Jak hvězda zastavárny Rick Harrison určuje, zda jsou hodinky Rolex falešné nebo ne

Estimated read time 4 min read

Každý, kdo viděl někdy viděl show Hvězdy zastavárny, ví, že zastavárnu Ricka Harrisona navštěvuje opravdu hodně lidí. S tolika lidmi, kteří v Las Vegas prodávají svůj majetek, není pochyb, že se v zastavárně objevuje celkem velký podíl falešných předmětů. Své o tom ví všichni protagonisté ze show (Chumlee, Rick i Corry), všichni se s padělky spálili a stálo je to mnoho peněz. V tomto businessu je proto životně nutné se naučit rozlišovat falešné předměty od originálů.

A pro některé věci, které se v zastavárně objevují hodně často a stojí spoustu peněz, jako jsou třeba hodinky Rolex, má Rick Harrison metodu pro určování padělků.

Jak tedy Rick zjišťuje, zda jsou drahé předměty, jako hodinky Rolex, falešné či pravé?

Rick k tomu říká: „Existuje malý seznam věcí, které na hodinkách Rolex jsou, a které na padělku jednoduše nejsou. Pouzdro hodinek musí být v pořádku. Ciferník hodinek musí být v pořádku. Krystal, korunka hodinek, strojek. Pokud je vše v pořádku, pak se o hodinky teprve začnu více zajímat.“

Rick Harrison zmínil ale i jeden konkrétní případ, u kterého se finančně nepěkně spálil.

„Před patnácti lety někdo utratil pravděpodobně tři nebo čtyři tisíce dolarů za výrobu falešných Rolexek. Někdo si koupil Rolexky ze 70. let – opravdu omlácené, za 700 nebo 800 dolarů. Odstranil strojek. Hodinky dostaly novou tvář. Nové ručičky Rolex. Vyrobili i pouzdro a řemínek z 18karátového zlata. A v hodinkách měli pravděpodobně 3 až 4 000 dolarů. Nakonec jsem to koupil za 5000 dolarů. Existuje celé odvětví, které vyrábí falešné hodinky.“

No ale zpět k hodinkám Rolex.

Zde jsou 4 rady od Ricka, jak poznat pravé hodinky Rolex

1. Nejlevnější padělky lze snadno rozpoznat díky jejich quartzovým strojkům. Vteřinová ručička se uvnitř padělaných hodinek jemně zadrhává, zatímco skutečné Rolexky mají plynulý chod sekundovky. Chcete poznat levné padělky? Tak se hned podívejte na vteřinovou ručičku!

2. Druhý způsob, jak podle Ricka odhalit padělek, je podle váhy hodinek. Falešné hodinky Rolex jsou obecně o dost lehčí, zatímco skutečné hodinky Rolex jsou vyrobeny z vysoce kvalitních kovů a váží výrazně více. „Vezmu si je do ruky a za vteřinu vím, s jakými hodinkami mám co do činění“.

3. Dále se podívejte na korunku hodinek. Falešné hodinky Rolex mají obvykle spíše základní a ne do detailu propracovanou korunku. Ale skutečné Rolexky mají skutečně jemně zpracovanou korunku s rytinami a drážkami, které jsou podle Ricka malým uměleckým dílem.

4. V neposlední řadě je zde okýnko na přední straně pravých Rolexek, které zvětšuje číslo udávající datum. „Je těžké toto přesně replikovat, takže většina padělatelů hodinek tento krok přeskočí a datum se zobrazí takřka stejně velké, jako bez zvětšení. To u pravých Rolexek také neuvidíte“, radí Rick.

Rozdíl v zobrazení datumu u neoriginálních a originálních Rolexek
Rozdíl v zobrazení datumu u neoriginálních a originálních Rolexek, zdroj fotografie: Pavel Horelica

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  1 Comment

  Add yours

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.