Recenze hodinek Casio G-Shock Frogman

Estimated read time 4 min read

G-Shock Frogman je vizí společnosti Casio coby dokonalých potápěčských hodinek.

Každý malý detail na Frogmanovi naznačuje, že jsou tyto hodinky vyrobeny pro profesionální potápěče.

G-Shock Frogman jsou jediné G-Shocky, které mají:

 • Oficiální potápěčskou certifikaci ISO-6425
 • Řadu funkcí specifických pro potápěče, které z nich dělají solidní záložní hodinky

Hodinky Casio G-Shock Frogman mají bohatou historii. První model (DW-6300) byl uveden na trh v roce 1993. Byl to jeden z G-Shocků, které byly zahrnuty do prémiové řady Casio „Master Of G“ (spolu s Rangeman, Mudman atd.). Všichni „Frogmeni“ jsou vyrobeni v Japonsku a mají ikonickou „potápěčskou žábu“ na šroubovacím zadním pouzdru hodinek.

Logo "potápěčské žáby", které můžete vidět na zadní straně hodinek Casio Frogman
Logo „potápěčské žáby“, které můžete vidět na zadní straně hodinek Casio Frogman

V současné době jsou ve výrobě dva modely G-Shock Frogman:

 • GWF-1000
 • GWF-D1000-1JF (s trojitým snímačem)

Poznámka: Dřívější generace „frogmanů“ měly kryty vyrobené z titanu, ale Casio od té doby přešlo na nerezovou ocel.

Frogman měl vždy vynikající recenze. Lidé píší o kvalitě, dobrém displeji, hmotnosti a fajn pocitu z hodinek.

Velký asymetrický design z nich dělá jedny z největších a nejodolnějších hodinek, které můžete najít. Díky odvážnému designu jsou G-Shock Frogman jedny z těch hodinek, které budete buď milovat, nebo nenávidět. Design mají unikátní, ale není pro každého.

To, co odlišuje Frogman od ostatních G-Shocků, je jeho soulad s potápěčským standardem ISO 6425 a funkce specifické pro ponor, na které se níže podíváme blíže.Konstrukce a design

Když se mi poprvé dostal do rukou Frogman, byl to z hlediska kvality zřejmý krok dopředu oproti zbytku řady G-Shock. Pevný pocit z pouzdra, hladkost tlačítek a silný odolný řemínek jsou okamžitě patrné – a to mě příjemně překvapilo.

Frogman je postaven jako tank a působí jako dvojnásobná kvalita levnějších G-Shocků střední řady od Casio (například GD350 nebo DW9052).

Tlačítka

Nerezová tlačítka jsou velká a snadno se ovládají i v rukavicích.

Stejně jako u většiny G-Shocků má Frogman „nárazníkyL uprostřed hodinek. Pomohou vám najít a stisknout správná tlačítka a po nějakém cvičení budete schopni hodinky ovládat, aniž byste se na ně dívali. Nezbytnost pro potápěče, protože pod vodou budete mít kolem sebe bubliny atd., které znesnadní rozpoznání správných tlačítek na hodinkách.

Tlačítka vpravo jsou velká, drážkovaná a snadno se mačkají. Vlevo jsou tlačítka kruhová, potažená DLC. Zdá se, že tlačítka start/stop a světla napravo jsou navržena pro použití pod vodou, ale tlačítka režimu/nastavení nalevo nikoli.

Konstrukce z nerezové oceli

Frogman je jedním z mála G-Shocků, který je dodáván s plnou nerezovou vnitřní nádobou pro strojek hodinek a také se šroubovaným zadním pouzdrem. Pouzdro i zadní část pouzdra jsou potaženy DLC (diamantový uhlík) pro ochranu proti slané vodě a korozi.

Řemínek z uhlíkových vláken

Řemínek je vyroben ze dvou vrstev taveného neoprenu přes pruh z uhlíkových vláken. K pouzdru hodinek je připevněn čtyřmi imbusovými šrouby. Je to jeden z nejtvrdších řemínků hodinek, jaké jsem kdy viděl.

Display

Frogman je dodáván se safírovým sklíčkem odolným proti poškrábání a je (samozřejmě) nárazuvzdorný a vodotěsný do 200 metrů.

Poznámka: Syntetická safírová sklíčka jsou běžné pouze u špičkových hodinek. Levnější hodinky se dodávají buď s plastovými/akrylovými nebo minerálními sklíčky, které se časem poškrábou.


  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.