Jak vybrat nejlepší hodinky pro děti

Estimated read time 4 min read

Pamatujete si své první hodinky? Byly určitě super, že? Ale dnešní děti jsou trochu jiné. Většina dětí má nyní mobily, která jim sdělí čas. Většina škol však nedovoluje dětem ve škole používat mobil. Přes vyučování ho musí mít vypnutý. A proto vaše dítě stále potřebuje hodinky.

Některé značky hodinek nabízejí ve svých modelech připojení k mobilu přes Bluetooth nebo sledování s pomocí GPS. Tyto hodinky budete potřebovat pro děti, které se rádi potulují a nechodí do kroužků nebo domů na čas. Kromě toho existuje spousta pěkných designových hodinek, z nichž si vaše dítě také může vybrat.

Nejste si jisti, které funkce je potřeba mít a které ne? Přečtěte si o tom, jak pro své dítě zvolit ty nejlepší hodinky.

1. Analogové vs. digitální hodinky pro děti

Staré dobré náramkové hodinky a jejich design může být pro mladé teenagery nebo menší děti nudný nebo doslova odpudivý. Nemusí se jim líbit, že na takových klasických hodinkách nejsou k dispozici žádné inteligentní či zábavné funkce nebo efektní LED světla. To je důvod, proč stále více společností dává více kreativity a zábavy i do designu dětských náramkových hodinek. Tak to prostě je. Po tomto stylu je jednoduše poptávka. A tak jdou poptávce naproti.

Také je pravda, že dnešní menší děti neumí číst klasické analogové hodiny (s ručičkou). Možná je to smutné, ale musíme si uvědomit, že nyní žijeme v digitálnímu věku. A tomu odpovídají i naše děti. Pokud můžeme ale poradit, naučte vaše děti klasické hodinky s ciferníkem poznávat. Pokud jsou děti schopny poznat čas letmým pohledem na tradiční ciferník, tak to má dlouhodobé výhody. Kognitivní dovednosti a interakce s ručičkami hodinek jim pomohou s věkem pochopit složitější systémy. Rozvíjí si tak také vizuální dovednosti. Digitální hodinky zase bývají pro děti snadněji čitelné – pokud vaše dítě dokáže rozeznat psaná čísla, mohou snadněji na digitálních hodinkách přečíst čas.

Doporučujeme digitální hodinky spíše pro starší děti. Jsou určeny pro snadnější čtení času. Mohou mít funkce jako podsvícený LED displej, stopky, a alarm. Což se větším dětem může určitě hodit.

Roztomilé vzory hodinek a velké, snadno čitelné displeje jsou nejlepší volbou hlavně pro mladší děti. Starší děti mohou vyznávat spíše jednodušší vzory. Nechte v tomto směru dítěti volbu. Ať si vybere dítě takový design hodinek, který mu přijde sympatický.

Pokud je vaše dítě ještě malé, zkuste mu nejprve dát analogové hodinky (ty s ručičkami). Je důležité se správně naučit číst čas a být vůbec schopen porozumět pojmu čas v raném věku. Když jsou děti starší, můžete jim dát složitější hodinky.

2. Děti milují něčím zajímavé hodinky a postavy

Vzpomínáte si na hodinky s Mickey Mouse, na kterých měl Mickey na ciferníku pohyblivé paže? Určitě jste byli také zvědaví, kdy konečně uvidíte podivné umístění paží. Náramkové hodinky s oblíbenou postavou vašeho dítěte patří mezi dětmi k nejoblíbenějším. Má vaše dítě rádo Tlapkovou patrolu, Spongeboba nebo Minecraft? Kupte u hodinky v tomto designu.

Děti jsou obecně více vizuálně orientované, čím jsou mladší. Hodinky s postavami a hrdiny jsou tak pro ně skvělé.

Existuje mnoho dostupných designů hodinek s mnoha různými postavami. Superhrdinové, postavičky Disney, postavy z filmů od Pixara, Pokémoni – to jsou jen některé z nejoblíbenějších postaviček dnešních dětí.

Hodinky s Mickey Mousem byly jednu dobu hodně moderní. Dneš ale frčí spíše jiné postavičky. Nejlépe uděláte, pokud se informujete u svého dítěte.
Hodinky s Mickey Mousem byly jednu dobu hodně moderní. Dneš ale frčí spíše jiné postavičky. Nejlépe uděláte, pokud se informujete u svého dítěte.

Než dáte svému dítěti hodinky, zeptejte se ho, kdo je jeho oblíbenou postavou. Až budou děti starší, naučí se být více módní a decentní. Ale čím jsou děti menší, tím jsou hodinky s postavičkou více super.

3. Chytré hodinky? Proč ne…

Hlavním důvodem, proč jsou chytré hodinky tak populární, jsou tyto 2 důvody:

 1. populární u rodičů jsou zejména díky funkci GPS. Sledování pohybu dětí je snazší a rychlejší.
 2. no a protože se jedná o chytré hodinky pro děti, většina z nich má hry.

Chytré hodinky s GPS trackerem mají v sobě zabudovaný GPS čip. Tyto hodinky také potřebují SIM kartu pro přenos aktuální polohy. Dětské trackery mají čip s nízkou spotřebou energie.

Některé značky mají funkci pro zasílání textových zpráv. Existují také značky, které mají funkce jednosměrného poslechu. Chcete, aby vám dítě mohlo i zavolat? Žádný problém. Watchu a Liberty GPS jsou chytré hodinky pro děti, které fungují jako telefon – mají vestavěný mikrofon a reproduktory.

Pokud chcete chytré hodinky, které podporují videohovory, DokiWatch je to, co hledáte. Mají 2-megapixelový fotoaparát nad obrazovkou. To je skvělé pro malé děti, které ještě nemají chytrý telefon.

Než se rozhodnete pro tracker, musíte zvážit další faktory. V závislosti na požadovaném druhu sledování se životnost baterií u každého druhy chytrých hodinek liší. Pro malé děti, u kterých si nejste jistí, že dojdou do kroužku nebo trefí domů, jsou tyto hodinky super.

4. Fitness Tracker

To, že děti dělají více fyzických aktivit, může pro ně být docela náročné. Ale podle výzkumů a dat ze společnosti spíše dětem dneška hrozí jiný problém. Dětské obezita. A z nadváhy pravděpodobně nevyrostou (jak se nám snaží namluvit jejich babičky). Mohou si nést svou nadváhu i do svých starších let.

Jeden snadný způsob, jak přimět dítě, aby bylo více fyzicky aktivní, je pořídit mu fitness tracker. Některé značkyhodinek mají i mini-hry, které jim pomáhají udržovat patřičnou aktivitu každý den. Některé fitness trackery mají v sobě zabudovanou i funkci GPS.

Některé fitness trackery mají funkci krokoměru, která spočítá, kolik kroků v daném dni děti udělaly. Umí sledovat i čas spánku vašeho dítěte. Vy a vaše dítě si můžete tyto informace zobrazit v aplikaci, která je dodávána s hodinkami.

Fitness trackery jsou často vodotěsné.

Vaše dítě potřebuje fyzickou zdatnost, aby rostlo zdravě a bez chorob. S dnešním digitálním věkem je obtížné přimět je, aby si hráli venku. Ale nikdy nevíte, jeden trik s fitness trackerem a děti mohou být o mnoho více aktivní, než doposud.

5. Drsné hodinky pro drsné děti

Ideální dětské hodinky jsou vodotěsné a nárazuvzdorné. Musí něco vydržet. Pokud vaše dítě miluje outdoorové aktivity, bude potřebovat hodinky, které by tyto aktivity přežily. A pokud outdoor nemiluje, tak co si budeme říkat, děti prostě k hodinkám nemají takový vztah jako dospělí. Nejlepší hodinky pro děti jsou hodinky co nejvíc odolné.

Robustní hodinky mohou být analogové, digitální nebo obojí. Hodinky tohoto typu mají objemnější pásky a pevnou konstrukci pouzdra hodinek. Design hodinek může být samozřejmě jakýkoliv – zábavný, formální, sportovní.

Hodinky G Shock pro děti jsou jednou z nejlepších voleb v tomto ohledu. G-Shock má mnoho designů, jsou k dostání v různých barvách. Každá řada má také jinou sadu funkcí. Timex má hodinky z nerezové oceli, chcete-li velmi tvrdé hodinky. Pokud hledáte robustní hodinky s GPS trackerem může být hledání o něco náročnější. Robustní chytré hodinky pro děti na trhu ještě nejsou příliš běžné.

Pokud koupíte dítěti robustní hodinky od začátku, může vám to ušetřit potíže (a peníze) z nutnosti kupovat nové. Se správnou péčí je mohou děti dokonce nosit až do rané dospělosti.

6. Zvažte věk dítěte

Měli byste zvážit věk dítěte, pro které kupujete hodinky? Ano, určitě. Ne všechny dětské hodinky jsou vhodné pro všechny věkové skupiny. Čtyřletý nebo pětiletý človíček by měl rád rád hodinky s jejich oblíbenou postavou od Disney, ale desetiletý může takové hodinky považovat za trochu dětinské. Kromě toho hodinky určené pro starší děti mohou být příliš velké na zápěstí malého dítěte nebo naopak. A s funkcemi je to stejně, jiné funkce jsou pro starší děti, jiné pro ty mladší.

Zvažte velikost zápěstí dítěte. Mnoho dětí hodinky odmítlo jen kvůli jejich velikosti a nepohodlnosti nošení.

Hodinky často dodají dětem pocit odpovědnosti

Pokud dítěti dáte hodinky, brzy to v nich může rozvinout pocit odpovědnosti a nezávislosti. Chceme, aby naše děti dodržovaly dohodnuté plány a byly na místě včas, dle dohody. Spolu s hodinkami se naučí být také opatrní, protože hodinky jsou jednou z věcí, o které se musí starat (což jim musíte také vysvětlit).

Dát jim hodinky je možná malé gesto. Přesto je důležité utvářet jejich osobnosti a hodnoty. A k tomuto formování osobnosti mohou přispět i hodinky.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.