Nošení dvou hodinek najednou – proč to někdo dělá?

Estimated read time 5 min read

Co mají společného Kmotr a Star-Lord od Marvelu? Kromě toho, že jsou ikonickými filmovými postavami, hrají je herci, kteří nosí dvoje hodinky najednou. Ano, opravdu. Marlon Brando a Chris Pratt patří k mnoha lidem, kteří na sobě v jednu dobu nosí dvoje hodinky současně. A nejsou sami. Dalšími jsoou Billie Eilish, nebo nedávno zesnulý Diego Maradona, i u nich si lidé po celém světě všimli nošení více hodinek najednou.

Ale – a tady je pro mnohé velká otázka – proč?

Je tady debata

Debata o nošení dvou hodinek najednou je skutečná, zejména mezi znalci hodinek. Někteří to považují za nadbytečné a domýšlivé, zatímco jiní za inovativní a módní. Argumenty stranou, jedna věc se zdá být jasná. Debata je zde už dlouho a nikam nevede.

Takže zpět k této hrozící otázce: proč by někdo nosil najednou dvoje hodinky? Ve skutečnosti existuje několik důvodů. Zde je 5 důvodů pro nošení dvou hodinek současně.

1. Styl

Módní trendy přicházejí a odcházejí, ale skutečnost, že styl je vlastně konečným způsobem sebevyjádření, je pevnou kotvou všech sociálních společností od doby fíkových listů. Některé módní trendy, jako třeba ponožky v sandálech nebo výrazně barevná saka, jsou většinou již minulostí. A někteří si přejí, aby trend nošení dvou hodinek najednou bylo historií také.

Nemusíte být hercem nebo módní ikonou, jako je indická Amitahb Bachchan, abyste vypadali s dvěma hodinkami dobře. Jednoduše si dejte hodinky na každé zápěstí a nechte své hodinky říct světu, že znáte svůj styl.

Sběratelé slavných hodinek jako Bradley Cooper, Ellen DeGeneres a samotný Rocky – ikonický Sylvester Stallone – ti všichni dokazují, že elegantní styl není dvěma hodinkami narušen. Proč nosit pouze jedny hodinky, když máte dvě zápěstí a můžete být dvakrát tak módní?

2. Funkčnost a praktičnost

Pro funkčně smýšlející lidi jsou zde také skvělé důvody pro nošení dvou hodinek. Chcete nosit chytré hodinky, které vám zajistí přístup k hudbě, telefonu a k mnoha dalším funkcím, přesto chcete mít klasické hodinky s analogovým ciferníkem, který vám ukáže jen čas?

Chytré hodinky na jednom zápěstí a vaše milované klasické analogové na druhém. To je paráda, ne?

To nejlepší z obou světů. Můžete dokonce nosit dvoje hodinky na stejném zápěstí.

Německý hodinář Sinn ve skutečnosti posouvá tento styl nošení hodinek ještě dál – nabízí hodinky se systémem dvojitého řemínku, který umožňuje nosit jejich mechanické hodinky a chytré hodinky na stejném řemínku.

Sin - dvoje hodinky na jednom řemínku
Sin – dvoje hodinky na jednom řemínku, zdroj fotografie: Pavel Horelica

3. Sentiment

Hodně lidí doslova miluje svoje hodinky. A někdy nabývají hlubšího významu, jako třeba v případě princezny Diany.

V roce 1981 byla Lady Diana viděna se dvěma hodinkama v Guards Polo Clubu ve Windsoru. Důvod? Jedny z nich patřily jejímu tehdy snoubenci princi Charlesi. Princezna jej nosila jako poctu v naději, že mu při hraní přinesou štěstí.

Chybí vám ten zvláštní někdo, jehož hodinky čekají ve vašem šuplíku, ale přesto chce držet krok s vašimi schůzkami a kontakty? Bez obav. Noste oboje hodinky a udržujte tak své srdce šťastné.

4. Sledování dvou časových zón

I když je na trhu spousta hodinek, které zobrazují dvě časová pásma – včetně Dual Time, které na ciferníku zobrazují současně dva různé časy, hodinky GMT, které zobrazují druhý čas pomocí ručičky GMT, která vypadá jako extra sekundová ručička. Existují také chytré hodinky, které dokážou zobrazovat duální čas. Někteří lidé jsou však tradičnější a raději mají dvě oddělené hodinky, obvykle jedno na každém zápěstí. Respektujme to.

Jednou z nejznámějších osobností zastupujících tento trend je zesnulý Herbert Norman Schwarzkopf Jr., bývalý generál armády Spojených států. Jeho zvyk nosit dvoje hodinky současně se stal všeobecně známým – během války v Zálivu byl často na očích veřejnosti a mnoho televizních diváků bylo zmateno jeho hodinkami na obou zápěstích.

Vždy k tomuto tématu říkal:

„Během války v Zálivu jsem vždy nosil dvoje hodinky. Ty na mé levé paži byly nastaven na saúdskoarabský čas a Seiko na mé pravé paži byly nastaveny na náš standardní čas. Tímto způsobem jsem mohl rychle pohlédnout na hodinky a okamžitě jsem věděl čas jak v Saúdské Arábii, tak ve Washingtonu, D.C.“

5. Prostě jen tak

Potřebujete dobrý důvod k tomu, že si pořídíme rozkošného štěněte? Ne.

A proto ani nemusíte mít speciální důvod pro to nosit dvoje hodinky současně. To je jedna z krás dvou zápěstí, kterými nás příroda vybavila. Nezajímá vás móda? Nemáte žádné sentimentální hodinky? Nemáte více hodinek, které zbožňujete? Noste i tak dvoje! Prostě jen proto, že se vám to líbí. Je to tak jednoduché.

A dále si přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.