5/5 (5)

Nebezpečná stvoření a příšery či nebezpečná zvířata vždy měla tak trochu magickou přitažlivost. A ač se vám to možná zdá podivné, různé příšery a zvířata se designově projevily i v oblasti hodinek.

V tomto článku se podíváme na 6 vzrušujících horologických výtvorů, které tuto fascinaci na plno odhalují.

1. Had na zápěstí – Bulgari: The Serpenti

Hodinky Bulgari: The Serpenti

Hodinky Bulgari: The Serpenti

Had na zápěstí je lepší než had, na kterého šlápnete. Ten na zápěstí je ještě lepší, pokud je vyroben z drahých a krásných materiálů, ukazuje nám čas a pochází z dílny Bulgari.

Flexibilní hodinky Serpenti se vinou kolem zápěstí majitele stejně jako skutečný had. Zaoblený trojúhelníkový tvar na jednom konci je zároveň pouzdro hodinek i hlava plaza.

Jiné, černé hodinky ze stejné řady kombinují černou keramiku, růžové zlato a diamanty. Nejde o hodinky pro kohokoliv, stojí totiž kolem 12 400 $. Bvlgari představily první hodinky Serpenti ve čtyřicátých letech minulého století. Nebezpečná stvoření dlouhodobě fascinují designéry hodinek. Cartier má tradici v používání predátorů v oblasti hodinek – panter zaujímá pevné místo v repertoáru tohoto slavného pařížského hodinářského a klenotnického domu od roku 1914.

2. Panter – hodinky Cartier

Panter - hodinky Cartier

Panter – hodinky Cartier

Takto vypadají hodinky Cartier: The Révélation – mají na sobě drobné zlaté korálky, které se spojí a vytváří tvář pantera. Růžové zlato s diamanty. Ručně vyrobené. A cena? 112 000 dolarů. Nejsou prostě pro každého.

3. Lev – hodinky Jaquet Droz

Lev - hodinky Jaquet Droz

Lev – hodinky Jaquet Droz

Další divoká kočka inspirovala představivost designérů v Jaquet Droz. Jemný miniaturní portrét lví hlavy je namalován na smaltovaném ciferníku hodinek Petite Heure Minute Lion – opravdu v nádherných detailech a na minimálním prostoru. Jaquet Droz takto oslavuje talent jemných řemeslníků, kteří z každého z 28 kusů hodinek dělají jedinečný exemplář.

Hodinky z růžového zlata. A cena? Pěkných 32 200 dolarů.

4. Vlk – ArtyA Wolf Tourbillon

ArtyA Wolf Tourbillon

ArtyA Wolf Tourbillon

Vlk na číselníku ArtyA Wolf Tourbillon 1/1 má ještě agresivnější vzhled. Belgický umělec Bram Ramon stojí za celkovou podobou tohoto krásnou kusu s ciferníkem s květinovými vzory a působivou vlčí hlavou v kombinaci s rytím a miniaturní plastikou. Design hodinek Wolf – se svými středověkými prvky a motorkářským stylem – je silnou směsicí rock and rollu, mytologie a jemného řemeslného zpracování, což je typická kombinace pro ArtyA. Divoký vlk dělá z těchto švýcarských hodinek výrazný šperk pro drsné muže. Cena za tyto hodinky je 180 000 dolarů.

5. Pavoučí hodinky

Pavoučí hodiny Arachnophobia

Pavoučí hodiny Arachnophobia

Chcete něco šíleného? Máte to mít.

Zvíře, které evokuje strach a fascinaci, přetvořila na hodinky kreativní ženevská hodinářská značka MB&F ve spolupráci s hodinářem L’Epée 1839. Pavoučí hodiny Arachnophobia jsou navrženy jako stolní nebo nástěnné hodiny – jsou příliš velké na to, aby se daly nosit na zápěstí.

Ale kmotr osminohého kovového hodinového tvora, jehož tělo v sobě nese hodinky, je mnohonásobně větší. Hodinky Arachnophobia byly inspirovány 9 metrů vysokou sochou pavouka „MamanL vytvořenou francouzsko-americkou umělkyní Louise Bourgeois, která vyzařuje pocit ochrany a ohrožení. Hodiny Arachnophobia ztělesňují tenkou hranici mezi šíleností a elegancí. A jejich cena je 14 500 CHF.

6. Pro milovníky lesa

A pojďme na levnější kousky za pár stovek korun. Třeba pro milovníky myslivosti a lesa jsou zde hodinky s liškami:

Hodinky s liškami

Hodinky s liškami

A co vy? Máte rádi hodinky s motivy zvířat nebo raději klasiku?

    Ohodnoťte