Výhody a nevýhody nákupu zlatých hodinek

Estimated read time 7 min read

Nákup pravých, zlatých hodinek je pro mnohé nedosažitelný sen. A pro ostatní je to jakási touha. Zlato je obecně jedním z drahých kovů, po kterých lidé nejvíce touží. Tradičně se zlato začalo používat na mince a dnes je tento drahý kov nepostradatelnou součástí průmyslu, elektroniky, šperků a samozřejmě i špičkového hodinářství. Zlaté hodinky se tak staly jedním z nejžádanějších kousků ve světě hodinářství.

Existuje mnoho značek, které vyrábí zlaté hodinky: Omega, Rolex, Longines, Gucci, Breitling. Klasické zlaté hodinky, moderní, odvážné, extravagantní, elegantní, jednoduché. Zlato najdete v hodinkách jakéhokoliv stylu! Zlaté hodinky jsou obvykle žluté barvy. I když na trhu najdeme i hodinky v bílém nebo růžovém zlatě.

Jako všechno v životě, i nákup zlatých hodinek přináší určité výhody a nevýhody. I když v tomto případě výhody daleko předčí nevýhody.

Zde jsou důvody, proč si koupit zlaté hodinky, nebo proč si je nekoupit.NEVÝHODY NÁKUPU ZLATÝCH HODINEK

Pokud se bavíme o nepříjemnostech při nákupu zlatých hodinek, měli byste vědět především tři body.

1. Cena zlatých hodinek. Zlaté hodinky mají obvykle velmi vysokou cenu. Přestože na trhu najdeme zlaté hodinky od luxusních výrobců hodinek až po módní značky, jejich cena je vždy poměrně vysoká. A ne každá kapsa si to může dovolit.

2. Riziko krádeže. Mějte na paměti, že pokud nosíte zlaté hodinky na zápěstí, jste vystaveni tomu, že jste „snadným cílem“ pro zloděje. Buďte opatrní a udělejte potřebná opatření.

3. Zlaté hodinky se snadno poškrábou. Zlato je měkký a jemný kov a měli bychom vědět, jak se o něj starat. Nastudujte si to a o zlaté hodinky se starejte odpovídajícím způsobem.

VÝHODY NÁKUPU ZLATÝCH HODINEK

U výhod nákupu zlatých hodinek se zaměříme na 9 důležitých aspektů:

1. Nosit zlaté hodinky znamená být v kontaktu s kulturou, která je v nás pevně zakořeněná. Když se podíváme zpět do minulosti, vidíme, že zlato je vzácný kov, který byl u člověka jako takového vždy přítomen – a to od nejranějších fází lidstva.

2. Odlišíte se od ostatních. Pro všechny lidi, kteří mají rádi exkluzivitu a rádi se odlišují od ostatních, je zlato kovem, který ukazuje vyšší třídu a odlišnost.

3. Ukáží, že na to prostě máte Pokud se rádi ukazujete světu na obdiv, zlaté hodinky musíte mít. Ukáží, že na ně máte.

4. Ideální na speciální akce a události. Zlaté hodinky jsou dokonalým prvkem pro váš vzhled, může se jimi pochlubit na nejdůležitějších a nejprestižnějších večírcích nebo událostech. Jsou oblíbeným nadčasovým doplňkem, který vás ozdobí při každé příležitosti.

5. Jdou dobře vyleštit. V případě, že vaše hodinky utrpěly nějaký druh poškrábání, zlaté hodinky lze vždy vyleštit.

6. Vyšší životnost. Většina lidí se domnívá, že zlaté nebo pozlacené hodinky mohou být hodně křehké. Zlato je kujný a tažný kov. Oblíbené značky ale věnují výrobě těchto elegantních hodinek nesmírnou péči. Používají nejnovější techniky k výrobě hodinek, které by tak měly vydržet dlouhé roky. Jakmile si zlaté hodinky zakoupíte, měly by vám při správné péči vydržet celý život.

7. Jsou univerzální. Podívejte se na běžné hodinky. Prostě se nehodí na všechny akce. Možná pak musíte vlastnit různé hodinky pro každou příležitost. Zlaté hodinky jsou všestranné. Mohou se hodit k formálním i neformálním akcím. Sofistikovaný vzhled zlatých hodinek si získá pozornost všech na jakémkoli místě. Takové hodinky mohou oživit ležérní outfit a vytvořit vám jedinečný styl.

8. Jsou moderní. Dnes mnoho lidí bedlivě sleduje módní svět. Svět módy je však vysoce dynamický. Co je dnes módní, zítra snadno zastará. Tento bod platí i pro hodinky. Se změnami módního stylu si musíte koupit nové hodinky. A to hodně leze do peněz. Zlaté hodinky jsou neuvěřitelně trendy. Nikdy nevyjdou z módy. Ať už současný trend upřednostňuje tradiční design nebo moderní vzhled, zlaté hodinky jsou stylové a IN za všech okolností.

9. Drží si hodnotu. Běžné hodinky časem ztrácejí lesk i hodnotu. Možná budete muset své staré hodinky dokonce jednou vyhodit. A i když budete tradiční hodinky udržovat v dobrém stavu, prodáte je spíše za velmi málo peněz. Zlaté hodinky si na druhou stranu zachovávají svou hodnotu a lesk v průběhu času. Chce to jen trochu péče a údržby. Na svých starých zlatých hodinkách můžete dokonce vydělat.

PROČ JSOU ZLATÉ HODINKY TAK DRAHÉ? JE TO CHYBA HVĚZD!

Přemýšleli jste někdy, proč je zlato tak drahý kov? Všechno má své vysvětlení a obecně platí, že nejdražší věci na světě jsou způsobeny nedostatkem sounáležitosti s přírodou. Věděli jste, že zlato vzniká pouze při výbuchu supernovy? Ano, tak to je. Když hvězda zemře, dojde k jejímu výbuchu a tím ke vzniku zlata. V současné době je dostupné zlato na naší planetě to, které zde existuje, a dosud se nenašel vědec, který by našel magický vzorec, jak vyrobit více zlata bez potřeby výbuchu supernovy.

Vznik zlata je spojen v menší míře s explozí supernov a ve větší pak s kolizí neutronových hvězd.

OK, CHCI ZLATÉ HODINKY, ALE… KTEROU ZNAČKU SI MÁM VYBRAT?

Pokud jsme dosáhli tohoto bodu, znamená to, že jsem vás možná přesvědčil ke koupi zlatých hodinek. Je to jedno z nejlepších rozhodnutí, které ve svém životě uděláte. Nyní vám pomohu vybrat značku, která vám nejlépe vyhovuje. Nebo několik značek. Abych byl spravedlivý, chci poukázat na to, že všechny značky, které do svých kolekcí zařazují zlaté hodinky, dokáží vytvořit skvělé kousky. Velmi pečují o jejich povrchovou úpravu a funkčnost.

Chybu neuděláte, pokud dáte přednost švýcarským značkám hodinek. Sice bych rád zdůraznili dva modely zlatých hodinek, které nejsou švýcarskými značkami, ale určitě by byly moudrou volbou.Pokud máte rádi klasické hodinky, Longines La Grande Classique je dobrá volba. Jedná se o dámské zlaté hodinky s velmi dostupnou cenou. Pro milovníky luxusu doporučuji Breitling Chronomat 41. Nejkrásnější kousek luxusu na vašem zápěstí. Stejně jako Omega Constellation Quartz 27MM.

Zlaté hodinky se běžně vyrábějí z osmnácti karátového zlata. Vyznačují se vysokou spolehlivostí a vynikajícím výkonem.

A malá poznámka na závěr. Pokud chcete těžit z všech zmíněných výhod zlatých hodinek, kupujte je vždy v renomované prodejně. Pokud zlaté hodinky koupíte u pochybného zdroje, snadno se spálíte a prostě koupíte šunt. Tak na to pozor.

A dále si o zlatých hodinkách přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  1 Comment

  Add yours

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.