Jak si vybrat řemínek na hodinky, který sedne k vašemu životnímu stylu?

Estimated read time 8 min read

Při nákupu hodinek je třeba zvážit mnoho věcí, to asi moc dobře víte. Jednou z věcí je řemínek (pásek) na hodinky. Těch si nikdo moc nevšímá- Veškerá pozornost je často zaměřena na hodinky samotné. Ale řemínky na hodinky jsou k dispozici v mnoha materiálech – třeba gumové, kožené, z nerezové oceli – proto bychom se s jejich výběrem také měli zaobírat.

Bez ohledu na to, kolik hodinek máte, asi se všichni shodneme na tom, že ten pravý řemínek může v konečném důsledku definovat vzhled a dojem hodinek, a to jak u starších hodinek, tak i u nejúžasnějších, zcela moderních špičkových hodinek. Pouhá změna původního řemínku na něco jedinečného může dát hodinkám zcela novou tvář.

Které řemínky na hodinky jsou pro vás nejvhodnější, a které už méně? Který řemínek bude fungovat i v těch nejextrémnějších podmínkách? Na tyto otázky v tomto článku odpovíme, a podíváme se také na klady a zápory různých řemínků. Rádi vám tímto pomůžeme vybrat řemínek na hodinky, který přesně sedne vašemu životnímu stylu i plánované víkendové aktivitě.

Respektujte povahu svých hodinek

Pravidlo číslo 1: Ať už se jedná o jakékoliv hodinky, jež plánujete nosit, porozumění jejich povaze je prvním krokem k výběru řemínku. Obuli byste si vysoké bílé ponožky ke kraťasům? Nebo do sandálů? Asi ne. Stejné je to u hodinek.

Respektování povahy hodinek znamená, že je nespárujte s nesprávným řemínkem.

Kovové řemínky na hodinky

Kovový řemínek k hodinkám je docela běžný a i relativně oblíbený. Většina kovových řemínků na hodinky je vyrobena z nerezové oceli. Nerezová ocel je odolná a také cenově dostupná. Některé kovové náramky na hodinky mohou být vyrobeny z titanu, wolframu, zlata nebo platiny. Titan a wolfram jsou velmi silné, a titan je mnohem lehčí než wolfram. Zlato a platina jsou obecně příliš drahé pro hodinky, i když luxusní hodinky samozřejmě někdy obsahují zlato nebo platinu – pak si ale za hodinky dost připlatíte. K dispozici jsou také pozlacené řemínky na hodinky. Kovové řemínky jsou odolné a jsou elegantní, ideální třeba k obleku na nějaké business setkání. Ale zase jsou relativně těžké, takže jednotlivci, kteří vedou aktivní životní styl, mohou dávat přednost gumovým nebo koženým řemínkům na hodinky.

Gumové a plastové řemínky na hodinky

Gumové a plastové řemínky na hodinky jsou také velmi běžné. Jsou vhodné zejména pro aktivní životní styl, protože jsou odolné a relativně lehké. Gumové řemínky na hodinky jsou také cenově dostupné, což vám umožní mít řemínky v různých stylech, barvách a případně i odstínech. Gumové a plastové řemínky se běžně vyskytují u sportovních hodinek, fitness hodinek a náramků a u hodinek pro děti. Řemínky z gumy a plastu lze bez problémů nosit při plavání, pěší turistice a běhání. Jsou odolné a něco vydrží. Guma má své funkce, kvůli kterým je oblíbená právě sportovci – fanoušci tělocvičny a sportu tedy oceňují skutečnost, že je odolná a nepřijímá zápach kůže a potu.

Je zajímavé, že mnoho špičkových švýcarských značek hodinek má gumový řemínek. Jedním z nejznámějších příkladů je Richard Mille, jehož hodinky pravidelně překračují hranici 100 000 liber, ale téměř vždy mají gumový řemínek. Proč to tak je? Souvisí to se vzestupem luxusních věcí, které vypadají neformálně. Jemně tímto říkáte, že můžete vlastnit zvláštní věci, aniž byste s nimi zacházeli, jako by byly nějak zvláštní.

Kožené řemínky na hodinky

Kožené řemínky propůjčují hodinám luxusní a osobitý vintage vzhled. Kůže je k dispozici v mnoha odstínech a texturách – kožený řemínek lze snadno změnit tak, aby hodinky byly zcela ve vašem stylu. Kůže je odolná, ale kožené řemínky se obvykle nepoužívají u sportovních nebo vodotěsných hodinek, protože voda může kůži poškodit. Estetika a textura kůže je luxusní a obtížně duplikovatelná, ale s trochou péče vydrží kožené řemínky na hodinky po celá desetiletí. Jsou ideální k obleku nebo i k riflím. Kůže u hodinek vypadá opravdu suprově.

Pro dny, kdy musíte obléct firemní brnění (jasně, oblek) a držet se přísných firemních standardů, sáhněte po nadčasové kůži.

Kůže vypadá stejně skvěle v kanceláři, stejně tak při slavnostnějších příležitostech, jako je třeba svatba. Neutrální barvy, jako je černá, hnědá (v různých odstínech), jsou skvělé pro každodenní nošení.

Pamatujte, že stejně jako jakýkoli jiný kožený produkt, i váš řemínek na hodinky bude potřebovat určitou péči. Pokud se namočí nebo je vystaven extrémním teplotám, může být zničen, takže když ho máte na sobě, mějte to na paměti.

Někdy na řemínku najdete skrytá písmena „PU“. PU je druh syntetické kůže neboli imitace kůže. Není to pravá kůže.

Řemínky na hodinky z tkaniny, nylonu – NATO řemínky

Řemínky Nato (Nato Straps) zná každý milovník a fanda hodinek. Jednoduchý řemínek na hodinky z nylonu sloužící k jejich účelnému přichycení na zápěstí. Původně byly NATO řemínky vytvořeny pro britské vojáky v 70. letech 20. století, ztělesňují estetiku připravenou na cokoli, i když vaše osobní bitva je pouze s vaším e-mailem. Jsou vhodné pro nošení hodinek ve volných chvílích. Mají relativně krátkou životnost. Ideální pro příležitostné, pohodlné nošení, jsou omyvatelné a snadno vyměnitelné. Ano, je to nejsnadnější materiál pro výměnu řemínků. Protože jsou NATO řemínky vytvořeny z jediného kusu látky – obvykle z nylonu – nemusíte sundávat dva řemínky hodinek, abyste je vyměnili.

NATO řemínky nabraly na velké popularitě v době, kdy se objevil na filmovém plátně tajný agent 007, James Bond (1964) se svými hodinkami Rolex.

Milánské řemínky na hodinky

Moderní interpretace designu vyvinutého v Miláně koncem 19. století. Hladké pletivo z nerezové oceli, tkané na specializovaných italských strojích, se vám plynule ovine kolem zápěstí. A protože je milánský tah plně magnetický, můžete si ho libovolně nastavit a vždycky vám dokonale padne. Výměna tohoto pásku je také snadná. Navíc díky nadčasovému designu vydrží řemínek moderní dlouhé roky.

Nerezový ocelový řemínek Milánský tah je vhodný pro mužské i ženské zápěstí a to díky velice snadné úpravě jeho délky.

Tento typ řemínku je spíše pro volné chvíle. Možná je to trochu chameleon, co se stylu týče – je super na doma, službu udělá i v kanceláři nebo v hospodě o víkendu – bude sedět k mnoha typům oblečení, od letních obleků, po džíny a tričko. Stručně řečeno, pokud chcete popruh, který není příliš formální nebo ležérní a má být pohodlný po celý den, může jít do milánského.

A několik pravidel pro výběr řemínku k hodinkám

 • Pro elegantní vzhled vsaďte na řemínek z telecí kůže.
 • Řemínek na hodinkách i hodinky samotné by měly ladit s vaším individuálním stylem – jakmile jsou hodinky kolem zápěstí, stávají se rozšířením vaší osobnosti, vašeho stylu, vašeho já.
 • Jakýkoli druh nekvalitní kůže nebo špatně prošitých řemínků se jednoznačně nedoporučuje – bylo by ostudou zničit kvalitní hodinky nekvalitním nebo nesprávným řemínkem.
 • Styl řemínku na hodinky je do značné míry osobní volbou – volte dobře v rámci svého stylu.
Zde je příklad nevhodného řemínku i hodinek. K obleku se moc nehodí.
Zde je příklad nevhodného řemínku i hodinek. K obleku se moc nehodí.
  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  4Comments

  Add yours

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.