TOP 5 hodinek, které vám pomohou přežít zombie či živelnou apokalypsu

Estimated read time 10 min read

Jasně, že si nemyslím, že k nějakému povstání zombie (nemrtvých) nutně dojde… ale nakonec je dobré být připraven, ne? Jako součást vaší připravenosti budete potřebovat také nějaké to spolehlivé vybavení, včetně kvalitních hodinek. Určitě hned zapomeňte na všechny ty argumenty o používání telefonu nebo počítače k ​​určení času. Tyto věci prostě nepojedou (nebo ne moc dlouho). Prostě když jste survival nomád v postapokalyptickém světě, budete prostě potřebovat spolehlivé hodinky, které vám pomohou udržet se naživu (nebo s nimi budete alespoň žít déle).

I když vás samotné hodinky pravděpodobně neuchrání před chodícími mrtvými, jde rozhodně o cenný nástroj, který vám pomůže udržet se naživu. Takže, jaké hodinky jsou těmi vyvolenými pro zombie apokalypsu a proč? Jaký typ hodinek hledat?

Hledejte hodinky, které vydrží všechno a moc toho nepotřebují

Nejlepší hodinky pro zombie apokalypsu jsou ty, které samy přežijí bez nějakých moderních fíčurek. Hodinky na bázi quartzového strojku (tedy na baterii) (na rozdíl od mechanických) jsou sice odolné a celkem hodně přesné. Jsou však napájeny bateriemi, což znamená, že na vás mohou zradit (vybít se) v dost nevhodnou dobu. Prostě si uvědomte, že v postapokalyptickém světě baterky budou hodně nedostatkové zboží. Na tom se asi shodneme.

Takže dobrým řešením jsou samonabíjecí quartzové hodinky, což jsou ty, které se při napájení baterie spoléhají na světlo. Ty mohou vydržet třicet i více let vzhledem k odolnosti svého systému. Ty berte.

Dále mechanické (natahovací) hodinky nikdy nepotřebují baterie a při správné péči vydrží také velmi dlouho. Budou muset být pravidelně nošeny nebo navíjeny, ale mohou se ukázat jako vysoce spolehlivé. Taky to není špatná volba.

Dalším důležitým kritériem je hmotnost hodinek. Plastové quartzové hodinky budou lehké a nepřekáží, ale nenabídnou vůbec žádnou ochranu proti zombíkům. Silné a mohutné kovové hodinky a kovový řemínek zastaví i žravé kousnutí nemrtvého (jen si sami zkuste kousnout do kovových hodinek a uvidíte). Může to být jen váš šťastný den, den, kdy vám robustní ocelové hodinky zachrání život. Takže hledejte spíše robustnost.

Také chcete vypadat cool, když budete chodit mezi zombiemi – a viděli jste na Rambovi plastové digitálky? Ne. Takže berte spíš robustní cool hodinky, ať u toho přežívání i dobře vypadáte.

Takže, které konkrétní hodinky byste si měli pořídit, abyste co nejlépe mohli čelit zombie apokalypse?

Casio ProTrek (Pathfinder)

Při přemýšlení o přežití při zombie apokalypse se musíte posunout o několik stupňů níže v Maslowově hierarchii potřeb a musíte myslet jinak.

Maslowova pyramida (potřeb) je hierarchie lidských potřeb, kterou definoval americký psycholog Abraham Harold Maslow v roce 1943. Podle této teorie má člověk pět základních potřeb. Tyto potřeby seřadil podle toho, jak se postupně vyvinuly, a zároveň podle toho, jsou-li vyšší nebo nižší ve smyslu své hodnoty.

Co budete potřebovat, abyste prostě přežili? Jídlo, voda, bezpečné místo na spaní a tak. Přesouvat se budete hlavně v noci, takže je dobré mít v hodinkách čas východu a západu slunce, kompas a hodí se i předpověď počasí.

Pro navigaci a předpověď počasí musí být nejlepší volbou outdoorové hodinky Casio ProTrek (dříve známé jako Pathfinder). Casio zdokonaluje své nejprodávanější modely ProTrek po elá léta a vyrábí špičkové hodinky, které jsou také na solární pohon. Suunto a další značky mají podobné funkce, ale pouze modely Casio jsou vybaveny quartzovými strojky poháněnými světlem – to je v zombie apokalypse zásadní výhodou. Nejlepší volba je model hodinek PAG240T-7 – tyto hodinky jsou totiž titanové (oproti tomu jiné modely jsou většinou plastové), takže nabídnou zvýšenou odolnost. Sice tyto hodinky nejsou jedním z modelů, který se synchronizuje s atomovými hodinami – ale ty pravděpodobně stejně nebudou fungovat, pokud se svět promění v zombie říši.

Casio PAG240T-7
Casio PAG240T-7, zdroj fotografie: S laskavým svolením společnosti Casio

PAG240T-7 patří mezi vzácné modely ProTrek, které nabízí časy východu a západu slunce, spolu s vychytávkami, jako je digitální kompas, barometr pro předpověď počasí, teploměr, různé budíky, úplný kalendář a další. Prostě ty nejlepší hodinky pro zombie apokalypsu.

Casio G-Shock MRG-7600

Cenu špičkového modelu Casio G-Shock za 30 000 Kč překousnou pouze ti nejzarytější Casiofilové. Model 7600/7700 je špičkový analogovo/digitální model hodinek Casio a nabízí vše, co Casio dokáže vtěsnat do titanového pouzdra o rozměrech 50,5 x 14,6 mm.

Pouzdro i náramek jsou ošetřeny DLC (diamond-like carbon – diamantu podobný uhlík) pro dlouhou životnost a mohou se pochlubit vynikající tvrdostí a odolností proti poškrábání při hmotnosti pouhých 115 g. Strojek Tough MVT (navržen tak, aby se s ním dalo hodně házet a i tak přežil) je poháněn solární energií, nabízí kompletní řadu funkcí, jako je chronograf, alarm a automatický kalendář či podsvícení. Díky safírovému sklíčku a voděodolnosti 200 m mohou být tyto hodinky perfektními hodinkami na nošení, zatímco se kolem vás hroutí civilizace.

CASIO G-SHOCK MR-G MRG-7600D-1AJF
CASIO G-SHOCK MR-G MRG-7600D-1AJF, zdroj fotografie: Pavel Horelica

Zatímco klasické G-Shocky jsou obecně plastové a nemusí vydržet stres zombie války, MRG a jejich tvrzená titanové pouzdro dost pravděpodobně přežijí i ty nejlepší z nás. Vzhledem k ceně MRG-7600 doporučujeme jedny tyto hodinky ulovit během nevyhnutelného rabování v úvodních dnech zombie apokalypsy. Vyhlédněte si tedy nejfajnovější obchod s hodinkami předem a tam pak jděte pěkně na „výhodný nákup“. I když je pravda, že obecně je těžké tyto hodinky sehnat v kamenném obchodě. Podívejte se proto při rabování i do trezoru v obchodě. 🙂

Citizen Eco-Drive Signature

Řada hodinek Citizen Eco-Drive Signature (solární/světelný pohon) je další více než solidní volbou. Získáte zde odolnost a užitečnost spolu s velmi atraktivním vzhledem. Opět nejsou nutné žádné výměny baterií a měly by vydržet 10-30 let naprosto bez údržby.

Hodinky Citizen bl5440
Hodinky Citizen bl5440, zdroj obrázku: Pavel Horelica

Zkuste konkrétně kus Eco-Drive Signature Perpetual Calendar Chronograph Ref. BL5440-58E. Ocelové pouzdro a řemínek patří k těm nejhezčím dostupným od oblíbené japonské značky a i ciferník je pozoruhodně skvěle čitelný vzhledem k jeho chronografu, budíku a věčnému kalendáři (i při zombie apokalypse je dobré vědět, co očekávat od sezónních změn počasí). Pokud chcete vysokou odolnost s klasickým vzhledem sportovních hodinek, jsou toto hodinky, se kterými elegantně projdete posledními dny civilizace.

Seiko Marine Master Scuba Kinetic Direct Drive

I když Seiko vyrábí také quartzové strojky na solární pohon v rámci své kolekce „Solar“, nabízí také o něco vyšší řadu quartzových strojků v řadě „Kinetic“ a „Kinetic Direct Drive“. Tyto modely využívají ve strojku uvnitř hodinek rotor (stejně jako u automatických mechanických hodinek), který se při nošení otáčí a nabíjí baterii. Pokud třeba plánujete žít v jeskyni nebo v podzemí, kde není dostatek světla, jsou toto velmi dobré volby, jak mít hodinky, které jsou přesné a nevyžadují výměnu baterie.

Marine Master Scuba Kinetic Direct Drive Ref. SBDD003
Marine Master Scuba Kinetic Direct Drive Ref. SBDD003, zdroj obrázku: Instagram společnosti Seiko

Doporučíme konkrétně Marine Master Scuba Kinetic Direct Drive Ref. SBDD003. Jsou dodávány v černě potaženém titanovém pouzdře, které je vodotěsné do 200 metrů. Skvělá funkce v Direct Drive strojku je, že můžete ručně otáčet korunkou, abyste nabili baterii. Až budete sedět večer u ohně, tak se nebudete nudit. Hezky si natáhnete hodinky a pak půjdete spát. Tyto hodinky jsou odolné, lehké a velmi dobře čitelné. Opět super volba pro zombie apokalypsu.

Rolex Submariner

Ne, tyto hodinky skutečně nemohu opomenout. Rolex Submariner jsou pravděpodobně nejoblíbenější sportovní hodinky na světě, což se i odráží v jejich ceně, která stále roste. Moderní verze má keramickou lunetu odolnou proti poškrábání a pravděpodobně jeden z nejlepších a nejpohodlnějších ocelových náramků (s mikroúpravami), které člověk může mít. Tyto mechanické automatické hodinky budete muset nosit většinu času, abyste je udrželi v chodu, ale pravděpodobně je ani nebudete chtít sundávat.

Tyto hodinky nemají mnoho funkcí. Ale jsou odolné jako pra.., prostě hodně. Mnoho dalších funkcí, jako je chronograf atd., prostě není potřeba. Zombie se úplně nedrží nějakého časového plánu a skutečný survival milovník vždy využije svůj důvtip a bystrou smysl i své prostředí, aby zůstal naživu. Často stačí znát čas. A k toto jsou ty nejlepší hodinky v tomto směru.

Rolex Submariner
Rolex Submariner, zdroj obrázku: Pavel Horelica

Další nespornou výhodou názvu Rolex je jeho použití jako barterového materiálu. Je pravda, že v postapokalyptickém světě nemusí mít luxusní zboží stejnou hodnotu, ale je nepravděpodobné, že by význam názvu Rolex rychle zanikl. Protože je synonymem úspěchu a spolehlivosti, je tento kompaktní výrobek ideální pro obchod.

Tak co? Už balíte krabičku poslední záchrany na apokalypsu? Pokud ano, myslete i na hodinky!

A dále si přečtěte o hodinkách

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.