Jaké hodinky nosil John Rambo ve filmech?

Estimated read time 3 min read

Možná jste si žádných hodinek ve filmech Rambo, Rambo II. nebo Rambo III. nevšimli. Jasně, nejsou to filmy, kde hodinky hrají nějakou důležitou roli. My se ale v tomto článku podíváme právě na to, jaké hodinky nosí Sylvester Stallone v Rambovi.

Rambo I: První krev a hodinky

Zde je to více než jednoduché, v prvním filmu o Rambovi neměl Sylvester Stallone na zápěstí žádné hodinky. Jen si film pořádně prohlédněte. Zápěstí? Prázdné. Bez hodinek.

Hodinky ve filmu Rambo: Do pekla a zpět

V re-make filmu Rambo: Do pekla a zpět z roku 2008 nosí Sylvester Stallone černé hodinky Panerai PVD Luminor Marina Militare. Tyto hodinky mají černý pásek, hodně pevné pouzdro a ciferník se svítícími ručičkami. Přesné číslo modelu je 5218-202/A.

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Do pekla a zpět
Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Do pekla a zpět, zdroj forografie: Photo © Millennium Films

Pravděpodobně nejhůře střeženým tajemstvím ve světě hodinek je, že Stallone je velkým fanouškem hodinek a ve své sbírce má mnoho kousků hodinek Panerai a Rolex. Hodinky Panerai PVD Luminor Marina Militare jsou skvělé a odolné hodinky, které Sly nosí při boji proti padouchům.

Panerai PVD Luminor Marina Militare
Panerai PVD Luminor Marina Militare, zdroj fotografie: Instagram Panerai

Jaké hodinky nosí Sylvester Stallone ve filmu Rambo III?

Sylvester Stallone nosí ve filmu Rambo III potápěčské hodinky Chronosport UDT Sea Quartz. Tyto hodinky jsou vybaveny strojkem Breitling a mají také digitální displej na číselníku, což by v roce 1988 při uvedení filmu bylo něco jako velká rarita.

Sylvester Stallone ve filmu Rambo III
Sylvester Stallone ve filmu Rambo III, zdroj fotografie: Photo © Carolco Pictures Inc

Vzhledem k neznámosti značky a datu vydání lze považoval tyto hodinky za poměrně obtížně získatelné podle dnešních standardů – prostě dnes už je neseženete. Existují však také různé varianty těchto hodinek, které mají jemné rozdíly.

Chronosport UDT Sea Quartz
Chronosport UDT Sea Quartz, zdroj fotografie: Pavel Horelica

Jaké hodinky nosil Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Last Blood?

Ve filmu Rambo: Last Blood nosí Sylvester Stallone černé hodinky Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec. Přesné referenční číslo těchto hodinek je 00.10632.22.33.99. a používá strojek Calibre CFB 1950.1. Jak je ve filmu vidět, má černý ciferník, rámeček a černý gumový pásek s bílými čísly.

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev
Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev, Zdroj fotografie: Photo © Vertigo Média

Už podle názvu jste možná uhodli, že tyto hodinky jsou hodinky určeny pro potápěče. malou zajímavostí je, že díky síťovině vypadajícímu vzoru na číselníku vypadají tyto hodinky zcela jedinečně ve srovnání s jednodušším pozadím, které se vyskytuje u jiných hodinek.

Hodinky Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec
Hodinky Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec, zdroj obrázku: se svolením společnosti Carl F. Bucherer

Nakonec můžeme říct, že tvůrci filmu vybrali Johnu Rambovi hodinky, které jsou hodně odolné a pevné. Není se čemu divit samozřejmě. Válení v bahně a výbuchy granátů nevydrží každé hodinky.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.