Jaké hodinky má Lionel Messi?

Estimated read time 5 min read

Lionel Messi je jedním z nejlepších střelců fotbalové historie. Superstar narozená v Argentině získala rekordních šest cen Zlatý míč, což je nejprestižnější individuální fotbalové ocenění hráče. Prostě vrchol z pohledu individuality. Zkrátka Messi patří mezi nejlepší fotbalisty historie. A také nejbohatší.

Nedávno přestoupil z Barcelony do týmu Paris Saint-Germain. Ano, po 21 letech hraní za klub FC Barcelona, kde strávil celou svou dosavadní profesionální kariéru. Na Lionela je upřeno mnoho párů očí, takže i jeho hodinky se dostanou do centra pozornosti.

Lionel Messi a hodinky – jak šel čas

Jak jsme uvedli výše, v roce 2021 Lionel Messi odešel z Barcelony, klubu, který po více než dvě desetiletí nazýval domovem. Messi byl během své kariéry velmi loajální: 21 let v akademii a týmu Barcelony je toho důkazem. A se svými hodinkami to měl většinou stejně – jeho zápěstí byste určitě nazvali příkladným týmovým hráčem. Po mnoho let, poté, co dostal hodinky Audemars Piguet Royal Oak jako dárek poté, co vyhrál svůj první titul s Barcelonou v roce 2005, tuto značku stále a často nosil. Messi byl také ambasadorem značky a spolupracoval s ní.

Posledních několik let pak nosil mohutné hodinky Jacob & Co. s modrobílým číselníkem, který odrážel barvy vlajky Messiho rodné Argentiny. Tyto hodinky jsou výsledkem další spolupráce a partnerství, které Messi upevnil v roce 2019.

Ale Messi je nyní zjevně připraven zkoušet nové věci a loajalita k jeho bývalému týmu není jediná věc, která se změnila. Když vykoukl z okna na letišti, aby pozdravil fanoušky svého nového týmu Paris St.-Germain, měl na sobě nové hodinky: Rolex Yacht Master.

Podívejme se na nejzajímavější kousky ve sbírce hodinek Lionela Messiho.

Rolex Yacht-Master Everose

Lionel Messi měl na sobě Rolex Yacht-Master Everose během mávání fanoušků při příjezdu do Paříže, i během podpisu smlouvy s Paris Saint-German.

Rolex Yacht-Master Everose
Rolex Yacht-Master Everose | Instagram Lionela Messiho

Jednalo se o první model Rolex Yacht-Master vyrobený z masivního Everose zlata, patentované 18karátové slitiny růžového zlata společnosti Rolex, a první z řady, který byl vybaven rámečkem Cerachrom, patentovanou keramickou slitinou od společnosti Rolex.

18KT ZLATO EVEROSE: Aby zachovala krásu hodinek z růžového zlata, firma Rolex vytvořila a patentovala exkluzivní slitinu 18kt růžového zlata, které vyrábí ve své vlastní slévárně: jmenuje se zlato Everose. 18kt zlato Everose bylo poprvé představeno v roce 2005 a používá se u všech modelů Rolex Oyster v růžovém zlatě.

Tento model byl také prvními Rolexkami, který byl kdy prezentován s gumovým řemínkem, nazývaným Oysterflex. Ale není to jen tak ledajaký gumový řemínek, ale je to krásně zpracovaný řemínek s pružností gumy a odolností oceli. Jádrem Oysterflexu jsou kovové vložky vyrobené z titanu a niklu, které mu dodávají pevnou konstrukci. A cena? Asi tak 40 000 €.

Patek Philippe Nautilus

Pro formálnější příležitosti používá Lionel Messi svoje Patek Philippe Nautilus z oceli se stříbřitě bílým ciferníkem. Ocelové hodinky Nautilus jsou dnes považovány za jedny z nejžádanějších sportovních hodinek, často jsou na ně pořadníky i několik let naplněné.

Patek Philippe Nautilus
Patek Philippe Nautilus | Instagram Lionela Messiho

Patek Philippe Nautilus s ocelovým pouzdrem a modrým číselníkem patří mezi archetypální luxusní sportovní hodinky. Zájem o něj byl enormní. Tak enormní a čekací listina tak dlouhá, že na oficiálním trhu se k těmto hodinkám zákazník dostal zhruba po deseti letech! Už v momentě, kdy si pak šťastný klient odnášel nové hodinky domů, byla jejich cena na „šedém“ trhu více než trojnásobná. A cena? Asi tak 130 000 €.

Rolex Datejust

Lionel Messi byl také nedávno spatřen s hodinkami Rolex Datejust. Hodinky Ref 126231 byl představen v roce 2018, s mírně přepracovaným pouzdrem a novou generací kalibru 3235.

Rolex Datejust
Rolex Datejust | Instagram Lionela Messiho

Cena není zase až tak vysoká. Asi tak 20 000 €.

Jacob & Co

Lionel je současným ambasadorem značky Jacob & Co se sídlem v New Yorku, špičkové hodinářské značky známé svými kreativními a trendy určujícími hodinkami.

Hodinky Jacob & Co
Hodinky Jacob & Co | Instagram Lionela Messiho

Lionel Messi spolupracoval se značkou na vývoji limitované edice řady Epic X Chrono, chronografových hodinek se skeletonizovaným číselníkem.

Audemars Piguet Royal Oak

Na začátku roku 2010 byl Lionel Messi také ambasadorem Audemars Piguet a byl často vídám s klasikou Royal Oak.

Audemars Piguet Royal Oak
Audemars Piguet Royal Oak | Instagram Lionela Messiho

Lionel také spolupracoval při vývoji hodinek v limitované edici Royal Oak „Leo Messi“ Chronograph.

Tak co, jak se vám líbí sbírka hodinek Lionela Messiho?

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.