plavky a doplňky Emporio.

Emporio Armani patří pod značku Armani, která se zaměřuje na trh mladých dospělých, zejména na jednotlivce ve věku 20 až 30 let. Je také podstatně levnější než ostatní dílčí značky Armani.

Kde se vyrábějí hodinky Emporio Armani?

Vzhledem k tomu, že Emporio Armani nebo řada Armani obecně nemá mnoho zkušeností s hodinářstvím, dohlížejí pouze na design svých hodinek. S výrobou nemají nic společného, mluví jen do designu (aby se hodil k jejich oblekům a dalšímu oblečení).

Fossil Group je značka, která je tedy odpovědná za výrobu a distribuci hodinek Emporio Armani. Vyrábí se v jižní Číně. Pro další rozšíření svého portfolia pro výrobky švýcarské výroby se skupina Fossil také přesunula do Švýcarska.

Mimo Emporio Armani vyrábí Fossil také licencované příslušenství pro jiné značky, mimo jiné Skechers, Karl Lagerfeld, Michael Kors, Marc Jacobs, DKNY, Diesel a Kate Spade New York.

Fossil Group poté distribuuje hodinky přímo příslušným značkám nebo prostřednictvím svých distribučních center po celém světě. Takto to funguje.

Reputace hodinek Emporio Armani

Nejprve upozorníme, že hodinky Emporio Armani jsou módní hodinky.

Bylo by vážnou chybou očekávat od těchto hodinek vysoce kvalitní zpracování nebo je srovnávat s luxusními značkami hodinek, které mají dlouhou historii výroby hodinek. Vzhledem k tomu, že hodinky nejsou primárními produkty společnosti, mezi milovníky hodinek nebo dokonce sběrateli hodinek se o nich příliš nemluví. A když ano, není to konverzace, která by hodinky Emporio Armani chválila. Nikdo z milovníků hodinek nemá rád módní hodinky, platíte u nich hodně za značku, ne tolik za kvalitu. S opravdu luxusními hodinkami se moc nedají srovnávat.

Hodinky Emporio Armani jsou obvykle srovnávány s hodinkami Boss a Gucci nebo levnějšími značkami módních hodinek jako Guess, Diesel, Michael Kors a dalšími podobnými značkami.

Přesto se majitelé hodinek Emporio Armani na základě recenzí a komentářů zdají spokojení, protože většina je primárně kupuje pro jejich lásku ke značce a statusu, který ukazuje značka Emporio Armani. Pokud jde o kvalitu, ve srovnání s jinými značkami módních hodinek je Emporio Armani na stejné úrovni.

Například recenze na Amazonu jsou celkově velmi pozitivní. Kupující komentují, jak elegantně a stylově hodinky Emporio Armani vypadají.

Většina kupujících kupuje značku z tohoto důvodu – jsou to dobře vypadající hodinky od značky, která má obrovské uznání a je světově proslulá v oblasti módy. Kupující hodinek Emporio Armani neřeší kvalitu zpracování nebo strojek uvnitř hodinek, jako by to třeba řešil sběratel hodinek u značek Omega, Rolex nebo Tag Huer.

Mnoho lidí považuje hodinky Emporio Armani za celkem předražené, zejména s ohledem na to, že nenabízejí nic výjimečného od jiných výrobců módních hodinek. Někdo by řekl, že v případě hodinek Emporio Armani ve skutečnosti platíte jen za značku. A je to pravda. Velká část ceny hodinek je zde cena za značku. Tento argument by však bylo možné použít u většiny módních hodinek.

Mnoho milovníků hodinek zde zdůrazní, že hodinky Seiko nebo Citizen najdete ve stejné cenové kategorii – nebo dokonce stojí méně, než hodinky Emporio Armani. Jiní vás upozorní, abyste sledovali značky jako Bulova nebo Movado – že je to mnohem lepší investice, která je také elegantní a módní.

Pokud jde o značku obecně, značka Emporio Armani je v módním průmyslu vysoce respektována. Ale v oblasti hodinek jsou to stále „jen“ módní hodinky.

Jsou hodinky Emporio Armani kvalitní?

Jak jsme již zmínili výše, otázka kvality je velmi relativní a závisí na vašich prioritách.

Zatímco seriózní sběratel hodinek by je nikdy nepovažoval za „dobré hodinky“, někdo, kdo hledá styl, jež je důležitější než hodinářská pověst, může být velmi spokojený s kvalitou, vzhledem k povědomí o značce a stylu, který značka Emporio Armani dodává.

Skutečnost, že hodinky Emporio Armani vyrábí společnost Fossil, vám dává představu o jejich kvalitě.

Hodinky Emporio Armani jsou vyráběny s křemenným strojkem (quartz), který se používá téměř u 80% hodinek Emporio Armani. Tyto hodinky jsou nadšenci hodinek často nedoceněné, protože nemají žádané složité hodinářské řemeslné zpracování. Přesto nemohou popřít skutečnost, že quartz hodinky jsou přesné, dokonce více než mechanické hodinky.

Hodinky Emporio Armani jsou také druh hodinek, které zapůsobí na vaše přátele a ostatní ve vašem sociálním kruhu. Nemusíte toho moc říkat, protože značka bude mluvit sama za sebe.

Pokud tedy hledáte hodinky, které dokáží přesně zjistit čas a opravdu chcete hodinky od špičkové módní značky, díky nimž budete vypadat dobře, můžete říci, že hodinky Emporio Armani jsou kvalitní. Pro sběratele však nejsou.

Snad jste si o hodinkách značky Emporio Armani udělali obrázek.

Fotogalerie – hodinky Emporio Armani

[Best_Wordpress_Gallery id=“79″ gal_title=“Emporio Armani“]
Zdroj obrázků: se svolením společnosti Fossil Group

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.