Proč Princezna Diana nosila na zápěstí dvoje hodinky?

Estimated read time 4 min read

V roce 1981 měla krásná Princezna Diana na zápase póla ve Windsoru ne jedny, ale hned dvoje hodinky na svém zápěstí – tak ukazovala, jak moc byla tehdy poblázněna svým tehdejším snoubencem, princem Charlesem.

Diana, srdcem sentimentalistka, místo drahých, třpytivých, designových kousků nebo královských klenotů často nosila rodinné dědictví a roztomilé doplňky.

Od toho, že se rozhodla nosit čelenku své rodiny (Spencerovi také pocházeli z aristokracie) místo té královské v den její svatby, až po ozdobení jejího krku náhrdelníkem, který jí dal princ Charles s vyrytým Williamovým jménem – dá se vytušit, že princezna Diana ráda měla ráda svoji rodinu a ty, co měla ráda, vždy co nejblíž.

A nikdy to nebylo tak zřejmé, jako když si v roce 1981 nasadila na jedno zápěstí dvoje hodinky v Guards Polo Club ve Windsoru v Anglii.

Zvláštní stylové aranžmá, v němž Diana kombinovala jak malé zlaté hodinky Patek Philippe, které dostala od Charlese, tak větší hodinky s koženým řemínkem, bylo jemným, ale sladkým kývnutím na jejího tehdejšího snoubence.

Někdo by si možná mohl myslet, že jedny hodinky byly pro ni, druhé, aby snad sledovaly Charlese v jiném časovém pásmu. Ale důvod byl jednodušší. Diana se rozhodla pro dvoje hodinky, aby svému princi během zápasu přinesla štěstí.

Dvoje hodinky na zápěstí Princezny Diany
Dvoje hodinky na zápěstí Princezny Diany – Guards Polo Club ve Windsoru, 1981 – zdroj foto: Anwar Hussein | GETTY IMAGES

Většina hodinek, které princezna Diana v průběhu let nosila, měla zvláštní význam. Model Patek Philippe ze žlutého zlata, který jí daroval princ Charles k jejím 20. narozeninám, byl často k vidění na Dianině zápěstí během prvních let jejich manželství.

Podobné činy se datují už do středověku, kdy dáma přivazovala svůj kapesník k zadní části rytířské helmy jako „důkaz své přízně rytíři před zápasem“.

Diana později nosila hodinky Cartier Tank

Když se manželství princezny Diany a Charlese začalo rozpadat, přestala nosit zlaté hodinky Patek Philippe, které jí daroval princ Charles. Místo nich často nosila klasický Cartier Tank Louis na řemínku z aligátora, které dostala jako dárek od jejího otce, hraběte Edwarda Johna Spencera.

Diana měla mnoho hodinek, ale vždy upřednostňovala velmi jednoduché klasické hodinky, které byly v souladu s jejím nezávislým duchem a vkusnou elegancí.

Cartier Tank Louis nebyly jediné hodinky Tank, které princezna Diana vlastnila. Při formálnějších příležitostech nosila zlaté hodinky Cartier Tank Française, které po její smrti zdědili její synové. Harry později dal hodinky své manželce Meghan Markle, která, jak se zdá, také klade hodinkám velký význam: nedávno je měla na vzácném portrétu páru.

Diamantové hodinky Vacheron Constantin

Diamantové hodinky Vacheron Constantin, které Diana vlastnila, byly svatebním darem, který jí dala královna Alžběta II. Švýcarská federace předala tyto diamantové hodinky Vacheron Constantin královně v den její svatby v roce 1947.

Saudské diamantové hodinky

O tomto málokdo ví. Diana měla v roce 1985 diamantový náhrdelník a v roce 1986 čelenku. Možná se divíte, proč jsme tento šperk uvedli jako hodinky. No, tenhle diamantový náhrdelník/čelenka byly v jednu chvíli vlastně hodinky.

Byly to hodinky, které byly součástí sady krásných dárků z drahých kamenů. Ty dostala Diana jako svatební dar od saúdské královské rodiny.

Pak se Diana rozhodla, že si hodinky nechá proměnit v náhrdelník / luxusní „obojek“ neboli choker. Hodinky nahradil obří safír, který je součástí svatební dárkové sady Royal Saudi.

Pak choker změnila na čelenku, kterou měla kolem hlavy při večeři v japonském Tokiu, kdy večeřela s císařem Hirohitem v císařském paláci v roce 1986.

Dále si o hodinkách přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.