Jak vybrat chytré hodinky s GPS pro dítě?

Estimated read time 15 min read

Chytré hodinky pro děti jsou perfektním způsobem, jak být nejen v neustálém kontaktu s vaším dítětem, ale také svoji duši dopřát klid. Existují stovky GPS hodinek vhodných pro děti. Mají různé funkce, účely i design. Není tedy v žádném případě snadný úkol vybrat takové hodinky s GPS, které jsou pro vás nejlepší.

V posledních několika letech jsou hodinky s GPS pro děti velkým boomem. Říkejte si tomu high-tech rodičovské špionování, nebo je nazývejte skvělým způsobem, jak hlídat děti, které jdou ven nebo do školy. V každém případě mají rodiče jeden z nejlepších důvodů, proč mít tuhle vychytávku – hodinky s GPS trackerem pro děti jim umožní mít virtuální dohled nad členy rodiny, když jsou někde v nedohlednu.

Tyto hodinky s GPS mohou dokonce fungovat jako nouzové mobilní telefony pro rodiče, kteří nejsou úplně připravení nechat své děti, aby se hlouběji ponořily do návykových světů sociálních sítí a her na smartphonu. Prostě místo telefonu dítěti pořídí tyto hodinky.

V tomto článku se podíváme, jak takové hodinky s GPS pro dítě vybrat. Budeme se zabývat sedmi nejdůležitějšími aspekty, které musíte zvážit, když chcete takové hodinky koupit. Tak pojďme na to.

Jak hodinky s GPS trackerem vlastně fungují

Hodinky s GPS trackerem pro děti mohou být v některých ohledech hodně podobné mobilnímu telefonu. Důležité je, že většina takových zařízení potřebuje SIM kartu. To ale neplatí pro část, která provádí GPS sledování. K tomu je v hodinkách k dispozici samostatný GPS čip, ale bez SIM karty nebo bez možnosti předání informace smartphonu vašeho dítěte neexistuje spolehlivý způsob přenosu polohy vašeho dítěte, abyste jej mohli skutečně sledovat.

V loňském roce společnost Qualcomm oznámila vydání Snapdragon 1200, což je nízkoenergetický čip s vestavěným LTE, který je vytvořen speciálně pro dětské trackery. Umožňuje připojení zařízení na větší vzdálenosti a jako tenký čip by umožňuje výrobu celkově štíhlejšího zařízení.

GPS systém v hodinkách používá satelity na oběžné dráze Země k triangulaci polohy trackerů. GPS zařízení v hodinkách, jsou velmi přesné venku, ale uvnitř budov ne – takže neočekávejte, že děti budete moci nějak spolehlivě sledovat na pochodu z učebny do učebny. K tomu ostatně ani GPS zařízení sloužit nemají.

Některé trackery jsou navrženy tak, aby byly uloženy v batohu, nošeny kolem krku nebo umístěny v kapse, ale existuje i více gadgetů tohoto směru. Klíčem je zjistit, co vaše dítě zaujme. Bude se jim líbit myšlenka nošení hodinek na zápěstí, nebo si je budou chtít při první příležitosti sundat? To je otázka, kterou si musíte před nákupem také položit.

Pamatujte, že SIM karta musí mít aktivní mobilní data – a to může něco stát

Jelikož sledovací GPS zařízení v hodinkách používají mobilní data k přenosu polohy vašeho dítěte, jsou zde stálé náklady s těmito hodinkami (není to tedy jen o jednorázovém nákladu při nákupu hodinek). Musíte tedy počítat s tím, že v SIM kartě v hodinách musí být aktivní data.

Podívejte se na nabídky jednotlivých operátorů, jaká mobilní data a za kolik nabízí. Pak vyberte si nejlepší nabídku pro vás.

Obousměrná komunikace

Jedním z nejdůležitějších hledisek při výběru hodinek s GPS je to, zda chcete být schopni zavolat nebo videochatovat se svým dítětem. Některé trackery mají pouze funkci SOS, která kontaktuje předem nastavený seznam kontaktů, když se obvykle jen dlouze stiskne určité tlačítko na hodinkách.

Trackery jako GPS Watchu, Weeniest a Liberty mají vestavěné mikrofony a reproduktory, které jim umožní fungovat stejně jako telefon. Většina GPS trackerů pro děti má tuto funkci.

Některé trackery pro děti, jako je AngelSense, dokonce obsahují i funkce pro poslech, které vám umožní poslouchat, co vaše děti dělají. Takže pokud se obáváte o to, kde jsou nebo proč jim to trvá tak dlouho, můžete poslouchat, abyste se ujistili, že nemluví s nebezpečným cizincem, který je třeba oslovil.

Doki, chytré hodinky na zápěstí, dokonce umožňují i videochat. K tomuto účelu má nad obrazovkou 2-megapixelovou kameru. Pamatujte, že při tomto přenosu dat se však přirozeně použije mnohem více dat, než jen u jiných zařízení.

Zábavné nebo praktické?

Teď jsme prošli pár základů toho, jak se dítě sleduje, je čas zjistit, jaké zařízení by vaše dítě mohlo mít rádo. Měly by ty hodinky být něco jako hračka? Nebo spíše něco, co není úplně zábavné, ale dítě pak ví, že může hodinky použít, když se dostane do potíží? Spíše praktické, nebo zábavné?

Třeba Weenect je skvělým příkladem základního způsobu sledování. Je to modrý obojek s velkým červeným knoflíkem a malou rukojetí, která vám umožní zařízení připoutat k batohu dítěte. Děti se o to vůbec nemusí starat. Často se také toto zařízení dává psům nebo kočkám pro sledování jejich pohybu.

Zařízení Watchu, Aspis8, HereO a Gator jsou zcela jiné. Mají stejný druh funkcí sledování GPS, ale jsou to hodinky, takže dítě se o ně musí tak nějak starat (musí si je alespoň ráno nasadit). A třeba Fitbit Ace sleduje počet jejich kroků a přidávají do toho takový menší herní aspekt. Mohlo by je to motivovat, aby byli o něco aktivnější. A to se u dětí v dnešní době docela hodí.

A některé chytré hodinky pro děti, jako jsou třeba Omate K3, dokonce mají hry. Ale pokud vaše dítě již bylo vystaveno zázrakům mobilního hraní prostřednictvím tabletu nebo smartphonu, je nepravděpodobné, že by tyto hry příliš dlouho upoutaly jejich pozornost.

Takže pamatujte, že je třeba zvážit, zda dáte tracker dítěti do batohu, nebo ho bude dítě nosit na ruce jako hodinky. To záleží na vyspělosti každého dítěte.

Nevýhoda hodinek s GPS na zápěstí je to, že tato zařízení vyžadují robustní baterii (protože GPS je docela náročné). Většina z těchto hodinek pak bude vypadat velmi robustně, zejména na zápěstí mladších dětí. A toto všechno nás zase vrací k otázce: budou takové hodinky chtít opravdu děti nosit? Jak kdo.

Sledování: Normální vs. intenzivní

To, jak v reálu sledujete polohu vašeho dítěte, je u všech těchto trackerů zcela shodné. Do vašeho telefonu nebo tabletu je nainstalovaná aplikace, která pak zobrazuje jejich umístění. Některé mají také webové rozhraní, které vám umožní je sledovat pomocí libovolného počítače nebo z internetu připojeného zařízení. Pak se pěkně na mapě podíváte, kde dítě aktuálně je.

Jednou z funkcí, která vás možná bude zajímat, je geofencing. U této funkce dostanete upozornění, když vaše dítě opustí předdefinovanou oblast. Použití této funkce je zcela zřejmé – můžete si pohlídat, že vaše dítě je v dané době ve škole. Dostalo od vás dítě zaracha? Geofencing vás upozorní v případě, že se dítě snaží vyklouznout ven. Také vám tato funkce může dát vědět, když dítě odejde ze školy a když přijede domů, takže je nebudete muset prosit, aby vám dali vědět, když opustí jedno místo a dorazí na jiné. Fajn, že?

Kombinace SOS plus geofencing bude pro mnohé pravděpodobně perfektní combo, ale existují i ​​pokročilejší řešení. AngelSense je navržen speciálně pro děti se speciálními potřebami a může být užitečný zejména v případě, že se obáváte, že je vaše dítě šikanováno, nebo pokud je autistické a má ve škole nějaké potíže – můžete jej použít k poslechu mikrofonu bez zahájení telefonního hovoru. Můžete slyšet, co se kolem nich děje. Toto je skutečný sledovač špionážního stylu. Může to být právě to, co potřebujete. Záleží na dítěti, jeho věku, vašich potřebách a podobně.

Jak dlouho vydrží baterie?

Druh trackování (sledování) a zařízení bude mít velký vliv na to, jak dlouho vydrží baterie u zařízení. AngelSense vydrží 12-14 hodin sledování, pokud máte standardní 30 sekundové aktualizace. To znamená nabíjení každý den, stejně jako u klasického chytrého telefonu.

Watchu vydrží 4 až 5 dní bez dobíjení a ultra jednoduchý Pod Pro i od 5 do 20 dnů. Třeba v případě, když nám stačí aktualizace polohy každou hodinu, ačkoli to asi není to, co potřebujete.

Jak moc jsou hodinky s GPS pro děti robustní?

I toto může být důležitým kritériem pro výběr. Modely bez obrazovky se pravděpodobně budou nosit o něco lépe – navíc na nich nemohou vzniknout praskliny a škrábance.

Většina dětských nositelných GPS hodinek robustnost vůbec nezmiňuje.

Odolnost hodinek

Určitě si dávejte pozor na jakoukoli certifikaci odolnosti vůči vodě a prachu, to je je klasifikace IP, což znamená ochranu proti vniknutí. Tato klasifikace je zobrazena jako „IP“ následovaná dvěma čísly, první vám řekne, jak moc je zařízení odolné vůči prachu a jiným pevným látkám, druhé vám dá vědět, jak je odolné vůči vodě. Čím vyšší je číslo, tím lepší je odpor – čísla 6/7/8 vám přináší velmi užitečnou úroveň blokování vody, která je schopna zabránit vodnímu tryskání. Při výběru hodinek pro vaše dítě tedy hledejte hodinky, které mají hodnocení IP67 nebo vyšší.

Některé z dětských GPS hodinek zvládnou v pohodě déšť, ale ne plavání. Na to pozor.

Ukázka a recenze několika hodinek pro děti s GPS

Nyní se podívejme na několik druhů hodinek s GPS pro děti, které jsou fajn.

Hodinky Find My Kids

Hodinky Find My Kids
Hodinky Find My Kids

Hodinky FindMyKids jsou velmi sofistikované, ale jednoduché zařízení, které umožňuje zábavu pro děti a zároveň dává rodičům klid. Tyto vodotěsné hodinky jsou k dostání s fotoaparátem nebo bez něj. Díky kapacitě baterie 650 mAH patří určitě FindMyKids mezi nejsilnější hodinky s nejdelší výdrží. Vydrží v pohotovostním režimu až 100 hodin! Rodiče mají také možnost naslouchat zvuky z okolí svých dětí. Rodiče mají přes nainstalovanou aplikaci FindMyKids tak mají úplnou kontrolou nad svými malými dětmi.

Ideální pro věk: 3-12 let

Výhody hodinek Find My Kids:

 • Voděodolné
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Bezplatná rodinná licence
 • Dobrá cena
 • Funkce geofencing

Nevýhody:

 • Žádné hry

Hodinky DokiWatch S

Hodinky DokiWatch S
Hodinky DokiWatch S

DokiWatch S jsou špičkové dětské chytré hodinky. Mají opravdu hodně funkcí. Mezi nejlepší funkce patří volání VoIP, sledování GPS, geofencing, textové zprávy a upozornění na SOS. Skvělou vlastností je možnost videohovoru. Díky připojení 3G v operačním systému Android jsou DokiWatch velmi spolehlivé. SIM karta je nich povinná. DokiWatch vydrží až 24 hodin při normálním používání.

Ideální pro věk: 5-15 let

Výhody hodinek DokiWatch S:

 • Možnost video volání
 • GPS sledování a geofencing
 • Výdrž baterie

Nevýhody:

 • SIM karta není v ceně
 • Žádné hry

Hodinky TickTalk 2.0 Smart Watch s GPS Trackerem

Hodinky TickTalk 2.0
Hodinky TickTalk 2.0

Tick Talk SmartWatch jsou hodinky, které vám umožňují volat, přijímat textové zprávy a samozřejmě fungují i jako GPS lokátor. Hodinky nemají mnoho funkcí, jsou spíše jednodušší, ale jejich jednoduchost umožňuje, aby hodinky byly příjemnou volbou pro rodiče, kteří nechtějí žádné rušivé hodinky. Také umožňují obousměrné volání.

Ideální pro věk: 3-12 let.

Výhody hodinek Tick Talk SmartWatch 2.0:

 • Jsou velmi jednoduché
 • Lokátor GPS
 • SIM karta v ceně

Nevýhody:

 • Není vodotěsný
 • Pouze jednosměrné textové zprávy
 • Bez kamery

Vodotěsné dětské hodinky s GPS – iCooLive Waterproof GPS Tracker

iCooLive Waterproof GPS Tracker
iCooLive Waterproof GPS Tracker

Pokud jde o zábavu a hry, iCoolive přináší mírné zklamání. Tyto hodinky jsou ale velmi snadno ovladatelné, nepromokavé, s GPS a kamerou. Jsou to fajn dětské hodinky s GPS. Pro rodiče je zde aplikace pro iOS i Android.

Ideální pro věk: 4-13 let

Výhody hodinek iCooLive Waterproof GPS Tracker:

 • Fotoaparát s vysokým rozlišením
 • Vodotěsné (stupeň krytí IP67)
 • Velmi snadné nastavení a celkové použití

Nevýhody:

 • Velmi základní a běžné funkce
 • SIM není součástí balení

Případ, kdy dětské chytré hodinky s GPS zachránily život

To je případ devítiletého chlapce z Utahu. Devítiletý Aiden s pomocí svých chytrých hodinek unikl náklaďáku s únoscem a pomocí výstražné funkce SOS zavolal svému nevlastnímu otci o pomoc. Poté, co byl jeho syn bezpečně doma, Aidenův nevlastní otec vyzval všechny rodiče, aby pro své děti koupili podobné chytré hodinky. Řekl, že byl rád, že jeho rodina koupila jedny takové pro Aidena a že je Aiden zodpovědně nabíjel.

Možná je tento případ extrémně vzácný. A možná ne. Každé dítě může být v kterémkoli daném okamžiku ohroženo. Vybavit děti těmito správnými zařízeními, je nejdůležitější věcí, kterou můžeme udělat. Jedna žena tvrdí, že nákup hodinek pro její desetiletou dceru je jedním z nejchytřejších rozhodnutí, které učinila, protože její dcera často chodí domů ze školy sama.

„Koupil jsem SmartWatch s GPS Trackingem pro svou dceru, když jela na školní výlet. Mohl jsem se na ni kdykoli podívat a úplně se mi ulevilo, když jsem viděl a věděl, že je v bezpečí.“

Tak co, chcete riskovat nebo za pár stovek koupíte dítěti chytré hodinky s GPS funkcí?

Před nákupem dětských chytrých hodinek s GPS se ptejte na tyto otázky

Pokud chceme našim dětem poskytnout nejlepší šanci na bezpečí, může být nákup zařízení jakým jsou chytré hodinky nejlepším prvním krokem.

Takže pokud jde o konečné rozhodnutí, které zařízení je ideální pro vaši rodinu, mějte na paměti několik věcí … a položte s tyto otázky:

Mají hodinky GPS sledování?

Sledování GPS je nejdůležitější vlastností dětských chytrých hodinek. Neutrácejte peníze na zařízení, které není GPS vybaveno. Aplikace FindMyKids je jeden z nejlepších způsobů, jak sledovat své děti.

Je to cenově dostupné?

Jistě dětem budete chtít koupit zařízení, které je za rozumnou cenu. Pokud má spoustu funkcí, mohlo by to stát trochu víc. Ale nikdo nechce dávat tisíce korun za chytré hodinky, které mají základní funkce. Porovnejte ceny a zařízení a vyberte si, které jsou nejlepší v poměru cena/výkon právě pro váš případ.

Je v hodinách k dispozici funkce SOS?

Další důležitou bezpečnostní funkcí je varování SOS, které vás upozorní, pokud je vaše dítě v nebezpečí. Je lepší to vědět, než se neustále bát. Ujistěte se, že je tato funkce v hodinkách přítomna. Nebudete toho litovat, uvidíte.

Potřebujete další funkce?

Mezi další funkce patří fotoaparát, hry, baterka, funkce nerušit atd. Možná je v hodinkách chcete, možné nejsou nutné. Nebo možná budete chtít, aby se vaše dítě bavilo svým zařízením. Nebo možná ne. Volba je na vás.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  1 Comment

  Add yours

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.