Jaké hodinky nosil Walt Disney?

Estimated read time 4 min read

Walt Disney a jeho raná léta

Jméno Walt Disney je synonymem pro inovaci, kreativitu a i pro nostalgii. Dědictví společnosti Disney je mnohostranné, od zábavních parků a produktů až po kreslené i hrané filmy a představení na Broadwayi. Ale všechna ta kouzla a zázrak začaly u muže, který měl talent pro animaci a neochvějnou oddanost svému snu.

Disney začal kreslit a malovat už jako dítě. Na střední škole pracoval ve školních novinách jako karikaturista a po škole se přihlásil do kurzů kreslení a fotografie na Chicago Art Institute. Ve věku šestnácti let opustil vysokou školu v naději, že se přihlásí do armády. Místo toho ale vstoupil do Červeného kříže a strávil rok ve Francii jako řidič sanitky.

Když se v roce 1919 vrátil, dostal práci v reklamní agentuře, která vytvářela reklamy pomocí vystřižené animace. Disney zde našel inspiraci a ve svém volném čase začal zkoumat práci s kamerou a ručně kreslenou animaci buněk. Brzy poté opustil svou práci a rozhodl se otevřít si vlastní business s animací.

Po několika letech poznamenaných kritickým úspěchem a finančními potížemi se Disney rozhodl v Hollywoodu začít znovu. Tam založil Disney Brothers’ Studio se svým bratrem a dalším karikaturistou ze svého předchozího studia.

Walt Disney: Muž se slavnou myší

Do roku 1928 vytvořil tři kreslené filmy s novou postavou, kterou vyvíjel – Mickey Mouse. Zpočátku se snažil najít distribuci pro animované krátké filmy. Ale jakmile se zvuk dostal do filmu, vytvořil pro Mickeyho další karikaturu s hudbou a vlastním hlasem – a byl to okamžitý hit.

Disney získal svého prvního Oscara v roce 1932 za kreslený film vyrobený v barvách s Mickeym a jeho novými přáteli, Minnie Mouse, kačerem Donaldem, Goofym a psem Plutem. O pět let později produkoval svůj první celovečerní film Sněhurka a sedm trpaslíků. Navzdory svému debutu uprostřed Velké hospodářské krize vynesl film neuvěřitelných 1,5 milionu dolarů a získal osm Oscarů.

Walt Disney byl známý jako velký nadšenec pro technologii a inovace.

Studia Walta Disneyho byla otevřena v Burbanku v Kalifornii v roce 1939. Několik dalších desetiletí Disney produkoval některé ze svých nejoblíbenějších animovaných filmů všech dob, od Pinocchia po 101 dalmatinů. Kromě filmu bylo studio také jedním z prvních, kteří začali používat televizi jako formu zábavy, ne jako zpravodajství. Disney také rád používal televizi k propagaci svých zábavních parků.

Walt Disney a jeho hodinky – volba byla jasná

Walt Disney je tedy bezpochyby jednou z nejvýznamnějších postav americké popkultury. Je tak příhodné, že tak vlivný muž by potřeboval na svém zápěstí stejně silné hodinky. Vybrané hodinky Walta Disneyho? Rolex Datejust ze žlutého zlata. Ty nosil pořád.

Není žádným překvapením, že Walta Disneyho přitahovala značka jako Rolex. Inovace společnosti Disney v zábavním průmyslu je jistě srovnatelná s dopadem Rolex na hodinářský průmysl. Slogan značky – „když má muž ve svých rukou svět, očekáváte, že na jeho zápěstí najdete Rolex“ – je určitě vhodný pro muže, který doslova vlastníma rukama vytvořil nádherný svět Disney.

Chcete si přečíst i další články o hodinkách slavných osobností?

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.