Jak fungují a co jsou chytré hodinky?

Estimated read time 5 min read

Určitě není pochyb o tom, že s oblibou smartphonů, které dokážou zasáhnout prakticky do každého aspektu našeho života, je technologickým trendem dostávat stále více „konektivity“ do stále menších a menších zařízení.

Zároveň se klasické náramkové hodinky staly pro mnoho lidí lekcí technologickou nadbytečností. Zeptejte se přítele na to, kolik je hodin, a on se stejně pravděpodobně spíše podívá na svůj mobil, než na klasické hodinky na zápěstí.

Co jsou chytré hodinky podle dnešních standardů?

Všichni jsme slyšeli o chytrých hodinkách a mnozí z nás je vlastní nebo vlastnili, ale často se ptáme, co jsou chytré hodinky a jak chytré hodinky fungují?

Stručně řečeno, chytré hodinky jsou hodinky, které nosíte na zápěstí jako tradiční hodinky, ale je v nich umístěn malý počítač. Většina chytrých hodinek má dotykovou obrazovku a poskytuje přístup k aplikacím, které můžete používat ve svém každodenním životě.

Každé chytré hodinky mají operační systém a propojí se přímo s vaším mobilním zařízením, abyste je mohli používat ke kontaktu se světem.

Mezi nejpoužívanější operační systémy patří Apple a Wear OS; Apple je určen výhradně pro zařízení Apple, zatímco Wear OS (do března 2018 znám jako Android Wear, je verze operačního systému Android) poskytuje svůj systém pro jiné modely telefonů a hodinek.

Každé chytré hodinky mají širokou škálou funkcí, které si každý uživatel může přizpůsobit svému životu. Pokud jste sportovně založení, můžete chytré hodinky využít pro sledování sportovní aktivity. Pokud jste sociální ďábel, můžete jej použít k tomu, abyste zůstali ve 100% kontaktu se svými účty na sociálních sítích. Pokud milujete hudbu, můžete ji s pomocí chytrých hodinek poslouchat a spravovat. Zkraťme to. Chytré hodinky umožňují člověku je používat způsobem, který vyhovuje jejich životnímu stylu.

Jako u každého oblíbeného elektronického produktu, došlo i na trhu chytrých hodinek k obrovskému nárůstu popularity. Tím pádem je tento trh skvělou příležitostí pro všechny firmy. Nyní je veřejnosti k dispozici velký počet různých modelů chytrých hodinek.

Tato rozmanitost umožňuje lidem koupit takové chytré hodinky, které skutečně vyhovují tomu, čeho se v životě snaží dosáhnout.

Chytré hodinky jsou přenosné zařízení, které je navrženo k nošení na zápěstí. Stejně jako chytré telefony používají i chytré hodinky dotykové obrazovky, nabízejí aplikace a často zaznamenávají váš srdeční tep a další životní funkce.

Co vše umí chytré hodinky?

Každé chytré hodinky, které jsou uvedeny na trh, tvrdí, že jsou jedinečné, ale realita je taková, že většina chytrých hodinek má jednoduchý formát, aby byly přitažlivé pro široké publikum.

S rostoucí poptávkou po chytrých hodinkách je větší tlak na dodavatele, aby zlepšili to, co nabízejí. Na výběr je z široké škály služeb, ale všechny značky nabízejí stejný či podobný počet funkcí chytrých hodinek. Chytré hodiny dnes většinou umí toto:

Oznámení

Každé chytré hodinky nabízí svůj vlastní systém notifikací, které vás udrží v kontaktu se světem. Můžete si vybrat, zda chcete být upozorňováni na sociální média, e-maily, hovory nebo textové zprávy a dokonce být upozorňováni zpravodajskými kanály, když se ve světě děje něco důležitého.

Chytré hodiny a čas

Vaše chytré hodinky nejen ukazují čas, ale mohou vám nabídnout i další funkce hodin, jako jsou budíky a stopky. Pokud nesnášíte ranní vstávání, pak vás chytré hodinky mohou jemně probudit zvukem nebo vibracemi, takže už nikdy nepřijdete pozdě.

Mnoho chytrých hodinek dokonce nabízí různé podoby časových pásem, takže víte, kolik je na světě hodin.

Zdraví a pohoda

Protože existuje tolik využití chytrých hodinek, můžete očekávat, že ty vaše budou nabízet aplikace pro zdraví a pohodu, které vám umožní sledovat vaše emoce a cvičení po celý den. Sledují i váš srdeční tep.

Všechny chytré hodinky nabízejí základy, jako je počítání kroků, ale mnoho z nich nyní nabízí také komplexnější služby v oblasti fitness a duševní pohody, které vám pomohou udržet si své zdraví neustále pod kontrolou.

Aplikace

Kromě zobrazování oznámení z vašeho telefonu jsou chytré hodinky jen tak dobré, jako aplikace, které podporují. Ekosystémy aplikací se liší a jsou svázány s prostředím Apple nebo Google. Chytré hodinky s vyhrazeným účelem, jako je turistika nebo potápění, obecně podporují aplikace, které k dosažení tohoto účelu potřebují, aniž by bylo možné přidávat další druhy aplikací.

Co jsou hybridní chytré hodinky? Hybridní chytré hodinky jsou hodinky s tradičním vzhledem a dojmem hodinek, ale mají také funkce chytrých hodinek.

Prostě chytré hodinky jsou malý počítač na ruce, který si můžete uzpůsobit podle vašich požadavků a preferencí.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.