4.8/5 (5)

Zajímavé hodinky bez niklu

Název hodinek

Obrázek

Popis hodinek

Boccia Titanium

Hodinky z dílny německé značky Boccia Titanium jsou jako stvořené pro elegantního gentlemana se zálibou v nadčasových doplňcích. Jejich světlý ciferník sází na klasický vzhled - zdobí ho jemné ručičky a indexy, nechybí ani datumovka na pozici 6. Pouzdro i tah jsou vyrobené z titanu. Díky tomu jsou hodinky nejen hypoalergenní, ale i neuvěřitelně lehké - na rozdíl od ocelových hodinek je na zápěstí téměř neucítíte. 

Automatic Super Titanium NJ0090-81E

Pouzdro i tah hodinek jsou vyrobené ze Super Titania. Jedná se o vlastní materiál značky Citizen, který se vyrábí zpracováním pevného titanu pomocí patentované technologie tvrzení Duratect.

Eco-Drive Super Titanium

Hodinky z dílny značky Citizen jsou jako stvořené pro všechny pány, kteří od svých hodinek očekávají nejen elegantní vzhled, ale i vysokou odolnost. Pouzdro i tah hodinek jsou vyrobené ze Super Titania. Jedná se o vlastní materiál značky Citizen, který se vyrábí zpracováním pevného titanu pomocí patentované technologie tvrzení Duratect.

Boccia Titanium Sport

Pánské hodinky Boccia Titanium jsou skvělou volbou pro každého aktivního muže. Díky použitým materiálům jsou vysoce odolné, nemusíte se teda bát vzít je na kolo nebo túru do přírody. Hodinky jsou vodotěsné do deseti atmosfér, nezničí je tedy ani ponoření do vody. Kromě toho disponují spoustou funkcí, ktere oceníte. Jsou z titanu.

Hodinky mohou být šperkem, mohou být i módním doplňkem, který může výrazně vylepšit to, jak vypadáte. Bohužel, některým lidem je možnost nošení běžně dostupných náramkových hodinek odepřena. Jsou to lidé, kteří mají alergii na nikl – ten jim může způsobit problémy – od mírného podráždění pokožky, až po velmi bolestivé vyrážky na místě, kde se hodinky s niklem dotýkají pokožky.

U lidí, kteří trpí alergií na nikl, mohou být kovové hodinky příčinou neustálého nepohodlí. Plastové hodinky mohou být vhodnou alternativou, ale až příliš často vypadají levně. A speciálně vyrobené hodinky bývají zase velmi drahé. Naštěstí existuje pro lidi s alergií na nikl i další možnost – možnost, která vypadá stylově, ale nevyčerpá váš bankovní účet.

Alergie na nikl = nepříjemná, dráždivá vyrážka

Když jsem byl malý, vždycky jsem si myslel, že hodinky jsou super věc. Každé narozeniny jsem si přál nové hodinky. Nejprve to byly hodinky s kreslenými postavičkami, pak digitálky, a jak jsem stárl, hodinky, které jsem nosil, vždy měly super funkce i design. Miloval jsem, jak moje hodinky vypadají, ale absolutně jsem nenáviděl jejich nošení. Bez ohledu na to, jak jsem je nosil, obtěžovali mne. Moje zápěstí svědilo a já je neustále sundával, abych se poškrábal. Kdybych hodinky často během dne nesundával ze zápěstí, měl bych dozajista hodně nepříjemné červené pupínky.

Nakonec jsem se rozhodl, že moje kůže prostě nemá ráda náramkové hodinky a neměl jsem jinou možnost, než se jich vzdát. Měl jsem kapesní hodinky asi rok, ale nebyly moc praktické (a vypadal jsem s nimi fakt blbě). Když se vlastnictví mobilních telefonů stalo normou, náramkové hodinky vypadaly jako zbytečná věc (čas máte na mobilu, ne?), takže jsem na jejich nošení rezignoval. Tehdy jsem to nevěděl, ale problémy mi způsoboval nikl v hodinkách.

Naštěstí na trhu nyní existuje několik cenově dostupných hodinek bez niklu. V tomto článku je máme hned na začátku.

Nikl v hodinkách

Nikl je běžný ve všech druzích šperků, včetně náušnic, náhrdelníků, náramků a samozřejmě i v hodinkách. Ve skutečnosti je nikl pátým nejčastějším prvkem na Zemi, což je pro ty z nás, kteří jsou na něj alergičtí, docela blbé.

Protože nikl je kov s vysokou teplotou tání, který jen tak nekoroduje, je ideální pro použití v mnoha výrobcích, v malých i velkých. Pro většinu lidí, za předpokladu, že jejich alergie na nikl není extrémně závažná, nemá náhodný kontakt s niklem žádný znatelný příznak. Dlouhodobý kontakt na druhé straně může způsobit velké nepohodlí.

Dnes je mnoho hodinek propagováno, že jsou z nerezové oceli. Předtím, než byl tento typ oceli široce používán ve výrobě hodinek, byla slitina známá jako “niklové stříbro” (kombinace niklu, zinku a mědi) nejběžnějším materiálem používaným v hodinkách.

Nikl se díky své odolnosti vůči korozi nachází na různých částech hodinek, protože se používá při galvanickém pokovování. To pomáhá zajistit, aby kovové části byly odolné vůči korozi. Tento “povlak” také udržuje kovové povrchy lesklé a nové. Obecně lze říci, že když je v hodinkách kov, existuje velká pravděpodobnost, že je v nich nikl.

Niklové ionty se dostávají ze slitiny velmi snadno, zejména když přicházejí do styku s elektrolytovou tekutinou, jako je pot. Jako dítě, kdykoli se moje zápěstí trochu zpotilo, kůže začala hodně svědit.

Zákazník mnohokrát vidí nápis “z nerezové oceli” a předpokládá, že z tohoto důvodu jsou hodinky zcela bez niklu. Různé druhy nerezové oceli však obsahují jak chrom, tak nikl – tyto prvky se přidávají, aby se zabránilo rzi. A zatímco někteří milovníci hodinek doporučují nákup nerezové oceli 316L, to opravdu není řešení, protože stále obsahuje mezi 8-10,5% niklu.

Hodinky bez niklu

Většina náramkových hodinek na trhu bude buď vyrobena s kovovým pouzdrem hodinek, kovovým řemínkem, nebo s obojím. Hodinky, které ani jedno z toho nemají, stále mohou mít kovové části. I když kov na hodinkách nevidíte, neznamená to, že v hodinkách nebudou vnitřní části, které by mohly vyvolat alergickou reakci.

Pokud jste se, stejně jako já, vyhýbali hodinkám jen kvůli vaší alergii na nikl, stále pro vás existují možnosti, jak můžete nosit náramkové hodinky. Při hledání správných hodinek hledejte označení “nickel-free” (neboli bez niklu) nebo “hypoallergenic” (neboli hypoalergenní).

Další možností je titan, který je přirozeně hypoalergenní kvůli přirozeně se vyskytující oxidové vrstvě, která pokrývá kov. Tato vrstva je užitečná u hodinek hned ze dvou důvodů. Za prvé je mimořádně odolný proti korozi, a za druhé zabraňuje interakci kovu s lidskou kůží, což způsobuje právě alergické reakce.

Zobrazit všechny hodinky s titanem

 

Z tohoto důvodu mohou lidé, jejichž kůže nereaguje dobře na nerezovou ocel (včetně mě), mít titan jako alternativu. Takže, podívejme se na několik druhů hodinek bez niklu.

    Ohodnoťte