Jaké hodinky nosí Dwayne „The Rock“ Johnson?

Estimated read time 6 min read

Dwayne „The Rock“ Johnson má sbírku hodinek stejně tak působivou jako činy, které předvádí, aby ve svých akčních filmech zachránil svět. A jako jedna z 10 nejlépe vydělávajících celebrit světa si může dovolit i ty nejlepší luxusní hodinky.

Než se Johnson stal hercem, byl profesionálním wrestlerem s názvem The Rock. Jeho osmiletá zápasnická kariéra mu přinesla slávu jednoho z největších profesionálních zápasníků všech dob. Johnson je také producent a obchodník.

Ale v dnešním článku se budeme věnovat jeho hodinkám. Dwayne miluje hodinky s velkým ciferníkem. Co si budeme povídat, ruku na to rozhodně má. Jeho hodinky, doslova robustní monstra, mají hodně velké ciferníky a často i nezničitelnou konstrukci. Lze je spatřit na Dwayneově svalnaté paži ve filmech ze série Rychle a zběsile (Fast & Furious) až po kasovní hity jako Mrakodrap (Skyscraper) a San Andreas.

Pokud budete zápěstí Dwayna Johnsona trošku sledovat, zjistíte, že preferuje robustní švýcarské luxusní značek Paneri, IWC a Breitling.

Dwayne Johnson: „U hodinek se nejvíce dívám na to, jak jsou vyrobeny, co je uvnitř hodinek a samozřejmě na jejich design.“

Dwayne Johnson nosí hodinky Panerai ve filmu Rychle a zběsile

Panerai, značka, která kombinuje jemný italský styl se slavným švýcarským hodinářstvím. Jejich hodinky na zápěstí Dwayna byly vidět v několika scénách filmu „Fast & Furious 5“. I Dwayne má v soukromí několik vlastních hodinek této značky.

Hodinky Luminor Submersible Chrono Pam187 se objevují na Dwayneově paži při honičkách ve vysoké rychlosti a dalších nebezpečných kouscích. I když se většina akcí ve filmu odehrává na souši, tento model Panerai odolá tlaku vody v hloubce až 1000 metrů.

Panerai Luminor Submersible Chrono Pam18
Panerai Luminor Submersible Chrono Pam18, zdroj obrázku: Pavel Horelica

Masivní 47mm pouzdro a rámeček jsou stejně silné jako samotný The Rock a jsou vyrobeny z broušené oceli 316L. Černý analogový ciferník se pyšní výraznou značkou hodinek a arabskou číslici na 12 hodině. Dále hodinky mají tři subciferníky chronografu a datumovku mezi 4. a 5. hodinou. Luneta se otáčí proti směru hodinových ručiček. Hodinky jsou poháněny automatickým mechanickým kalibrem Panerai OP XII s 27 drahokamy uvnitř.

Dwayne Johnson: „U hodinek dávám přednost materiálům, které obstojí ve zkoušce času a samozřejmě těm, které drží krok s mým životním stylem.“

Dwayne Johnson nosí hodinky Panerai i ve filmu San Andreas

Postava, kterou Dwayne ztvárňuje v katastrofickém akčním filmu San Andreas, musí přežít zemětřesení, laviny a šílené akce s vrtulníkem. Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio, vyrobené z nezničitelného titanu, a se svou 72hodinovou rezervou chodu, se dokonale hodí do této role.

Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio
Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio, zdroj fotografie: Instagram Panerai

Pouzdro 47 mm je vyrobeno z broušeného titanu a luneta, která se otáčí proti směru hodinových ručiček, je také z titanu s leštěnými hranami. Hodinky jsou poháněny značkovým automatickým strojkem kalibru P.9000 s 28 drahokamy. Černý ciferník má světelné arabské číslice, datum na 3 hodinách a zajímavou vteřinovou ručičku na 9 hodinách. Jsou voděodolné do 300 metrů. Lepší hodinky pro přežití katastrofy asi nenajdete.

Dwayne Johnson ve filmu San Andreas
Dwayne Johnson ve filmu San Andreas, Photo © Warner Bros. Pictures

Oblíbené hodinky Dwayna Johnsona v soukromí

Dwayne jednou řekl:

„Převlékám se podle počasí nebo podle toho, co dělám nebo kam se chystám. Ale líbí se mi hodinky, které mohu nosit při každá příležitosti.“

A podle toho si svoje hodinky i vybírá.

Panerai Luminor Acciaio a Luminor Marina

Když na place nebojuje se silami zla, Dwayneovy hodinky Panerai jsou Luminor Acciaio a Luminor Marina. Acciaio PAM000090 mají velmi jednoduchý ciferník navzdory komplikacím, jako je kalendář a indikátor rezervy energie. Pouzdro z nerezové oceli 316L o průměru 44 mm má chránič korunky z leštěné oceli.

Panerai Luminor Acciaio PAM000090
Panerai Luminor Acciaio PAM000090, zdroj fotografe: Pavel Horelica

Černý ciferník má svítící ukazatele hodin s arabskými číslicemi na 6 a 12 hodině a indikátor rezervy chodu na 5 hodin. Automatické, samonatahovací hodinky jsou poháněny strojkem Panerai OP IX.

Dwayne nosí v soukromí i hodinky Luminor Marina PAM 1312, které jsou jedním z nejznámějších modelů značky. Jsou vlastně přímým potomkem hodinek, které měl na sobě Sylvester Stallone ve filmu Rambo v roce 2008.

Luminor Marina PAM 1312
Luminor Marina PAM 1312, zdroj fotografie: Instagram Panerai

Oboje tyto hodinky mají klasické černé řemínky z kůže aligátora.

IWC Big Pilot Heritage

Toto také řekl Dwayne a hodně to o něm vypovídá:

„Když jdu na premiéru filmu, nikdy si nepomyslím: jaké hodinky se hodí k této košili nebo k tomuto saku?“

IWC Big Pilot Heritage IW501004
IWC Big Pilot Heritage IW501004, zdroj fotografie: Chrono 24

Dwayne je často viděn se sportovními, ale praktickými hodinkami IWC Big Pilot Heritage IW501004. 46mm pouzdro je vyrobeno ze silného titanu a mají černý ciferník s arabskými číslicemi. Ručičky jsou zvýrazněny ocelovou modří a sklíčko je safírové s antireflexní vrstvou. Tyto hodinky jsou poháněny automatickým samonatahovacím strojkem IWC calibre 52110 a mají rezervu chodu až 168 hodin. Mají voděodolnost 6 barů a hnědý pásek z teletiny (telecí kůže).

Breitling Transocean Chronograph Unitime

A přidám ještě jednu větu, kterou Dwayne pronesl:

„Pro mě jsou hodinky nástroj. Dobře vypadající nástroj, samozřejmost, ale rozhodně ne šperk.“

Breitling Transocean Chronograph Unitime jsou jedny z nejhezčích a nejkomplikovanějších hodinek v kolekci Dwaynea Johnsona. Ciferník je dodáván v černé nebo bílé barvě s designem zeměkoule uprostřed. Dwayneův je bílý s pouzdrem z růžového zlata a hnědým koženým řemínkem. Vnější okraj prezentuje 24 velkých měst z 24 různých časových pásem.

Breitling Transocean Chronograph Unitime
Breitling Transocean Chronograph Unitime, zdroj fotografie: Instagram Breitling

24hodinový disk umožňuje uživateli číst čas ve kterémkoliv městě současně s místním časem. Je také vybaven indikátorem letního času, subciferníky chronografu a datumovým oknem mezi 4. a 5. hodinou.

A dále si přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.