Hodinky značky Versace – jsou kvalitní a stojí za koupi?

Estimated read time 6 min read

Značka Versace, známá pro své trendy designy a styly, je ztělesněním luxusního módního průmyslu. Zakladatel Gianni Versace zařadil značku na světovou mapu luxusní módy tím, že oslovil rock and rollovou generaci a hollywoodské celebrity – ti mu dělali tu nejlepší reklamu.

Značka Versace vstoupila do světa horologie až po smrti jeho zakladatele. V tomto článku se dozvíme více o historii značky Versace a o jejím spojení s hodinářstvím.

Historie značky Versace

Abychom odpověděli na otázku, zda hodinky Versace stojí za to, musíme nejprve určit, co přesně hodinky Versace jsou. Versace je známá módní společnost, která vyrábí italskou konfekci a doplňky. Nejsou tak známí, pokud jde o hodinky, ale snaží se v tomto ohledu jít dál a dál.

Jejich kolekce hodinek se vyznačuje výraznými a jasnými barvami. Jedná se o typ hodinek, které můžete nosit při jakékoli příležitosti, ať už jde o formální událost nebo návštěvu tělocvičny. Slibují použití těch nejkvalitnějších materiálů a mnoho modelů hodinek nabízí také voděodolnost.

Donatella Versace, Gianniho mladší sestra, převzala otěže značky Versace po jeho tragické smrti v roce 1997. Její vize vést úspěšnou firmu a zůstat známým vede značku Versace k tomu, aby zůstala na špici v oboru. Logo značky je tváří řecké mytologické postavy Medúzy. Zakladatel věřil, že lidé se zamilovali do Medusy, když se jí podívali do očí, a představoval si, že její značka bude mít stejný účinek, když lidé budou nosit módní kousky Verace.

V roce 2004 prošla divize výroby hodinek Versace velkou změnou. Timex Group koupil Versace SA. Od této akvizice zůstal Timex v centru výroby luxusních hodinek jménem Versace. Pro Timex to byla zajímavá akvizice, protože to byl jejich vstup do odvětví módních hodinek pomocí švýcarských strojků a konkurování špičkovým značkám v cenovém rozpětí, které bylo vyšší než Timex, přičemž mnoho hodinek Versace se prodávalo v rozmezí od 1 000 USD.

Pro Versace tato akvizice znamenala, že mohli vyrábět kvalitní hodinky a rozšířit distribuční kanály.

Přestože Donatella již není šéfkou značky, vede ji jako kreativní ředitelka. V roce 2018 koupil Versace Michael Kors. Takže značku Versace vlastní Michael Kors (pod Capri Holding Ltd.), ale značka hodinek Versace je stále uvedena pod Timex.

Hodinky Michael Kors vyrábí Fossil Group a Versace vyrábí Timex Group. Ještě zmateni? Možná vás překvapí, kolik různých značek hodinek vlastní větší skupiny.

Hodinky Versace, módní hodinky pro všechny příležitosti

Hodinky Versace s ohledem na svůj charakteristický styl také představují tón pro výjimečnost. Ikonická Medusa se ve většině dřívějších edicí ocitá ve středu každého ciferníku. Novější hodinky však nesou tvář Medúzy na 12 hodině s vyraženým názvem Versace.

Versace má rozsáhlou nabídku hodinek pro muže i ženy v jedinečných stylech a různých funkcích. Hodinky Versace se sídlem v Ženevě (kde je vyrábí Timex) nabízí švýcarskou dokonalost a záruku kvality. Dokonalé sladění italského stylu se švýcarskou zárukou řadí hodinky Versace mezi elitu v oboru. Ať už jde o jednoduchý, nadčasový design nebo moderní chronograf se složitými strojky, Versace má pro každého něco.

Drží si hodinky Versace svou hodnotu?

Držet hodnotu hodinek znamená, že se cena hodinek v dohledné době prodá za stejnou nebo za vyšší cenu. To je velký problém zejména pro sběratele hodinek, kteří chtějí, aby cena jejich hodinek postupem času rostla. Nicméně největším faktorem je stále samozřejmě stav hodinek a zda nemají nějaké škrábance nebo poškození.

Krátká odpověď na tuto otázku je ne. Hodnota hodinek Versace není úplně prvotřídní především proto, že jde spíše o módní společnost na rozdíl od hodinek společnosti, která je striktně zaměřena na hodinky. Právě luxusní značky hodinek jako Rolex, Patek Philippe atd. si udržují hodnotu po značnou dobu. Módní značky hodinek si často svoji hodnotu v čase nedrží a obecně se spoléhá jen na módní trend (zda je daná značka v tu danou chvíli zrovna „in“).

Verdikt

Stručně řečeno, abychom odpověděli na otázku, zda hodinky Versace stojí za to: vše záleží na vás. Pokud máte vyšší rozpočet a máte-li módní sklony, jděte do hodinek Versace. Stále však existují možná rizika, jak jsem uvedl výše. Hodinky Versace nemusí nutně držet svou hodnotu ve srovnání s luxusními značkami hodinek, ale zase jsou často mnohem levnější.

Neuvidíte často, že by se typická luxusní značka hodinek prodávala za něco méně než tisíc dolarů, ale Versace má kolekci, de se hodinky prodávají i v řádu stovek dolarů. Pokud sbíráte hodinky primárně pro investici, pak Versace nemusí být dobrý nápad. Dalším rizikem jsou použité materiály, Versace sice používá pravé zlato, ale to je omezeno na určitý počet karátů.

Jejich nejdražší hodinky obsahují zlato, ale sběratelé hodinek říkají, že to nestojí za to, protože u takových hodinek najdete téměř stejnou cenu, jako u luxusních značek hodinek.

Hodinky Versace stojí za to, pokud nejste úplný sběratel hodinek a neplánujete je následně prodávat. Používají materiály od nejlepších hodinářů ve Švýcarsku a jejich ceny jsou přiměřeně levnější než u jiných značek hodinek. Jsou stylové a rozmanité, ale neměli byste očekávat stejnou kvalitu, jakou byste získali od luxusní značky hodinek, která stojí mnohem více peněz.

Pro milovníka a milovnici módy jsou hodinky Versace vhodné, pro milovníky hodinek moc ne. To se raději poohlédněte u jiných značek.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  1 Comment

  Add yours

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.