Už jste viděli hodinky se zvířecími prvky a vzory? Opravdu existují

Estimated read time 4 min read

Nebezpečná stvoření a příšery či nebezpečná zvířata vždy měla tak trochu magickou přitažlivost. A ač se vám to možná zdá podivné, různé příšery a zvířata se designově projevily i v oblasti hodinek.

V tomto článku se podíváme na 6 vzrušujících horologických výtvorů, které tuto fascinaci na plno odhalují.

1. Had na zápěstí – Bulgari: The Serpenti

Hodinky Bulgari: The Serpenti
Hodinky Bulgari: The Serpenti, Zdroj obrázku: Instagram společnosti Bulgari

Had na zápěstí je lepší než had, na kterého šlápnete. Ten na zápěstí je ještě lepší, pokud je vyroben z drahých a krásných materiálů, ukazuje nám čas a pochází z dílny Bulgari.

Flexibilní hodinky Serpenti se vinou kolem zápěstí majitele stejně jako skutečný had. Zaoblený trojúhelníkový tvar na jednom konci je zároveň pouzdro hodinek i hlava plaza.

Jiné, černé hodinky ze stejné řady kombinují černou keramiku, růžové zlato a diamanty. Nejde o hodinky pro kohokoliv, stojí totiž kolem 12 400 $. Bvlgari představily první hodinky Serpenti ve čtyřicátých letech minulého století. Nebezpečná stvoření dlouhodobě fascinují designéry hodinek. Cartier má tradici v používání predátorů v oblasti hodinek – panter zaujímá pevné místo v repertoáru tohoto slavného pařížského hodinářského a klenotnického domu od roku 1914.

2. Panter – hodinky Cartier

Panter - hodinky Cartier
Panter – hodinky Cartier, Zdroj obrázku: se svolením společnosti Cartier

Takto vypadají hodinky Cartier: The Révélation – mají na sobě drobné zlaté korálky, které se spojí a vytváří tvář pantera. Růžové zlato s diamanty. Ručně vyrobené. A cena? 112 000 dolarů. Nejsou prostě pro každého.

3. Lev – hodinky Jaquet Droz

Lev - hodinky Jaquet Droz
Lev – hodinky Jaquet Droz, zdroj obrázku: se svolením společnosti Jaquet Droz

Další divoká kočka inspirovala představivost designérů v Jaquet Droz. Jemný miniaturní portrét lví hlavy je namalován na smaltovaném ciferníku hodinek Petite Heure Minute Lion – opravdu v nádherných detailech a na minimálním prostoru. Jaquet Droz takto oslavuje talent jemných řemeslníků, kteří z každého z 28 kusů hodinek dělají jedinečný exemplář.

Hodinky z růžového zlata. A cena? Pěkných 32 200 dolarů.

4. Vlk – ArtyA Wolf Tourbillon

ArtyA Wolf Tourbillon
ArtyA Wolf Tourbillon, zdroj obrázku: Instagram Artya

Vlk na číselníku ArtyA Wolf Tourbillon 1/1 má ještě agresivnější vzhled. Belgický umělec Bram Ramon stojí za celkovou podobou tohoto krásnou kusu s ciferníkem s květinovými vzory a působivou vlčí hlavou v kombinaci s rytím a miniaturní plastikou. Design hodinek Wolf – se svými středověkými prvky a motorkářským stylem – je silnou směsicí rock and rollu, mytologie a jemného řemeslného zpracování, což je typická kombinace pro ArtyA. Divoký vlk dělá z těchto švýcarských hodinek výrazný šperk pro drsné muže. Cena za tyto hodinky je 180 000 dolarů.

5. Pavoučí hodinky

Pavoučí hodiny Arachnophobia
Pavoučí hodiny Arachnophobia, zdroj obrázku: se svolením společnosti L’Epée 1839

Chcete něco šíleného? Máte to mít.

Zvíře, které evokuje strach a fascinaci, přetvořila na hodinky kreativní ženevská hodinářská značka MB&F ve spolupráci s hodinářem L’Epée 1839. Pavoučí hodiny Arachnophobia jsou navrženy jako stolní nebo nástěnné hodiny – jsou příliš velké na to, aby se daly nosit na zápěstí.

Ale kmotr osminohého kovového hodinového tvora, jehož tělo v sobě nese hodinky, je mnohonásobně větší. Hodinky Arachnophobia byly inspirovány 9 metrů vysokou sochou pavouka „MamanL vytvořenou francouzsko-americkou umělkyní Louise Bourgeois, která vyzařuje pocit ochrany a ohrožení. Hodiny Arachnophobia ztělesňují tenkou hranici mezi šíleností a elegancí. A jejich cena je 14 500 CHF.

6. Pro milovníky lesa

A pojďme na levnější kousky za pár stovek korun. Třeba pro milovníky myslivosti a lesa jsou zde hodinky s liškami:

Hodinky s liškami
Hodinky s liškami, zdroj obrázku: freeimages.com

A co vy? Máte rádi hodinky s motivy zvířat nebo raději klasiku?

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.