Recenze hodinek Samsung gear S3 frontier

Estimated read time 10 min read

Díky krásnému a odolnému designu, GPS a volitelnému LTE má Gear S3 Frontier všechny předpoklady pro nejlepší chytré hodinky všech dob – jen kdyby mělo více aplikací.

Koupil jsem si chytré hodinky Samsung Gear S3 frontier a rozhodl jsem na ně napsat malou recenzi.

 • Co se mi na nich líbí: Pevná konstrukce, která fakt drží, atraktivní design – vypadají fakt dobře, jednoduchost ovládání, hlasitý telefon, Samsung Pay, fungují v pohodě (s většinou telefonů Android a do určité míry i s iPhone), rozlišení displaye, ovládání hlasem.
 • Co je horší? Jsou relativně velké, což je vlastně i plus. Software založený na Tizenu má menší podporu aplikací než Apple Watch nebo Android Wear. Připojení iOS funguje, ale ne moc spolehlivě. A jdou docela těžké (mírně).

Sečteno a podtrženo? Hodinky Samsung Gear S3 frontier jsou super – jsou jednou z nejlepších možností pro uživatele telefonů se systémem Android.

Můžete konečně nechat svůj smartphone doma? S vlastním LTE, monitorem srdeční frekvence, Wi-Fi a GPS – nemluvě o mobilních platbách a hlasovém ovládání – jsou Samsung Gear S3 Frontier prvními chytrými hodinkami, které slibují zcela nevázaný zážitek. Navíc jsou krásné a hodně odolné.

Poznámka editora: Od doby, kdy byl vydán produkt Gear S3 Frontier, přichází společnost Samsung se dvěma nástupci, Samsung Galaxy Watch, Samsung Galaxy Watch Active a Samsung Galaxy Watch Active 2, které nabízejí další funkce,. Hodně se mi také líbí Galaxy Watch pro jejich dlouhou výdrž baterie a stylový design, Galaxy Watch Active 2 jsou pak lepší pro ty, kteří hledají něco menšího a sportovnějšího.

Design hodinek Samsung gear s3 frontier

Nedá se přehlédnout, že většina chytrých hodinek je vyrobena pro větší zápěstí, a hodinky Samsung Gear S3 Frontier nejsou výjimkou. Pouzdro těchto hodinek měří 46 x 49 milimetrů a hodinky váží cca 63g (bez pásku). Jsou tedy více než dvakrát tak těžké jako Apple Watch Series, které mají 29g. Musím ale říct, že váha mě osobně nevadí. Na ruce je ani necítím.

Pouzdro z nerezové oceli hodinek Gear S3 je atraktivní, pevné a odolné. Obzvláště se mi líbí ozubené kolečko na otočném rámu, které nejenže vypadá skvěle, ale také usnadňuje ovládání. Vypadá jako součást prvotřídních hodinek, na rozdíl od hranatých a nezajímavých Apple Watch.

Gear S3 jsou mnohem větší a těžší než Apple Watch a Gear S2.

K hodinkám je poněkud tlustý černý silikonový řemínek, ale je velmi snadné ho vyměnit za jakýkoli jiný řemínek. I tak mi ale tento řemínek vyhovuje.

Pravá strana S3 má dvě tlačítka: Horní tlačítko funguje jako univerzální tlačítko Zpět a spodní tlačítko slouží k návratu na domovskou obrazovku nebo do nabídky aplikace.

Hodinky Gear S3 Frontier jsou chráněny sklem Gorilla glass. Hodinky vydrží ponoření do asi 1,5 metru na dobu až 30 minut. Apple Watch Series 2 však mohou jít až do hloubky 50 metrů.

Display

1,3-palcový display AMOLED S3 je dostatečně jasný, aby na něm bylo vše vidět ve dne i v noci. S rozlišením 360 x 360 pixelů jsou obrázky pěkně ostré (i natolik, abych mohl rozeznat čísla na dresech hráčů ve sportovních článcích). Také barvy byly živé. Prostě fajn display. Display hodinek se zapne téměř okamžitě, když zvednete zápěstí. Může být také zapnutá permanentně, ale baterie pak samozřejmě nevydrží tak dlouho.

U hodinek Samsung Gear S3 Frontier máte na výběr z několika druhů grafických ciferníků.

Display má dostatečné rozlišení.
Display má dostatečné rozlišení.

Rozhraní

Místo Android Wear se zde Samsung rozhodl pro svůj vlastní operační systém Tizen. V některých ohledech to vypadá jako hybrid operačních systémů hodinek společnosti Google a Apple. A je nutno říct, že Tizen funguje dobře.

Tizen OS má dvě vrstvy. Na domovské obrazovce sledování přejeďte prstem doleva nebo doprava, abyste získali přístup k oznámením a nedávno používaným aplikacím, vytvořili připomenutí a zkontrolovali mimo jiné informace ohledně počasí a vašeho zdravotního stavu. Když stisknete spodní tlačítko na boku, obrazovka se přepne do nabídky aplikace Tizen; zde jsou kruhové ikony aplikací uspořádány kolem okraje displeje S3. Na jednu stránku je viditelných pouze osm aplikací, ale při instalaci dalších aplikací jsou vidět další stránky.

Gear S3 mají rotační kolečko, které umožňuje rychle a snadno procházet položky nabídky, aplikace atd. (Rovněž můžete přejetím obrazovky dosáhnout stejného výsledku, ale je hezké mít možnosti.) Každé otočení ozubeného kolečka je doprovázeno jemným kliknutím a správným množstvím odporu – velmi příjemné na používání a rychle jsem si na to zvykl (je to dost intuitivní).

Také se mi líbí nesčetné způsoby, jak můžu reagovat na oznámení a zprávy. Pokud jsem dostal zprávu, a Gear S3 byly spojeny s mým telefonem přes Bluetooth, můžu na hodinky reagovat buď smazáním zprávy nebo odpovědí. Přes hodinky se dá rovnou odpovědět. Nechtěl bych na nich psát zdlouhavý e-mail, ale pro zprávu o několika slovech je to ideální.

Menu v hodinkách Samsung Gear S3 frontier.
Menu v hodinkách Samsung Gear S3 frontier.

A co aplikace?

Největší problém s tím, že společnost Samsung s vlastním OS Tizen musí přesvědčit ostatní, aby vytvořili aplikace pro tuto platformu. Ano, Samsung se snaží, nemá tah Apple nebo Google. Bohužel, od roku, kdy společnost Samsung uvedla na trh zařízení Gear S2, se toho změnilo jen velmi málo. Takže aplikací je méně, ale docela to stačí.

Párování s telefonem proběhlo bez problémů a je snadné.
Párování s telefonem proběhlo bez problémů a je snadné.

Fitness

S3 jsou vybaveny senzory – mají kromě výškoměru a barometru i GPS a monitor srdeční frekvence. S hodinkami S3 můžete sledovat celou řadu aktivit – včetně eliptických, veslařských strojů, dřepů, výpadů a cyklistiky.

Přestože S3 mají dvě fyzická tlačítka, stále se musíte dotknout jejich displeje, abyste mohli začít a ukončovat trénink. To bylo problematické, když jsem měl zpocené prsty, protože obrazovka přesně nerozpoznala moje doteky. Chytře můžete otočit kolečkem a přepínat mezi vzdáleností, kaloriemi, tempem, rychlostí, kadencí, srdeční frekvencí a dokonce i hudbou.

S Voice

Hodinky Samsong Gear S3 frontier mají vestavěný reproduktor, který je překvapivě hlasitý, což znamená, že S3 nejen poslouchá vaše příkazy, ale také na ně reaguje.

Hlasový asistent Samsung však není blízko úrovně Alexy od Amazonu, Siri od Apple nebo Google Assistant. Nemůže například odpovídat na otázky, jako je „Hraje Chicago Bulls dnes večer?“ nebo odpovídat na příkazy jako „Cesta domů“. Ale řekne vám třeba vtipy.

S3 byly při převádění mého hlasu na text do značné míry přesné – jen ve velmi malém počtu případů se něco pokazilo, a bylo to obvykle u slov, která měla homonyma.

4G LTE: Co můžete (a nemůžete)

4G LTE v rozhraní S3 Frontier dává hodinkám potenciál skutečně nevázaných chytrých hodinek. Nechte svůj smartphone doma a stále můžete volat, číst (a odpovídat) na e-maily a texty, dostávat zprávy a aktualizace o počasí a dokonce i stahovat aplikace.

Hodinky S3 frontier zvládly hlasové hovory suprově. Vlastně až překvapivě dobře. Když jsem telefonoval, krásně jsem slyšel hlas na druhém konci linky a ten mě slyšel stejně dobře, i když jsem natáhl ruku směrem od sebe.

Hodinky také mají funkci SOS, což je dobrá bezpečnostní funkce, která vám umožňuje poslat nouzovou zprávu z hodinek na předem vybrané kontakty a nechat je sledovat vaši polohu až 1 hodinu.

Samsung Pay

Peněženku můžete také nechat doma. Po registraci svých karet v aplikaci Gear na smartphonu stačí pouze stisknout a podržet tlačítko Zpět, pak na hodinkách S3 klepněte na tlačítko Zaplatit a poté hodinky podržte poblíž terminálu.

Životnost baterie

Podle společnosti Samsung může baterie hodinek Samsung Gear S3 380 mAh – a má vydržet až tři dny bez nabíjení. Pokud je chcete použít jen jako hodinky, jsem si jistý, že 3 dny vydrží. Avšak i když se displej nastavíte na zapnutí, pouze když zvednete zápěstí, vypnete GPS sledování a budete mít jen několik přicházejících oznámení, dostanete se na 48 hodin, než musíte hodinky nabít.

Pokud zapnu a hodinkách úsporný režim, vydrží pak baterie mnohem déle. Třeba 5 dní.

S3 se bezdrátově nabíjí na malém stojanu, nabíjení je dobře vyřešené.

Sečteno a podtrženo – Samsung gear S3 frontier

Pokud jsou pro vás ideální chytré hodinky takové, které vám umožní nechat telefon v kapse – nebo doma – a mají být stále propojeny s telefonem, pak hodinky Samsung Gear S3 Frontier uspějí více, než jakékoliv jiné chytré hodinky i přesto, že v některých oblastech stále mírně zaostávají.

Pro ty, kteří mají telefony s Androidem, jsou Samsung Gear S3 pravděpodobně těmi nejlepšími chytrými hodinkami. Mají skvělý design, i když jsou velké.

Stejně jako u zařízení Gear S2 je největší nevýhodou zařízení Gear S3 Frontier to, že prostě není dost aplikací. Pro mě jsou to ale nejlepší chytré hodinky pro Android.

Moje hodnocení? 9/10 bodů. Jsem s těmito hodinkami moc spokojen.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.