Jaké hodinky nosili hrdinové v seriálu Stranger Things?

Estimated read time 7 min read

Stranger Things je nyní jedním z nejžhavějších seriálů na Netflixu. V jednotlivých dílech se diváci mohli připojit k Willovi, Dustinovi, Lucasovi, Mikovi, Jedenáctce (Jane), Steveovi, Hopperovi, Joyce a dalším v boji s temnotou okupující (fiktivní) městečko Hawkins.

Všili jste si někdy, jak parádně dobové oblečení mají jednotliví hrdinové seriálu? Vlastně vše je dokonale přizpůsobeno 80. létům v USA. Boty, kšiltovky, časopisy kolem lidí v seriálu, a třeba i obsah ledniček domovů jednotlivých rodin je perfektně dobový (děj se odehrává ve fiktivním městě Hawkins v Indianě v 80. letech 20. století.). A samozřejmě i hodinky všech hrdinů jsou dobové. A nutno říci, že tvůrci seriálu je zvolili moc dobře.

Pojďme se tedy spolu podívat, jaké hodinky nosili jednotlivé postavy v tomto parádním seriálu.

Jaké hodinky nosí Hopper (David Harbour)

Hopper nosí hodinky Casio Ref. B640WD-1AV
Hopper nosí hodinky Casio Ref. B640WD-1AV, zdroj fotografie: Photo © Netflix / Curtis Baker & svolení společnosti Casio

Jako náčelník policie v Hawkinu se Hopper ocitl uprostřed velmi podivných událostí malého města. Hopper je tvrďák, prostě chlap, na kterého se můžeme vždy spolehnout, a potřebuje hodinky, které jeho tempo prostě zvládnou. V seriálu Hopper střídavě nosí dvoje hodinky.

Prvními jsou Tudor Submariner, odolné a spolehlivé hodinky, stejně jako Hopper sám, a celkem spadají do rozpočtu svobodného otce žijícího v lesní chatce.

Stejně jako mnoho dalších postav v seriálu Hopper nosí i digitální hodinky (v této době hodně letěly). Nosí Casio Ref. B640WD-1AV. Tyto hodinky jsou „retro stylu“, ale ve skutečnosti to nejsou vintage hodinky. Můžete si je nov0 koupit na Amazonu za nějakých 32,40 dolarů.

Oboje hodinky se k postavě Hoppera moc pěkně hodí.

Jaké hodinky nosí Dustin (Gaten Matarazzo)

Dustin nosí hodinky Armitron FM Stereo Radio Watch
Dustin nosí hodinky Armitron FM Stereo Radio Watch, zdroj fotografie: Photo © Netflix / Curtis Baker & svolení společnosti Armitron

Dustin je zdaleka jednou z nejroztomilejších a nejmilejších postav tohoto seriálu – bez debat. Jeho neochvějný optimismus, komediální načasování a okouzlující skřehotání z něj dělají miláčka seriálu.

Zdá se, že oblíbený Dustin má rád užitečnost, pokud jde o hodinky (a taky je to pravý a nefalšovaný geek). Digitální hodinky byly hodně v módě v 80. letech 20. století a věděli ti i tvůrci seriálu Stranger Things. A proto je Dustin má.

Dustin ale digitální hodinky posouvá o něco dále, protože nosí hodinky, které mají i FM rádio. Ty nebyly rozhodně moc časté, byly to fakt geekovské hodinky v pravém slova smyslu. Dustin v seriálu konkrétně nosí hodinky Armitron FM Stereo Radio Watch. Armitron Ref. 40/6351 byly poprvé vydány v roce 1981, takže je to vlastně vhodné časové období. Dustin nosí i jiné hodinky s rádiem – Sinclair FM Radio Watch – asi aby kdykoliv mohl volat Suzie. 🙂

Dále Dutin nosí i digitální hodinky Casio. Pokud jde o kouzlo a popularitu hodinek, pro mnoho nadšenců náramkových hodinek nemusí být překvapením, že se Casio F91W dostaly do Stranger Things. Dustinovy digitální náramkové hodinky, které jsou i dnes stále populární, lze stále zakoupit za pouhých 10 dolarů v mnoha maloobchodních prodejnách v USA. Díky takové cenové dostupnosti a digitálním funkcím jsou tyto hodinky skvělým doplňkem – třeba při bitvě s Demogorgony. Tyto hodinky se totiž opravu pyšní velkou odolností.

Tyto snadno ovladatelné náramkové hodinky s funkcí stopek a značnou odolností vůči vodě mají fakt nadčasové kouzlo. Stejně jako Dustin, i tyto hodinky zachycují vítěznou osobnost, která přesahuje nostalgii 80. let. Skvělé hodinky, i já jedny mám.

Jaké hodinky nosí Mike (Finn Wolfhard)

Mike nosí hodinky Casio CA53W-1
Mike nosí hodinky Casio CA53W-1, zdroj fotografie: Photo © Netflix / Curtis Baker & svolení společnosti Casio

Jasně, Jedenáctka (Eleven) je hlavní hrdinou sérií, ale Mike Wheeler je postava, která často dělala nenápadné, promyšlené kroky, aby zabránila své skupině přátel – a i celému svému městu – podlehnout silám zla. Nosí, taky jako pravý geek, hodinky s kalkulačkou Casio CA53W-1. Ony takové hodinky s kalkulačkou byly něco jako druh korunního klenotu geekovského měření času v 80. letech minulého století.

Ale nešlo jen o kalkulačku. Mikeovi hodinky Casio CA53W-1 mohou/mohly také ukládat telefonní čísla, mohly fungovat jako stopky a samozřejmě ukazovaly i čas. Od tvůrců seriálu je to velmi chytrá volba, tyto hodinky jsou pro éru 80. let 20. století v USA hodně typické. Ve skutečnosti i Marty McFly měl tyto hodinky ve filmu Návrat do budoucnosti z roku 1985 – v roce, ve kterém se odehrává třetí díl. Takže za tohle můžeme být na Mika všichni hrdí. Odvádí skvělou práci při posilování přísloví z 80. let, „mít hranaté hodinky je moderní“.

Jaké hodinky nosí Will (Noah Schnapp)

Hodinky Willa - Qbert Nelsonic
Hodinky Willa – Qbert Nelsonic, zdroj fotografie: Photo © Netflix / Curtis Baker & svolení společnosti Nelsonic

Asi nejúžasnější hodinky, které nosí některá z postav v seriálu Stranger Things, jsou hodinky, které nosí Will Byers. Will nosí herní hodinky Qbert Nelsonic. Nejen, že můžete v pravém horním rohu hodinek zjistit čas, ale můžete na nich také hrát hru Qbert – přímo na hlavní obrazovce. Jsou to takové herní hodinky, opět vrchol techniky pro geeky v 80. letech. Takové herních hodinky Qbert Nelsonic se dají nyní koupit na eBay za 199 USD.

Tyto hodinky Nelsonic, které se objevily ve třetí sezóně v Stranger Things, jsou nejen vhodným kouskem pro daný rok, ale také dokonale zapadají do geek kultury té doby.

Jaké hodinky nosí Jedenácka (Millie Bobby Brown)

Půjčené hodinky od Mikea Wheelera
Půjčené hodinky od Mikea Wheelera, zdroj fotografie: Photo © Netflix / Curtis Baker & svolení společnosti Casio

V první řadě Jedenáctka nosí hodinky Mika Wheelera, když ji oblékají (aby ji skryli). Obecně mnoho postav v tomto seriálu nosí digitální hodinky s funkcí kalkulačky. V dalších fázích seriálu, jak se Jedenáctka mění v teenagerku, se mění i její vkus, v oblečení i hodinkách (a objevuje krásy tehdejšího světa), nosí různé designové hodinky, často značky Swatch. Jsou cenově dostupné, přicházejí v téměř nekonečné řadě designů a je snadné je najít a koupit tehdejším v nákupním centru Starcourt.

V dalším článku si rozebereme hodinky dalších postav tohoto seriálu.

A dále si přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.