Jaké hodinky nosí Bear Grylls?

Estimated read time 5 min read

Bear Grylls je průvodcem v jednom z nejpopulárnějších dobrodružných pořadů v televizi. Bear je bývalý britský voják speciálních sil, který nyní cestuje po celém světě a testuje své schopnosti přežití v těch nejextrémnějších podmínkách. Kromě toho, že je dobrodruh, je také motivační řečník a autor několika knih.

Bear Grylls je Angličan, dobrodruh, spisovatel a výrazná televizní osobnost. Je hodně známý díky svému televiznímu seriálu Man vs. Wild, který se původně vysílal na Discovery Channel v letech 2006 až 2011. Od té doby Grylls uváděl další dva pořady: Born Survivor: Bear Grylls na NBC a The Island with Bear Grylls na Channel 4.

Jaké hodinky nosí při svých dobrodružstvích Bear Grylls?

Jsou to hodinky Luminox Navy SEAL Colormark, jež jsou oblíbenou volbou pro Beara Gryllse na jeho cestách. Tyto hodinky mají všechny funkce, které Bear od hodinek potřebuje: jsou hodně odolné, vodotěsné a poskytují mu dobrou viditelnost i za špatných světelných podmínek. Hodinky Luminox Navy SEAL Colormark jsou dodávány s černým gumovým páskem a mají světelný ciferník, který svítí i roky bez nutnosti jakéhokoli typu baterie nebo vystavení světlu. Dodává se také s funkcí budíku a časového data, díky čemuž jsou tyto hodinky ideální pro každého, kdo potřebuje mít přehled o svém rozvrhu, i když je venku na svých cestách za dobrodružstvím.

Luminox Navy SEAL Colormark
Luminox Navy SEAL Colormark, zdroj obrázku: Pavel Horelica

Hodinky Luminox Navy SEAL Colormark používá obecně mnoho různých typů lidí, včetně policistů a security pracovníků, kteří potřebují mít přehled o svých směnách, stejně jako lidé, kteří pracují hodně venku nebo tráví čas při slabém osvětlení, jako jsou astronomové, průzkumníci jeskyní a další. Tyto hodinky jsou jednoduše vhodné pro lidi, kteří potřebují odolné hodinky.

Bear Grylls během svých dobrodružství nosí hodinky Luminox, protože jsou voděodolné až do 200 metrů. Hodinky Luminox mají osvětlení tritiovým plynem (mají skleněné trubičky naplněné tritiovým plynem), které svítí ve tmě i bez nutnosti nabíjení nebo vystavení světlu; to umožňuje nositeli vidět čas v noci, aniž by musel používat umělé zdroje světla, jako jsou baterky nebo čelovky.

Skleněné trubičky naplněné tritiovým plynem
Skleněné trubičky naplněné tritiovým plynem, zdroj obrázku: Instagram Luminox

Hodinky Luminox jsou Bearovi oblíbené. Nosí je v několika epizodách Running Wild, včetně těch, kdy se potápí, je horolezcem a dokonce jedny používá jako kompas.

Hodinky Luminox vyrábí vojenské hodinky

Luminox je americký výrobce hodinek, firma byla založena v roce 1989 Joe Fosterem a od té doby vyrábí vojenské hodinky. Hodinky Luminox Navy SEAL byly vytvořeny pro US Navy Seals – samozřejmě k vojenskému použití, pro případy když jsou vojáci pod vodou nebo provádí noční mise. Hodinky Luminox používají jako zdroj světla tritiové plynové trubice, což usnadňuje odečítání času za jakýchkoli světelných podmínek.

V roce 1993 byly první hodinky Luminox vybrány US Navy SEALs jako standardní vybavení jejich členů. Takto si značka vlastně přes noc vytvořila reputaci – marketingový dopad byl velmi silný. Stačí dnes zmínit název Luminox dnes a lidé se stále ptají: „nejsou to hodinky US NAVY SEAL?“. Jejich model Navy SEAL 3001 se od té doby stal legendou hodinek a je velmi vyhledávaný.

Luminox vytvořili s Bearem jeho řadu hodinek

Bear Grylls je velká postava, z pohledu reklamy a marketingu. Proto ho společnost Luminox rekrutovala a vytvořila řadu hodinek pojmenovanou po Bearovi. Model hodinek s názvem Luminox X Bear Grylls – sám dobrodruh je pomáhal navrhnout. Existují modely navržené pro použití na moři, na souši i ve vzduchu, všechny vyrobené z Carbonexu, materiálu chráněného ochrannou známkou, který je lehký, ale extrémně odolný.

Luminox X Bear Grylls - pro použití v divočině
Luminox X Bear Grylls – pro použití v divočině, zdroj fotografie: S laskavým svolením společnosti Luminox
Luminox BEAR GRYLLS Survival 3740 Master series 3749
Luminox BEAR GRYLLS Survival 3740 Master series 3749, zdroj obrázku: s dovolením společnosti Helveti

Na úvodním obrázku má Bear hodinky Luminox BEAR GRYLLS Survival 3740 Master series 3749. Vzhledem k jejich vodotěsnosti do 300 metrů je možné hodinky využít i k hlubinnému potápění. K těmto účelům se bezpochyby bude hodit i jednosměrně otočná luneta. Samozřejmostí je safírové sklíčko s antireflexní vrstvou, které hodinkám zajišťuje skvělou čitelnost i za ostrého slunce. Na ciferníku také nalezneme logo a heslo Beara Gryllse „Never Give Up – Nikdy se nevzdávej“.

Bear Grylls už si jednoduše žádné dobrodružství bez hodinek Luminox na zápěstí nedovede představit. To v jednom rozhovoru řekl i sám 🙂

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  1 Comment

  Add yours

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.