117 miliónů za hodinky ROLEX- Marlona Branda

Estimated read time 2 min read

Hodinky.info přináší fascinující příběh, který se dotýká světa filmu, umění a luxusních hodinek. Jde o legendární náramkové hodinky Rolex GMT-Master, které patřily ikoně filmového plátna Marlonu Brandovi. Tyto hodinky nejsou pouze časoměrným přístrojem, ale staly se součástí filmové historie a symbolizují neopakovatelnou osobnost jejich majitele.

Historie hodinek

Hodinky byly vyrobeny v roce 1972 a nesou referenční číslo 1675. Jedná se o automatické hodinky s funkcí zobrazení dvou časových zón, což je ideální pro cestovatele. Nejvýraznějším rysem těchto hodinek je ručně vyrytý podpis „M. Brando“ na zadní straně pouzdra, který tam Marlon Brando vyryl vlastní rukou.

Marlon Brando a Apocalypsa

Marlon Brando, nositel dvou Oscarů a jedna z největších filmových hvězd 20. století, nosil tyto hodinky během natáčení kultovního filmu Apocalypsa. Hodinky se tak staly nejen jeho osobním doplňkem, ale i tichým svědkem významného okamžiku filmové historie.

Prodej na Aukci Christie’s

Význam těchto hodinek byl ještě více zvýrazněn nedávným rekordním prodejem na prestižní aukci Christie’s, kde byly hodinky vydraženy za úchvatných 117 milionů korun. Tento prodej nejen potvrdil kultovní status Marlon Brandových Rolex GMT-Master, ale také zdůraznil rostoucí zájem sběratelů a investorů o vzácné a historicky významné hodinky. Cena, za kterou byly hodinky prodány, odráží nejen jejich materiální a estetickou hodnotu, ale zejména neocenitelnou kulturní a historickou cenu spojenou s jejich slavným majitelem a momenty, které přežily.

Tento rekordní prodej nadále ilustruje, jak mohou hodinky přesahovat svou původní funkci času a stát se ceněnými sběratelskými předměty, reprezentujícími kus historie. Úspěch na aukci Christie’s nejen zvýšil profil těchto hodinek, ale také podtrhl fascinaci veřejnosti a sběratelů hodinek s příběhy, které transcendují čas a generace. Výsledná cena překročila očekávání a stanovila nový standard pro sběratelské hodinky, čímž ještě více zvýšila povědomí o hodnotě a významu hodinek v kultuře a umění.

Informační zdroj a obrázky – https://www.christies.com/


    Další články:

    Další články autora:

    + There are no comments

    Add yours

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.