Pánové, jak správně kombinovat a nosit hodinky s náramky?

Estimated read time 7 min read

Říká se, že hodinky jsou jediným šperkem, který je u mužů povolen.

Pokud však opustíme tuto představu, opustíme formální prostředí, ve volných chvílích mohou muži doplnit hodinky i vhodným šperkem nebo nějakým jiným doplňkem. Třeba náramkem.

Muži, kteří nosí šperky, nejsou zcela novým jevem. Šperky obecně mají dlouhou historii v indikaci postavení, bohatství, vztahů – a to u mužů i žen. Někde v této linii se však stalo o, že se šperky staly ze své podstaty ženským doplňkem. To mnoho mužů následně odradilo od toho, aby nosili jakékoli šperky, mimo snubní prsten.

V posledních letech se však trendy mění a stále více mužů začíná doplňky i nějaké ty šperky nosit. Náhrdelníky, prsteny a náramky se stávají každodenní součástí pánských šatníků.

Pokud se pouštíte do tohoto nového aspektu módy a stále si nejste jisti, zvažte pro začátek nenápadné nošení náramků. Jejich spárováním s pěknými hodinkami získáte ultramoderní a vysoce módní vzhled. Najít ten správný kousek a zjistit, jak stylizovat šperky a hodinky dohromady, může být ale celkem obtížné.

Níže jsme však uvedli několik klíčových bodů, které vás provedou tímto novým pánským stylem.

Nepochybně hodinky, které máte na sobě, budou hodně rozhodovat o tom, jaké náramky byste u nich měli nosit. 3 věci, které budou mít největší vliv na to, co vedle hodinek vypadá dobře, jsou materiál hodinek, barva hodinek a také řemínek hodinek.

1. Párujte materiály, ale ne kovy

Při experimentování se svým vzhledem je obecně dobré míchat různé materiály a kovy. Dodá vašim outfitům větší hloubku a rozměr.

Někteří odborníci vás od toho budou odrazovat, ale míchání materiálů, pokud je provedeno správně, může hodně pozitivně přispět k celkovému vzhledu.

Může přidat výrazný eklektický pocit. Zkuste si pro řemínek na hodinky a náramek vybrat různé materiály nebo si vyberte hodinky a šperky z různých kovů. Při míchání a párování však nezapomeňte na textury materiálů. Některé materiály totiž vypadají lépe spárované dohromady, než jiné.

Dobré kombinace, na které můžete vsadit, jsou kůže a ocel a guma a tkanina.

Kombinovat můžete ale i stejné materiály a barvy
Kombinovat můžete ale i stejné materiály a barvy, Zdroj fotografie: Pavel Horelica
Hodinky a náramek můžete mít každý na jiné ruce
Hodinky a náramek můžete mít každý na jiné ruce, Zdroj fotografie: Pavel Horelica

Pokud ale máte kovové hodinky, nekombinujte je s jiným kovem. Pokud například nosíte hodinky z oceli, měli byste se vždy rozhodnout pro ocelový náramek a ne pro náramek z jiného kovu, například z růžového zlata. To však neznamená, že nemůžete nosit nekovové náramky na stejném zápěstí jako hodinky. Znamená to jen, že pokud budete nosit náramek z nějakého druhu kovu, noste náramek ze stejného kovu jako hodinky.

Zde je příklad správného spárování hodinek a náramku.
Zde je příklad správného spárování hodinek a náramku. Zdroj fotografie: Pavel Horelica

2. Držte se jednoduchosti

Při párování šperků a hodinek je důležité pamatovat na to, abyste to nepřehnali.

Možnost přidat do svého stylu další úroveň je vždy vzrušující, ale ve strachu, že to neuděláme dost dobře, máme tendenci udělat toho až příliš mnoho. Pamatujte, že zde je méně vždy více.

Když kombinujete náramky s hodinkami, chcete, aby hodinky hrály vždy první housle. Nechcete, aby vám náramek zahltil hodinky.

Pokud jde o náramky, platí obecné pravidlo, že byste neměli nosit více než 5 náramků celkově a neměli byste nosit více než 3 náramky na jednom zápěstí. Ale spíš méně.

3. Hrajte si s barvami, ale ne moc

Doplňky jsou nejjednodušším způsobem, jak do outfitu vnést více barev. Pokud jde o pánské náramky, obvykle není na výběr mnoho barev, protože většina značek se drží neutrálních přírodních tónů. To však může vašim hodinkám pomoci vyniknout.

Když náramky nosíte společně s hodinkami, barevné sladění těchto prvků je něco, co může pomoci vylepšit vzhled doplňků na zápěstí a zlepšit splynutí náramku s hodinkami. Pokud diskrétně barevně sladíte hodinky a náramek, výsledkem bude něco, co vypadá bez námahy velmi dobře.

Barevně sladěný náramek a hodinky...
Barevně sladěný náramek a hodinky… Zdroj fotografie: Pavel Horelica

Náramek však nemusí nutně odpovídat barvě hodinek.

4. Kolik náramků byste měli nosit současně?

Častou otázkou při nošení náramků a hodinek na stejném zápěstí je, kolik náramků byste měli nosit.

Nudná odpověď je, že to závisí na vás a na příležitosti, ale to vám toho moc neřekne.

Existují lidé, kteří mají i pět náramků na stejném zápěstí jako hodinky, a jsou lidé, kteří si sotva troufnou na jeden, takže je zřejmé, že tato otázka vždy závisí na jednotlivci (jeho stylu a odvaze).

I tak chcete nějakou zásadu a pravidlo? Při rozhodování o tom, kolik náramků byste měli nosit vedle hodinek, byste se vždy měli podívat na velikost náramku. Ať prostě náramky nekradou pozornost hodinkám. To nechcete. Náramek má být doplněk, ne naopak.

Chcete, aby náramky doplňovaly hodinky, ne aby se náramky staly středem pozornosti.

Odvážná kombinace barev i počtu náramků na jedné ruce
Odvážná kombinace barev i počtu náramků na jedné ruce. Zdroj fotografie: Pavel Horelica

Aby náramky dobře vypadaly, nemusí nutně odpovídat barvě řemínku hodinek ani barvě hodinek. Tenké náramky jsou vícebarevné, což dodává vašemu outfitu spoustu hravosti, ale funguje to i jako poutač pozornosti, což vede lidi k tomu, aby se nejprve podívali na vaše náramky a poté přesunuli pozornost na hodinky.

5. Příležitost – kam hodinky s náramkem kombinovat?

Formální akce

Je důležité si uvědomit, že náramek můžete vždy sundat. Ale nebojte, náramky k hodinkám byly také často používány i při formálních příležitostech. Pokud nosíte manžetové knoflíky, zvolte stejnou barvu hodinek. Doporučujeme použít tenký kožený náramek v odpovídajících odstínech.

Neformální akce

Oživte svůj ležérní vzhled díky kombinaci hodinek a náramkem z korálků.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.