Jaké hodinky nosí LeBron James? Má úžasnou sbírku hodinek

Estimated read time 4 min read

LeBron James je pravděpodobně nejlepší basketbalista této generace. Má dokonalý smysl pro dynamiku, drzost, dravost a eleganci. A tento jeho styl vidíme i v jeho kolekci hodinek. Nahlédněte do jeho krabičky od hodinek a okamžitě uvidíte, že LeBron se rozhodně nebojí používat nekonvenční barvy hodinek. Jeho zápěstí je navíc vždy obsazeno ultravzácnými kousky hodinek Rolex, Audemars Piguet či Patek Philippe.

LeBron James, známý také pod přezdívkou „King James“, je nejlepší basketbalový hráč současné generace, hvězda NBA. Ale je mnohem víc než to. James je herec, investor, filantrop a ano, dokonce i sběratel hodinek. Kolekce hodinek LeBrona Jamese je taková, ž by i nadprůměrný sběratel slintal blahem. Jsou v ní hodně vzácné kousky od značek Rolex, Audemars Piguet, Patek Philippe a Richard Mille. Pojďme se podívat na pár hodinek z královy kolekce.

Zde je tedy rychlý pohled do sbírky hodinek LeBrona Jamese.

LeBronovy hodinky Patek Philippe

Patek Philippe z růžového zlata Nautilus Ref. 5980/1R-001
Patek Philippe z růžového zlata Nautilus Ref. 5980/1R-001, Zdroj fotografie: Instagram Lebrona Jamese + laskavé svolení Patek.com

Podle mého názoru se žádná sbírka hodinek neobejde bez výtvoru Geralda Genty (Gérald Charles Genta byl švýcarský návrhář hodinek a umělec). Snad nejznámější hodinky navržené Geraldem Gentou jsou Patek Philippe Nautilus. LeBron má hned několik Nautilusů. Často byl viděn s chronografem Patek Philippe z růžového zlata Nautilus Ref. 5980/1R-001. Lebron není jediný sportovec, který má tyto hodinky Nautilus. Conor McGregor byl také často spatřen se stejnými hodinkami na zápěstí. Nautilus 5980/1R-001 jsou docela ohromující hodinky, dají se koupit za více než 300 000 USD, což je přes 7 miliónů korun. Zdá se vám to hodně? Tak to si držte klobouk, jedeme z kopce.

Tiffany Blue Patek Philippe Nautilus 5711-1A-018
Tiffany Blue Patek Philippe Nautilus 5711-1A-018, Zdroj fotografie: Instagram Lebrona Jamese + laskavé svolení Patek.com

Zmíněný LeBronův chronograf Nautilus z růžového zlata není jeho jediným Nautilem. Jeho další Nautilus jsou aktuálně nejvíce medializované hodinky na planetě Zemi. James byl nedávno vyfotografován, když na sobě měl jedny ze 170 kusů Tiffany Blue Patek Philippe Nautilus 5711-1A-018. Bylo vyrobeno jen 170 kusů těchto hodinek a pouze jedeny z těchto hodinek se prodaly (prodaly se v charitativní aukci). Hodinky byly prodány v aukci společností Phillips za 6,5 milionu USD (přes 155 miliónů korun) – ale poté, co vítězný uchazeč nemohl dokončit transakci, prodaly se tyto hodinky za mírně nižší cenu.

Rolexky LeBrona Jamese

Rolex Day-Date II 41mm Ref. 218238
Rolex Day-Date II 41mm Ref. 218238, Zdroj fotografie: Instagram Lebrona Jamese + laskavé svolení společnosti Rolex

Hodinky Rolex netvoří hlavní část Lebronovy sbírky. Ale několikrát byl vyfotografován, jak se s Rolexkami prochází. LeBronova kolekce hodinek Rolex je rozdělena mezi vyšší TOP kousky (zlaté) a základní Oyster Perpetual. To je pro sběratele Rolex docela kontrast. Pokud jde o zlaté Rolex-Day-Dates, James byl spatřen, jak na zápěstí má Rolex Day-Date II 41mm z 18 karátového žlutého zlata s římskými číslicemi Ref. 218238. Chcete hodinky jako LeBron James? Není problém, můžete si je koupit za přibližně 65 000 – 70 000 USD. Což je zhruba 2 milióny korun.

Hodinky Audemars Piguet LeBrona Jamese

Royal Oak Chronograph (Ref. 26331OR.OO.D315CR.0)
Royal Oak Chronograph (Ref. 26331OR.OO.D315CR.0), Zdroj fotografie: Instagram Lebrona Jamese + laskavé svolení společnosti Audemars Piguet

Tyto hodinky Jamesovi opravdu závidím. Jedním z mých oblíbených hodinek Audemars Piguet, které LeBron vlastní, je Royal Oak Chronograph v růžovém zlatě s modrým číselníkem (Ref. 26331OR.OO.D315CR.0). Velikost pouzdra tohoto kusu je skromných 41 mm a hodinky mají velmi žádaný modrý ciferník. Zatímco maloobchodní cena tohoto kusu se blíží 40 000 USD, v současné době se na sekundárním trhu prodává za přibližně 120 000 USD (kolem 3 miliónů korun). Jsou opravdu nádherné, jejich design se povedl.

Na závěr můžeme říct, že LeBron James má jednu z nejlepších a také nejdražších sbírek sportovních celebrit. Má desítky takových kousků hodinek.

A dále si o hodinkách celebrit přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.