Recenze hodinek Casio G-shock GA100–1A1

Estimated read time 5 min read

Pokud hledáte velmi odolné hodinky za rozumnou cenu, ale s mnoha funkcemi, určitě se vyplatí podívat i na hodinky Casio G-shock GA100-1A1. Design těchto hodinek je esteticky příjemný, hodinky jsou odolné, spolehlivé a jejich dostupná cena, která je nižší než 2500 Kč, udržuje tyto hodinky v oblasti zájmu budoucích kupců.

Funkce hodinek Casio G-shock GA100–1A1

 • Světový čas s 29 různými časovými pásmy;
 • 1/1000 sekundové stopky;
 • Odpočítávání času;
 • Odolnost proti nárazům, blátu, magnetismu a vodě do 200 metrů;
 • Plně automatický kalendář;
 • Automatické LED osvětlení s dosvitem;
 • Alarm, budík (denní opakování);
 • Odolný gumový řemínek a velmi odolné pouzdro;
 • Rozměry 0 x 51,2 x 16,9 mm / 70 g;

Hodinky Casio G-shock GA100-1A1 jsou zkonstruovány tak, aby vydržely téměř cokoli. Díky vlastnostem, jako je odolnost proti vodě až do 200 M, odolnost proti magnetismu, odolnost proti nárazům a přibližná výdrž baterie až 2 roky, jsou tyto hodinky ideální volbou pro každodenní použití i v těch okamžicích života, kdy hrajete tvrdě – třeba máte práci na staveništi, máte outdoorové aktivity a podobně.

Přesnost Casio G-shock GA100-1A1 jsou fajn – nepřesáhnou změnu o +/- 5 sekund za měsíc. A stopky s přesností 1/1000 sekundy s ukazatelem rychlosti vám mohou pomoci usilovat o ty nejlepší výsledky, ať už jde o cokoli! Více režimů měření, jako je mezičas, čas kola, uplynulý čas, rychlost a vzdálenost, vám umožní sledovat váš pokrok i v náročných podmínkách prostředí.

Časový interval odpočítávání od 1 minuty do 24 hodin, automatické opakování a plný automatický kalendář pomáhají sledovat každodenní události.

Dále je tady možnost nastavit 4 denní alarmy a 1 odklad budíku a přepínat mezi 12 a 24 hodinovými formáty znamená, že Casio G-shock nejsou jen hodinky, ale zařízení pro správu skutečného času, které umožňují mnoho přizpůsobení – prost dle toho co aktuálně potřebujete.

Díky 29 světovým časovým pásmům, 48 městům + UTC, přepínání času domácího města a světového času a zapínání / vypínání letního času budete mít dokonalý přehled o čase bez ohledu na to, kde jste.

Hodinky Casio G-shock GA100-1A1 jsou odolné proti povětrnostním vlivům, voděodolné a nárazuvzdorné (odolné vůči nárazům).

Design hodinek Casio G-shock GA100-1A1

Hodinky mají hodně outdoorový a robustní design
Hodinky mají hodně outdoorový a robustní design

Pokud jde o design, pouzdro těchto hodinek měří v 55 x 51,2 x 16,9 mm a váží asi 70 g. Design pouzdra hodinek a protiskluzová velká tlačítka jim dodávají vzhled celkové robustnosti, síly a máte prostě hned pocit, že tyto hodinky něco vydrží.

Někteří lidé tyto hodinky označují jako „tříoká příšera“ – je to kvůli kombinaci analogové a digitální tváře – hodinky jsou fantastickým hybridem nové generace a tradiční technologie s reliéfními indexy a poněkud trojrozměrným vzhledem. Nejde jen o design, protože každá část displeje slouží k tomu, aby vám nabídla všechny skvělé funkce hodinek na jednom místě, aniž byste nějak pracně museli procházet nějaké menu.

Další super věc je ta, že na displayi nejste nijak omezeni, protože displej Casio G-shock GA100-1A1 lze konfigurovat pomocí velkých tlačítek pro celou řadu funkcí.

Snad jedinou oblastí, která potřebuje mírné zlepšení, je automatické LED světlo s dosvitem, které je mírně matné a za určitých okolností to může ovlivnit jejich viditelnost.

Osvětlení hodinek Casio G-shock GA100–1A1
Osvětlení hodinek Casio G-shock GA100–1A1

Dalším „problémem“ může být to, že jsou docela robustní a velké, což nemusí přitahovat ženy nebo uživatele, jež mají menší zápěstí a upřednostňují tak malé hodinky.

Minerální sklíčko je chráněno uretanovým rámečkem

Sklíčko hodinek je hodně exponovanou částí. Sklíčko se musí vypořádat se silným sluncem, deštěm, oděrkami, nárazy, otřesy a dalšími věcmi, které k životu prostě patří.

V Casio se u těchto hodinek rozhodli pro minerální sklíčko, které je relativně tvrdé.

Sklíčko u hodinek je dostatečně čiré, je silné (snadno se nerozbije), je prostě dost odolné. Má také dobré antigenní vlastnosti, které usnadňují sledování času, a to i ve světlém prostředí.

Pro další ochranu přichází Casio s uretanovým rámečkem. Díky němu jsou už tak odolné hodinky ještě odolnější.

Celkové hodnocení hodinek Casio G-shock GA100–1A1

G-shock GA100-1A1 jsou hodinky plně odolné proti nárazům, vodě a magnetům – a to za všech podmínek. Odolnost, cena a mnoho funkcí z těchto hodinek činí solidní a atraktivní hodinky pro každodenní i outdoorové (doslova hrubé) a náročné použití. Můžeme je určitě doporučit.

Víte o tom, že hodinky Casio G-Shock jsou dostupné i v mnoha letních barvách?

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  1 Comment

  Add yours

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.