Jak změřit obvod zápěstí při výběru hodinek? Online pravítko

Estimated read time 4 min read

Při výběru hodinek je důležité si uvědomit, že jedna velikost nesedí úplně všem. Když tedy kupujete hodinky, musíte vědět, jak vybrat hodinky, které jsou vhodné pro vaše zápěstí. I když neexistují žádná stanovená pravidla nebo výpočty pro dokonalou velikost nebo tvar vašich hodinek, existují tipy, které můžete dodržovat, abyste zajistili, že skončíte s vyváženým a proporcionálně dokonalým kusem.

Pro začátek byte hodinky měli cítit pohodlně na vašem zápěstí a měly by být dostatečně těsné, aby neklouzaly, ale dostatečně volné, aby se vám nezaryly do kůže. Pak je třeba vzít v úvahu další faktory, jako je velikost pouzdra hodinek, šířka řemínku a design hodinek. Možná to všechno zní trochu složitě, ale najít dokonalé hodinky pro velikost vašeho zápěstí je jednodušší, než byste si mysleli, a my vám ukážeme, jak na to.

Jaká je velikost mého zápěstí?

Než najdete ty správné hodinky pro vaše zápěstí, musíte nejprve znát velikost svého zápěstí. Ať už je vaše zápěstí velmi tenké, spíše štíhlé, střední nebo silné, silně ovlivní to, které hodinky na vás vypadají nejlépe. Rozluštění, do které z těchto kategorií spadáte, je tedy nedílnou součástí výběru správných hodinek pro vaše zápěstí.

Jakmile budete znát velikost svého zápěstí, budete si moci vybrat perfektní hodinky, které vypadají skvěle a jsou vám pohodlné. Znát svou velikost bude také neuvěřitelně užitečné, pokud rádi nakupujete online, protože si budete moci koupit styl, který vám přesně sedne, aniž byste jej museli zkoušet. Může vám to také pomoci zúžit výběr designů.

Jak si změřit zápěstí

 1. Vezměte si měkký krejčovský nebo proužek papíru.
 2. Omotejte si je kolem paže tak, aby to bylo v místě, kde obvykle je váš řemínek hodinek, což by mělo být těsně pod zápěstní kostí.
 3. Pokud používáte proužek papíru, vezměte pero a označte bod, kde se konec setkává s papírem.
 4. Rozbalte papír a položte jej naplocho vedle pravítka a poznamenejte si měření.
Měření zápěstí metrem
Měření zápěstí metrem, zdroj obrázku: Pavel Horelica

Výsledek: Pokud je vaše zápěstí 14-16 cm, je velmi tenké. 16-17cm je štíhlé zápěstí. 17cm-18cm je střední zápěstí a nad 18cm je silné zápěstí.

Pravítko k tisku

Pravítko hodinky – PDF – KE STÁHNUTÍ

Pomůcka při měření, které jsme se rozhodli připravit, jsou určeny především zákazníkům, kteří mají v plánu koupit si hodinky s článkovým náramkem (tzv. tahem). Můžete ho sice kontrolně použít také u modelů s koženým nebo textilním řemínkem, ale v jejich případě je zkracování a prodlužování většinou pouze o posunutí opaskové přezky na další dírku.

Návod v textové i grafické podobě je univerzální pro muže, ženy i děti s obvodem zápěstí od 5 do 30 centimetrů. Týká se to zvláště pravítka, které si můžete vytisknout a spolehlivě jím zjistit, na jakou velikost byste si měli dát náramek hodinek zkrátit.

Než začnete s měřením, myslete na to, že délka náramku se měří včetně pouzdra a spony hodinek – tedy tak, jakoby byly hodinky nasazeny na vašem zápěstí. Je pouze na vás, zda upřednostňujete volnější nebo naopak pevnější zapnuté hodinky, no doporučujeme, abyste pravítko neutáhli příliš natěsno.

V teplejším počasí, kdy se obvod ruky nepatrně zvětší, by vás mohly hodinky začít tlačit. Při větším povolení pro změnu třeba pamatovat, že vám hodinky sesunuté až ke dlani, mohou překážet při některých činnostech a sportech.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.