Jaké hodinky má Kim Čong Un a co o něm říkají?

Estimated read time 5 min read

Kim Čong-un někdy vypadá pěkně zakulacený, až obézní, někdy je o něco štíhlejší. Ale věděli jste, že Kimovi švýcarské hodinky mohou poskytnout nejjasnější důkaz o tom, že Kim přibral nebo shodil něco ze své váhy?

Kim má švýcarské hodinky za 12 000 dolarů

Kim velmi často nosí švýcarské hodinky IWC Schaffhausen Portofino.

Kim Čong-un má často na sobě 40mm IWC Portofino s pouzdrem z 18k růžového zlata, lunetou a stříbrným ciferníkem.
Kim Čong-un má často na sobě 40mm IWC Portofino s pouzdrem z 18k růžového zlata, lunetou a stříbrným ciferníkem. Zdroj fotografie: Instagram IWC

A třeba na posledních fotografiích zveřejněných státními médii se tyto hodinky zdály být mírně volněji upevněny kolem jeho zápěstí (podle analýzy zveřejněné v úterý NK News). Zpravodajský web se sídlem v Soulu porovnal detailní záběry jeho hodinek za 12 000 dolarů z minulých měsíců, aby zveřejnil informaci, že Kim (37) nějaké to kilo shodil.

Váhu severokorejského vůdce často sledují různé špionážní agentury, aby zjistily něco o stabilitě jeho autokratického a tajnůstkářského režimu, zejména proto, že jeho rodina má v anamnéze srdeční chorobu. Jihokorejská špionážní agentura v listopadu sdělila místním zákonodárcům, že Kim vážil odhadem 140 kilogramů a od svého nástupu k moci v roce 2011 přibral asi 50 kilogramů. Nyní tedy něco shodil.

Zahraniční zpravodajské agentury chtějí vědět, zda je Kim Čong-un dostatečně zdravý na to, aby zůstal vůdcem KLDR. Co se děje v zákulisí, když je Kim nezdravý? A jak to ovlivní bezpečnost v regionu vzhledem k tomu, že Severní Korea má jaderné zbraně? To vše se řeší.

Obecně je známo, že Kim Čong Un je milovníkem švýcarských hodinek.

Že v Severní Korei švýcarské hodinky nekoupíte? Chyba lávky!

Ano, podle sankcí OSN nelze do Kim Čong-unova království dovážet luxusní zboží – kam spadají třeba špičkové a luxusní hodinky, sportovní vybavení a kvalitní šperky.

Ale v obchodním domě Daesong v severokorejském Pchjongjangu, který je ve stylu Johna Lewise, je zákaz otevřeně porušován a režimní elity mají přístup k řadě špičkových světových značek hodinek. Fotografie zevnitř obchodu odhalují prodejny značek jako Rolex, Tissot a Omega, dále zde prodávají i sportovní giganty Adidas a Nike. Obchodní dům Daesong jednoduše nabízí značné množství zboží, na které se vztahují sankce OSN.

Luxusní předměty vystavené během otevření obchodu naznačují, že snaha mezinárodního společenství ekonomicky uškrtit Severní Koreu má celkem díry.

Třeba v roce 2016 Kim Čong un koupil 100 ks švýcarských hodinek

Severokorejský vůdce Kim Čong-un si „zahrál na Ježíška“ tím, že rozdal luxusní švýcarské náramkové hodinky svým nejvěrnějším spolupracovníkům. Hodinky byly předány 100 šťastným úředníkům a vojenským vůdcům na sjezdu Dělnické strany v komunistické zemi.

Režim požádal neznámého výrobce, aby vynechal tradiční označení „made in Switzerland“.

Vánoce v Severní Korei

Pro většinu Severokorejců nejsou Vánoce žádnou událostí, zčásti proto, že vláda pevně drží na uzdě informace o náboženských svátcích před vstupem do země, a zčásti proto, že křesťané mohou být zatčeni za jejich slavení.

Nyní však není neobvyklé, že restaurace a bary v zemi zdobí vánoční stromky po celý prosinec. Dárky se vyměňují v klidu.

Kim Čong Un a hodinky Movado

Kim má i hodinky Movado
Kim má i hodinky Movado, zdroj fotografie: deployant.com

Během nedávných rozhovorů byl Kim Čong Un viděn i v hodinkách od designové ikony Movado. Co je vidět na jeho zápěstí? Hodinky Movado Museum Black PVD s černým páskem. To asi nejsou úplně hodinky, které byste očekávali od muže, kterého Forbes označil za 46. nejmocnější osobu na světě v roce 2013 a třetí nejvýznamnější mezi Korejci po Ban Ki-moonovi a Lee Kun-hee.

Hodinky jsou z nerezové oceli Movado Museum s černým PVD, mají černý ciferník se zlatými ručičkami. Strojek je quartzový. V aktuálním katalogu Movado hodinky nevidíme a předpokládám, že jejich prodej je ukončen. Teorie je podpořená rychlým vyhledáváním na internetu, která ukazuje, že hodinky jsou vyprodané. Hodinky mají průměr pouzdra 31 mm a na zápěstí vypadají poměrně malé. Zvláště na Kimově zápěstí.

Ačkoli informace o ranných fázích života Kim Čong Una jsou spíše vzácné a často zahalené tajemstvím, má se za to, že navštěvoval školu ve Švýcarsku, a možná právě tam se objevila jeho láska ke švýcarským hodinkám.

A dále si přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.