Jaké hodinky nosí rozhodčí na MS v Kataru?

Estimated read time 4 min read

Společnost Hublot, která se opět vrátila jako oficiální časomíra na mistrovství světa ve fotbale, ukázala (hodně) limitovanou edici chytrých hodinek, které nosí všichni rozhodčí během zápasů Mistrovství světa ve fotbale v Kataru.

Chytré hodinky Hublot jste mohli vidět třeba na zápěstí rozhodčích na minulém mistrovství světa ve fotbale (v Rusku v roce 2018), stejně jako na posledním mistrovství Evropy a mají je i rozhodčí v anglické Premier League – značka Hublot dodala luxusní chytré hodinky i na turnaj v Kateru – konkrétně je to nová verze hodinek Hublot Big Bang E. Jedná se o oficiální hodinky mistrovství světa v Kataru roku 2022 – Hublot Big Bang E FIFA World Cup Qatar 2022.

Konkrétně tento model chytrých hodinek je na zápěstích všech 129 rozhodčích a funkcionářů v každém ze 64 zápasů turnaje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hublot (@hublot)

Budete koukat, co všechno tyto hodinky umí

Před zahájením turnaje byly hodinky Hublot Big Bang E FIFA World Cup Qatar 2022 v režimu odpočítávání a sledovaly dny do úvodního zápasu 20. listopadu mezi Katarem a Ekvádorem. V průběhu mistrovství světa, 15 minut před každým zápasem, hodinky zobrazí sestavy týmů a profily hráčů, takže uživatel může získat aktuální informace o soutěžních týmech přímo na svém zápěstí. Jakmile nějaký zápas začne, chytré hodinky automaticky přejdou do režimu zápasu a aktivují časovou osu, funkci vytvořenou exkluzivně pro verzi hodinek Big Bang E FIFA World Cup 2022. To je funkce, která je pro hodinky naprosto jedinečná.

Pokud padne gól, hodinky zobrazí animaci události zápasu se jménem hráče. Totéž se stane, pokud dojde ke žluté kartě či červené kartě. Pokud zápas překročí oficiální čas, displej hodinek se automaticky přepne do režimu prodloužení a poté znovu do režimu rozstřelu v případě, že dojde k penaltám. Každá penalta je zaznamenána fotbalovým míčem se zeleným nebo červeným obrysem, který označuje, zda byl pokus úspěšný nebo ne. Závěrečná animace ukazuje, kdy je hra u konce, spolu s konečným skóre. V kterémkoli okamžiku hry si uživatel může tyto události přehrát rolováním po ciferníku pomocí korunky. Po pěti sekundách nečinnosti se Big Bang E automaticky přepne do „režimu nízké spotřeby“, aby šetřil baterii. Tato čitelná, ergonomická a skvěle interaktivní funkce je jedinečná pro Big Bang e FIFA World Cup Qatar 2022™.

Špatná zpráva? Ano, počet a cena hodinek. Hodinky jsou omezeny na pouhých 1 000 kusů, přičemž 44mm černé keramické pouzdro je k zápěstí přiděláno vínovým řemínkem – barevná kombinace, která je na katarské vlajce.

Zákazníci, kteří sáhnou do kapsy pro celkem závratných 5 800 $ / 5 000 GBP za Big Bang E třetí generace, si však mohou vybrat také řemínek v barvě jedné z dalších 32 zúčastněných zemí.

Hodinky Hublot Big Bang E jsou samozřejmě perfektní i pro následný život po turnaji – jsou vybaveny klasickými funkcemi chytrých hodinek a stávají se jedním z mála současných zařízení s operačním systémem Wear OS 3.

V hodinkách Hublot Big Bang E je umístěn relativně starý procesor Qualcomm Snapdragon 4100, což je zajímavý krok od výrobce – i když je to také něco, čeho si jen velmi málo lidí, kteří chtějí na chytrých hodinkách tak moc vydělat, všimne.

Hodinky Hublot Big Bang E FIFA World Cup Qatar 2022 mají 44mm pouzdro vyrobené z mikrotryskaného materiálu, aby vydržely ty nejžhavější chvíle, ať už je nosíte na hřišti, v davu fandících z tribuny nebo při sportovních aktivitách.A dále si ho hodinkách Hublot přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  1 Comment

  Add yours

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.