Jaké hodinky nosil v Teorii velkého třesu Sheldon Cooper nebo Leonard?

Estimated read time 8 min read

Teorie velkého třesku je jedním z nejúspěšnějších komediálních sitcomů. Natrvalo se zapsal do dějin popkultury, a hodně za to může nezapomenutelné obsazení postav, od neurotického Sheldona, přes Leonarda až po číšnici Penny. Seriál skutečně nabízí pestrou směsici postav, díky nimž sitcom tak moc zábavný.

Dnes se zaměříme na okrajový aspekt populárního televizního seriálu, na hodinky jednotlivých postav seriálu. U seriálu, který se soustředí na kulturu nerdů a geeků, se můžete vsadit, že ani jednotlivé doplňky jednotlivých postav nejsou zvoleny náhodně. Jak památná Sheldonova trička, tak i hodinky postav.

Než se pustíme do tématu článku, nejprve si projděme pár zajímavých faktů a drobností o sérii. Vybrali jsme jen malou hrstku bodů, protože výpis zajímavostí by zabral celý den.

Zajímavosti seriálu Teorie velkého třesku

Počkat… To není Penny

V nevysílané pilotní epizodě seriálu hrála postavu Penny úplně jiná herečka a měla dokonce i jiné jméno. Amanda Walsh hrála v této neodvysílané epizodě postavu jménem Katie, která se setká se Sheldonem a Leonardem.

Postava Katie však úplně neseděla „testovacímu“ publiku, které si myslelo, že je příliš drsná a podlá vůči milým smolařům. Proto pak došlo přeobsazení na herečku Kaley Cuoco a přejmenování postavy na Penny.

Jim Parsons není tak hloupý, jak si myslíte

Věděli jste, že Jim Parsons, který hrál v seriálu Sheldona, nikdy neviděl Star Wars ani Doctora Who? Ano, dva pořady, které Sheldon naprosto uctívá, jsou pro Jima Parsonse zcela cizí, doslova. Parsons ztvárnil super praštěného Sheldona tak dobře, že lidé věřili, že Parsons je takový i ve skutečném životě.

O původu Bazingy

Sheldonovo slovo „Bazinga!“ je stejně tak nesmyslná, jak zní. Ale je parádní, že? Neexistuje žádný hlubší odkaz nebo význam slova kromě toho, že jej jeden z autorů uvedl jako alternativu ke slovu „Gotcha!“ (v překladu „Mám tě!“), což se v jednu chvíli dostalo do scénáře. A už to tam zůstalo.

Sheldonova trička Green Lantern

Pravděpodobně jste si všimli, že Sheldon často nosí trička Green Lantern. Ale všimli jste si, jak občas nosí různé barevné variace triček? No, v komiksech existuje celé barevné spektrum pro Lantern Corp. Zelená znamená sílu vůle, modrá naději, červená hněv a indigo vášeň – abychom jmenovali alespoň některé barvy.

Barva trička, které má Sheldon na sobě, obvykle představuje momentální náladu nebo rozpoložení postavy. Mrkněte na seriál znovu a sledujte, jakou barvu trička Sheldon nosí. Je to docela dobrý ukazatel toho, co postava zrovna cítí v té konkrétní scéně.

Penny za vaše myšlenky

Sheldon? Cooper. Leonard? Hofstadter. Rajesh? Koothrappali. Penny? Aha, nevíte, že? Pennyino příjmení nebylo v seriálu nikdy odhaleno. Po svatbě s Leonardem Hofstadterem samozřejmě toto příjmení nyní sdílí. Ale co její dívčí jméno?

No, existuje několik teorií. Přesto máme nejraději The Three Penny Theory, která říká, že její celé jméno by mohlo být Penny Penny Penny, což způsobí, že Sheldonův svérázný způsob, jak na ni klepat zvenčí jejího bytu, bude drzým nenápadným odhalením jejího příjmení.

Hodinky nošené v seriálu The Big Bang Theory

Jaké hodinky nosil Sheldon Cooper (Jim Parsons)

Hodinky Sheldona Coopera
Hodinky Sheldona Coopera
Autor: Michael Yarish/Warner Bros., zdroj: se souhlasem Warner Bros.

Není divu, že Sheldon preferuje nošení švýcarských hodinek, které jsou známé svou dokonalou přesností. Zdá se, že Sheldon je zejména fanouškem švýcarské značky hodinek Wenger.

Wenger Commando City
Sheldon nosí hodně často hodinky Wenger, přesněji hodinky Wenger Commando City.

Wenger Commando City
Wenger Commando City, zdroj: s povolením Wenger

Wenger Commando City jsou vybaveny 40mm pouzdrem z nerezové oceli a funkcí chronografu se dvěma dílčími ciferníky, které sledují hodiny a sekundy. Na pozici 6 hodin je také ukazatel data.

V rámci Wengeru je Commando City švýcarský quartzový strojek s analogovým číselníkem. Wenger Commando jsou odolné, přesný a mají pověst hodinek kvalitní švýcarské výroby. To do značné míry zaručuje jejich celkovou kvalitu.

Hodinky Wenger spojují tradici s moderností s jejich estetikou a konstrukcí. Tento design z nich dělá vynikající hodinky pro obyvatele města, jako je právě Sheldon Cooper.

Jaké hodinky nosí Leonard Hofstadter (Johnny Galecki)

Hodinky Leonarda
Hodinky Leonarda, Autor: Michael Yarish/Warner Bros., zdroj obrázku: se souhlasem Warner Bros.

Hodinky Suunto X-Lander Altimeter (SS012197310)
Multifunkční Suunto X-Lander se perfektně hodí pro kutila Leonarda. Hodinky X-Lander jsou až po okraj nabité funkcemi, jako je výškoměr, barometr, kompas, spolu s několika funkcemi měření času. Tato úroveň funkčnosti je typ hodinek, které by nosil někdo jako Leonard.

Hodinky Suunto X-Lander Altimeter
Hodinky Suunto X-Lander Altimeter, zdroj obrázku: s povolením Suunto

I když pochybujeme, že by Leonard dokázal plně využít množství outdoorových funkcí X-Landeru, je to nutnost pro ty, kteří milují turistiku a kempování.

Chytré hodinky a fitness trackery Suunto jsou jedny z nejspolehlivějších; design X-Landeru zohledňuje obojí. Z hlediska konstrukce je X-Lander poměrně velký s pouzdrem o průměru 51 mm. Použití hliníkového pouzdra pomáhá čelit značné velikosti pouzdra snížením celkové hmotnosti. Kožený řemínek je pružný a pohodlný.

Možná se zdá, že Leonard není ten typ, který by šel kempovat nebo dělat jiné outdoorové aktivity. Přesto si jistě cení technologie, funkčnosti a konzistence, a proto hodinky Suunto perfektně sedí k jeho postavě.

A co dále? V The Big Bang Theory nosí postava Leonarda Hofstadtera hodinky Rolex Oyster Perpetual 114300. Tyto hodinky mají stříbrný pásek a ciferník, zřejmě pocházejí z osobní sbírky herce Johnnyho Galeckiho – který nosil své vlastní hodinky v několika dílech závěrečné série.

Jaké hodinky nosí Raj Koothrappali (Kunal Nayvar)

Hodinky Casio CA53W s kalkulačkou
Asi tušíte, že v televizním seriálu zaměřeném na kulturu nerdů a geeků, se hodinky Casio s kalkulačkou asi nevyhnutelně objeví. Ano, je to tak, nosí je Raj Koothrappali. Pokud jste dítě z 90. let jako já, je pravděpodobné, že jste již na tyto hodinky Casio narazili.

Hodinky Casio CA53W
Hodinky Casio CA53W, zdroj obrázku: s povolením hodinky.cz

Jak název napovídá, tyto digitální hodinky jsou dodávány s funkcemi, které má kalkulačka. Konkrétně tyto hodinky mají zabudovanou 8místnou kalkulačku, která uživatelům umožňuje provádět sčítání, odčítání, násobení a dělení.

Dále hodinky Casio CA53W mají stopky, časovač, automatický kalendář a duální zobrazením času. Je také opticky o něco menší, než byste očekávali s obdélníkovým pouzdrem o průměru 42 mm. Hodinky Casio CA53W jsou také vodotěsné do 50 metrů.

Jaké hodinky měl Howard Wolowitz (Simon Helberg)

Howard se nezdá být nejtrendovějším členem skupiny, pokud jde o módu, protože je vidět, že nosí retro a vintage oblečení a doplňky. Howard celkem často nosí různé druhy hodinek; jedny hodinky, které se nám podařilo určit, jsou hodinky Nixon Cannon.

Zdá se, že postava preferuje nenápadné oblečení a doplňky, díky čemuž se hodinky Nixon Cannon skvěle hodí pro jeho smysl pro styl. Nixon Cannon mají vysoce městský design se směsí luxusního kouzla, aniž by se to nějak odráželo na jejich cenovce.

Hodinky Nixon Cannon
Hodinky Nixon Cannon
Zdroj obrázku: s povolením First Class Watches

Tyto hodinky se vyznačují 39mm pouzdrem z nerezové oceli s bronzovou povrchovou úpravou a tříčlánkovým náramkem s podobným designem. Pouzdro hodinek využívá kryt z minerálního sklíčka, které poskytuje dostatečnou ochranu.

Uvnitř Nixon Cannon je japonský quartzový strojek s analogovým číselníkem. Minimalistický ciferník má výrazné bílé ručičky hodin, minut a sekund.

Jednoduché, jemné a spolehlivé – rozhodně něco, co doplňuje postavu Howarda Wolowitze.

Jsou to super hodinky pro inženýry 🙂

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.