Hodinky Tissot – švýcarská kvalita za dostupnou cenu

Estimated read time 5 min read

Jste zde, protože třeba chcete vědět, zda si koupit právě hodinky Tissot. Možná jste o značce dříve neslyšeli a chcete se o ní dozvědět více. Pokud před nákupem prozkoumáváte různé značky hodinek, zde jste našli značku, která je mírně dražší, ale v tomto článku zjistíte proč.

Hodinky Tissot prezentují už více jak 150 let švýcarskou hodinářskou tradici. Tissot se řadí mezi přední výrobce hodinek na celém světě. Obecně můžeme říct, že hodinky Tissot zaručují svému majiteli úroveň hodinek vyšší střední třídy a špičkovou švýcarskou kvalitu spojenou s precizními detaily v každém směru.

Firma Tissot je známá nejen svou vysokou kvalitou hodinek, ale jejich hodinky mají ceny, které jsou dostupné široké veřejnosti při zachování již výše zmíněné vysoké kvality. „Tissotky“ koupíte za cenu už někde od 4 tisíc korun. Třeba na rozdíl od Omegy šel – a jde – Tissot směrem dostupnějších cen pro zákazníky při zachování špičkové švýcarské hodinářské kvality.

Hodinky Tissot se obecně ve světě hodně zviditelnily jako oficiální sponzor v mnoha sportovních odvětvích, například se pravidelně objevují v Moto GP, na mistrovství v ledním hokeji či na utkáních v šermu. Obecně z těchto událostí zná „Tissoty“ nejvíce lidí, zapsaly se jim do paměti. Značka Tissot je prostě velmi úzce spjata se sportem a měřením času při významných sportovních událostech.

Hodinky Tissot, vyráběné ve švýcarském městě Le Locle, jsou vyváženy do více než 150 zemí světa. Od roku 1985 je značka hodinek Tissot členem Swatch Group, největšího výrobce a distributora hodinek na světě.

Historie hodinek Tissot

Tissot v roce 1853 představil první masově vyráběné kapesní hodinky, se kterými zažil Charles-Emile v roce 1858 v Rusku velký úspěch a následně v celém světě. Další úspěch přišel ziskem dvou zlatých medailí v Ženevě roku 1896 a vítězstvím v soutěži Grand Prix hodinářského průmyslu v Paříži v roce 1900.

Jelikož Tissot patří do skupiny Swatch Group, máte zaručeno, že Tissot nabízí mnoholeté zkušenosti.

O 4 roky později vyrobila firma Tissot slavné carské hodinky pro důstojníka carské ruské gardy. Dvacátá léta 20. století přinesla obrovské změny ve výrobě hodinek. V roce 1917 vyrobila firma Tissot první náramkové hodinky pod názvem Princ. Hodinky se těšily velkému úspěchu u evropských a ruských zákazníků, protože měly na tu dobu revoluční design zakřiveného pouzdra a číselné indexy ve stylu Art Deco. Právě proto se v roce 1991 a 2002 dočkaly reedice s quartzovým pohonem ve verzi jak pro ženy, tak i pro muže.

Tissoot má v nabídce i kapesní hodinky
Tissoot má v nabídce i kapesní hodinky

V letech 1929-30 představila firma Tissot první antimagnetické hodinky, které byly odpovědí na rozšiřující se vliv nových technologií (telefonů a elektrických zařízení), které mohly negativně ovlivnit přesnost hodinek. Firma vytvořila také první plastové hodinky (Astrolon – 1971), jejichž pouzdro bylo z plastu, dále kamenné hodinky (Rock watch – 1985), vyrobené z alpské žuly, perleťové hodinky (Pearl watch – 1986), vyrobené z perel a dřevěné hodinky (Wood watch – 1987) s pouzdrem ze dřeva.

Tissot a Omega

Roku 1930 dochází ke spojení firem Tissot a Omega a byly vyrobeny hodinky Tissot-Omega, které jsou vyhledáváným sběratelským artiklem. V tomto roce vyrobil Tissot první antialergické hodinky. A v roce 1953 přichází Tissot na hodinářský trh s modelem Navigátor se světovými časy. Roku 1986 vyrábí Tissot první hodinky zobrazující čas jak analogově, tak digitálně. Roku 1998 vyrábí první lehké titanové hodinky a roku 1999 první hodinky osázené diamanty. A roku 2000 ukazuje Tissot modelovou řadu ukazující vedle času atmosférický tlak, teplotu, kompas nazývané T-Touch (dotykové hodinky). Dnes se Tissot hodně věnuje limitovaným sériím hodinek a to každoročně.

Tissot je členem největšího výrobce hodinek na světě Swatch Group, který vyrábí špičkové quartzové a mechanické strojky ETA, které vynikají svojí přesností a dlouhou životností.

Které řady hodinek Tissot jsou oblíbené a prověřené?

Koukejte zejména po těchto řadách:

 • Tissot T-Race
 • Tissot Seastar 1000
 • Tissot Couturier
 • Tissot Classic Dream

A co vy? Máte už nějaké Tissoty nebo teprve vybíráte?

A dále si přečtěte

FOTOGALERIE: Hodinky Tissot

[Best_Wordpress_Gallery id=“71″ gal_title=“Tissot“]

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.