Hodinky Junghans – zajímavosti o této značce

Estimated read time 4 min read

Proč byste měli mít na zápěstí hodinky Junghans? Proč je brát vůbec v potaz? Jen málo věcí v životě nabízí vytrvalejší potěšení, než dobře a kvalitně vyrobené hodinky. Obohatí vaše zápěstí směsí kombinací zručnosti, jemnosti a stylu a hodinky samotné vlastně říkají hned několik věcí o jejich majiteli. V případě Junghans jde o klasické a formální hodinky pro náročnou klientelu.

Společnost, která byla původně založena v roce 1861 jako továrna na výrobu komponent do hodinek, byla duchovním dítětem Erharda Junghanse, který založil firmu v Schrambergu, na jihu Německa. Z hodinek Junghans byla hned od počátků cítit snaha o preciznost a styl – inovacemi ve výrobě měli snahu dodržovat kvalitní řemeslné zpracování. Majitelé hodinek Junghans o těchto hodinkách říkají, že je oceňují mladí profesionálové i zralí znalci hodinek.

Hodinky Jugenhans kombinují klasický styl s trendy vzhledem, který nenajdete u žádného jiného výrobce hodinek. Viděl jsem, jak elegantní gentleman nosí hodinky Rolex nebo Tudor a kupuje si i Junghans jako druhé hodinky. Mnoho mladších lidí (manageři, ředitelé, lidé z formálního prostředí), si často hodinky Jugnhans kupují jako první pěkné formální hodinky. A někteří další lidé si je kupují jako svoje druhé nebo třetí hodinky. “

Proto věříme, že by hodinky Junghans mohly zdobit i vaše zápěstí.

Pánské hodinky Junghans
Pánské hodinky Junghans

Pár informací o značce hodinek Junghans

Junghans je německá tradiční značka, která vznikla v roce 1861. Hodinky Junghans pocházejí z německého Schrambergu a obecně patří k nejúspěšnějším německým značkám. Známé jsou zejména řady Junghans Meister a Max Bill od stejnojmeného designéra, který vtiskl značce design ve stylu Bauhaus.

Zakladatel této značky – Erhard Junghnas – byl velmi nekonvenčním myslitelem, jehož vize přinesly své plody zvláště v době, kdy levný import amerických hodinek komplikoval život řadě drobných evropských výrobců. Tato krize byla pro Erharda Junghanse výzvou a vlastně i počátkem úspěšného příběhu. Díky zavedení nových výrobních postupů a technických inovací dosáhly hodinky ze Schrambergu brzy celosvětového úspěchu a uznání své spolehlivosti a přesnosti.

Značka Junghans dnes neodmyslitelně do světového hodinářského průmyslu patří. Víceméně elegantní designy hodinek vynikají propracovaností v každém detailu a kvalitou danou tradicí značky.

Kolekce hodinek Max Bill

Max Bill patřil určitě mezi nejzajímavější umělce své doby. Byl vlastně uznáván jako všestranný génius – tvořil díla jako architekt, malíř, sochař a i jako produktový designér – nechal za sebou opravu působivé portfolio svých prací. Mezi ně patří i jedny z nejpozoruhodnějších hodinářských designů, které kdy vznikly a jež Max Bill vytvořil právě pro firmu Junghans.

Hodinky kolekce Max Bill od značky Junghans
Hodinky kolekce Max Bill od značky Junghans

Zajímavosti o značce Junghans

 • Junghans má za svou historii registrováno přes 3000 patentů.
 • V roce 1956 byla firma 3. největším výrobcem chronometrů na světě.
 • V roce 1970 prezentovala firma Junghans první německé quartzové hodinky
 • V roce 1985 pak jako první značka na světě uvedl do sériové výroby rádiem řízené stolní hodiny. Do roku 1990 se pak technikům Junghansu podařilo miniaturizovat tuto technologii natolik, že ji byli schopni implementovat do náramkových hodinek.
 • Junghans Mega 1 byly první rádiem řízené náramkové hodinky (anténa byla například integrována do náramku hodinek).
 • V modelu hodinek Junghans Mega Solar z roku 1993 byly poprvé použity sluneční články.
 • V roce 1999 překonali technici Junghansu efekt Faradayovy klece a umístili rádiem řízený mechanismus s integrální anténou do kovového pouzdra.

Značka Junghans ctí historický odkaz svých zakladatelů a dále udržuje a rozvíjí tradiční hodinářské řemeslo.

FOTOGALERIE: Hodinky Junghans

[Best_Wordpress_Gallery id=“65″ gal_title=“Junghans“]

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.