Jak opravit poškrábané hodinky Apple watch

Estimated read time 7 min read

Hledáte nějaké elegantní řešení, jak odstranit škrábance z displeje vašich hodinek Apple Watch? Pak jste na správném místě. Naučíme vás nejpřirozenější metody, jak na to.

Jak všichni víme, po nějaké době se všechny hodinky tak nějak opotřebují (v závislosti na vašich aktivitách a životním stylu). Displej hodinek Apple Watch se v tomto směru moc neliší od ostatních produktů. Při častém používání nebo při nehodě se prostě může také poškrábat. Pak vás asi napadá pouze jedna otázka, zda můžete nějak odstranit škrábance z displeje Apple Watch?

Pár rad pro vás v tomto směru máme.

Proč hodinky Apple Watch potřebují ochranu displeje?

Než se pustíte do nějaké akce, chceme vám říct, že pokud nepoužíváte pro své chytré hodinky nějakou ochranu displeje, začněte ji ode dneška používat – dokáže totiž vaše oblíbené hodinky zachránit před jakýmkoli nepříjemným poškrábáním a takto se škrábance z Apple Watch také odstraní.

Ačkoli většina hodinek Apple nyní je více či méně odolná proti poškrábání, stále existuje mnoho dalších problémů, kterým mohou hodinky čelit. Dovolte nám napsat význam ochrany displeje, která může vaše hodinky zachránit před těmito problémy.

Ochrana před poškrábáním

Hodinky Apple Watch se prostě mohou aktivním používáním hodinek poškrábat nebo je poškrábete při nehodě – tomu lze předejít pomocí ochranného krytu displeje. Všechny problémy s poškrábáním či poškozením kryt vyřeší a Apple Watch zachrání. Takže si kryt pořiďte.

Kryt na hodinky Apple Watch nabízí ochranu zepředu i z boků – proti poškrábání i rozbití displeje. Barevné kryty jsou dostupné v pastelových odstínech – super pro zajímavý vzhled vašich hodinek.

Nechtěný pád na zem? Nevadí

Vaše cenné a drahé hodinky vám snadno mohou spadnout z ruky. V tu chvíli dokáže kryt hodinky ochránit před případnými vadami a rozbitím.

Opotřebení

Někdy potřebujeme mít hodinky v tašce nebo kapse. Může to způsobit problémy s opotřebením, ale pokud na hodinkách použijete chránič displeje, můžete se tohoto problému zbavit.

Více bezpečnosti

Ochranný kryt na displej bude doslova zachráncem pro vaše luxusní Apple Watch. Jakákoli nehoda, o které ani nevíte, jako je voda, problémy s potem, písek nebo něco podobného, ​​může displej poškodit. Jedna takové ochrana a vaše hodinky jsou v v bezpečí.

Jak odstranit škrábance z displeje Apple Watch?

Nabízíme dva způsoby, jak se dají odstranit škrábance z displeje hodinek Apple Watch.

Metoda 1 – se zubní pastou

Budete pot5ebovat:

 • Jemné vatové tampónky
 • Zubní pasta (vyhněte se té gelové)
 • Nějaké dezinfekční ubrousky
 • Balená voda (ne voda z kohoutku)
 • Dva druhy hadříků (nepoužívejte papírové ručníky): Hedvábný hadřík a hadřík z nějaké jemné látky

Krok 1: Otřete displej desinfekčními ubrousky a tkaninou
Nejprve otřete celý displej desinfekčním brouskem a krouživými pohyby ji několik minut pomalu třete. Obrazovku pak zcela osušte jemnou tkaninou.

Krok 2: Vezměte si zubní pastu a vatový tampónek
Naneste na vatový tampon trochu zubní pasty a krouživými pohyby ji třete po dobu 40-50 sekund. Provádějte proces tření, dokud neucítíte, že zubní pasta zasychá nebo se hůře stírá.

Krok 3: Navlhčete hedvábnou tkaninu čistou vodou
Uchopte hedvábnou látku a navlhčete ji čistou vodou. Poté znovu otřete obrazovku a ujistěte se, že jste dostali pryč veškerou zubní pastu.

Krok 4: Otřete obrazovku desinfekčním ubrouskem a osušte látkovým hadříkem
Opět udělejte to, co jsme udělali v kroku jedna, zopakujeme proces otřením displeje desinfekčními ubrousky a poté ho vysušíme látkovým hadříkem.

Zubní pasta na bázi pasty působí jako mírné abrazivo, které vyrovnává škrábance, odstraňuje je nebo je činí méně nápadnými.

Výsledek můžete vidět hned po provedení procesu. Pokud nebudete spokojeni, můžete také zkusit níže uvedenou metodu.

Metoda 2: S produktem speciálně určeným na displeje

Pomocnou rukou vám mohou podat i speciální odstraňovače škrábanců. Jednoduše existují produkty vytvořené speciálně pro to, aby dokázaly odstranit nepříjemné škrábance z displejů, zejména Apple Watch. V tomto případě vám doporučujeme použít pastu na leštění skla, speciálně vytvořenou tak, aby byla schopna eliminovat ta povrchová poškození, která mohou hodinky utrpět při běžném používání. Jedná se o POLYWATCH – to je leštící pasta.

Proces je velmi jednoduchý, ale musíte být velmi trpěliví a především být při tom velmi opatrní. Kromě této pasty na leštění skla budete potřebovat ještě hadřík z mikrovlákna nepouštějící vlákna a navíc vatový tampon, který stejně jako hadřík nepouští žádné žmolky.

Postup je velmi snadný na provedení, ale znovu opakujeme, že musí být prováděn se zvláštní opatrností. Stačí nanést trochu pasty na obrazovku Apple Watch a pomocí hadříku z mikrovlákna pastu opatrně rozetřete po celém poškozeném povrchu. Ve skutečnosti je proces stejný, jako když čistíte obrazovku svého iPhonu nebo iPadu, stačí pastu přetřít na povrch hodinek, aby se projevila. Kromě toho, jak jsme již zmínili, můžete také použít hadřík, který nepouští vlákna, k rozetření pasty po obrazovce Apple Watch. Tímto způsobem, pokud bylo poškození obrazovky vašich hodinek povrchní, bude vše vyřešeno a vaše Apple Watch budou vypadat téměř jako první den.

Poslední řešení? Jděte do Apple

Pokud je bohužel poškození obrazovky vašich hodinek Apple vážnější, než byste si přáli, jediným řešením, jak si znovu užívat obrazovku v perfektním stavu, je její oprava, a proto vám doporučujeme kontaktovat společnost Apple.

Pár slov závěrem

Obecně nedoporučujeme používat zubní pastu. V současné době existují speciální produkty pro provádění tohoto typu procesu, navíc není prokázáno, že zubní pasta má potřebné vlastnosti, aby byla schopna opravit tento typ poškození, proto ji raději nepoužívejte, ale zkuste raději produkt, který doporučujeme v tomto příspěvku.


  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.