Jak koupit hodinky online? Na co si dávat pozor?

Estimated read time 12 min read

Nákup hodinek online je obvykle velmi přímočarý a jednoduchý proces – tedy za předpokladu, že přesně víte, co chcete koupit a kde přesně to chcete koupit. Tato příručka je navržena tak, aby pomohla mnoha lidem, kteří jsou možná trochu zmateni nebo dokonce mírně vystrašeni procesem určování, jak vybrat či koupit hodinky při nákupu online.

Tato příručka vám neřekne, které konkrétní náramkové hodinky jsou pro vás ty pravé, ani vám nedoporučí jednoho konkrétního prodejce nebo prodejní kanál. Náš průvodce pro nákup hodinek online je spíše navržen jako základ, který vám pomůže porozumět rozdílům mezi různými způsoby nakupování online a také vás upozorníme na nástrahy, kterým je vhodné se při nákupu hodinek online vyhnout.

V závislosti na konkrétních hodinkách, které hledáte, mohou být dostupné doslova desítky nebo více nabídek stejného modelu hodinek online v kteroukoli danou chvíli.

Nákup hodinek online má, ostatně jako většina věcí v životě, dvě strany. Nakupování online má mnoho výhod, ale také své rizika. Internet je jednoduše fantastické místo, kde můžete kdykoli najít cokoli, co chcete, včetně hodinek.

Ale to je na druhou stranu také problém, protože existuje tolik lidí a společností, které prodávají hodinky, je snadné se nechat zmást. Na rozdíl od kamenného prodejce je obtížnější zjistit, kdo je skutečný obchod a kdo ne. U typického prodejce stačí navštívit prodejnu, abyste viděli hodinky a s kým máte co do činění. Na internetu jsou často anonymní webové stránky udělané tak dobře, že je těžké oddělit skutečnost od iluze. I obyčejný člověk si prostě může udělat profesionálně a důvěryhodně vypadající web.

Výhody nákupu hodinek online

Nákup hodinek online vám umožní sedět ve svém vlastním domě a objednat si hodinky, které vám doručí až k vašim dveřím během několika dní. Nákup online vám ušetří spoustu času, protože vám umožní provádět svůj průzkum online místo běhání po městě. Můžete získat mnoho různých pohledů na jedny stejné hodinky a rozhodovat se tak dlouho, jak budete chtít.

Online prodejci hodinek nepotřebují investovat do fyzického obchodu nebo zabezpečení obchodu s vysokými náklady, a proto mohou svým zákazníkům často nabídnout lepší ceny.

Výhody nákupu hodinek online:

 • Široký výběr tisíců modelů hodinek na dosah ruky, na jedno kliknutí.
 • Můžete najít hodinky, které jsou levnější.
 • Zvyšte svou pravděpodobnost nalezení konkrétního modelu hodinek prostřednictvím přístupu k celosvětovým nabídkám.
 • Žádní dotěrní prodejci vás neobtěžují s otázkou „zda jste si už vybrali“.
 • Máte přístup k dalším informacím, abyste mohli porovnávat modely a ceny.
 • Není třeba opouštět pohodlí svého domova.

Problémy s nákupem hodinek online

Máte k dispozici široký výběr hodinek online a můžete si koupit hodinky takřka z celého světa. Mnohé z těchto hodinek jsou o stovky a dokonce tisíce korun (či dolarů) levnější než v kamenném obchodě, což je fakt lákavé. Často jde o poměrně jednoduchý proces; sedíte doma, objednáte si hodinky a o několik dní později vám přesně tyto hodinky doručí domů.

S nákupem u online prodejců jsou však spojeny problémy. A není jich zrovna málo. Například většina hodinářských společností nabízí minimálně dvouletou záruku; hodinářská společnost však nebude respektovat tuto záruku, pokud hodinky nezakoupíte u autorizovaného prodejce. Některé webové stránky se to snaží obejít tím, že nabízejí vlastní záruku, ale není zaručeno, že budou stále v provozu, pokud za rok a půl po nich budete potřebovat opravit hodinky.

A největší problém? Může být hodně obtížné určit pouze z webu, zda jsou hodinky pravé nebo falešné, protože kdokoli může vzít fotografie hodinek například z webu Patek Philippe, takže obrázky vypadají stejně dobře jako na oficiálním webu.

Mnoho webových stránek prodávajících hodinky není oprávněno prodávat značky, které prezentují. A hodně časté je, že někdy tito prodejci ani nemají hodinky, které hledáte, ale pokusí se je pro vás najít, jakmile projevíte zájem. Nejdříve si je koupíte a oni až pak ty hodinky pod rukou seženou.

Před nákupem online je proto opravdu potřeba být obezřetný.

Nevýhody nákupu online

 • Online vrácení neb reklamace bývá časově náročnější než vrácení hodinek do kamenné prodejny.
 • Můžete snadno narazit na neprofesionální prodejce hodinek.
 • Je možné, že nedostanete odpovědi na otázky, jež máte ohledně hodinek, které si chcete koupit.
 • Oblíbené modely hodinek mají tendenci se rychle vyprodávat.
 • Hodinky si nebudete moci vyzkoušet.
 • Před zakoupením si hodinky nemůžete prohlédnout.
 • Fotografie nemusí zobrazovat hodinky přesně a věrohodně.
 • Záruka, která nepochází od oficiální značky hodinek.
 • Nepřesný popis hodinek.

Jak se vyhnout problémům při nákupu hodinek online?

Obecně je nejlepší hodinky nakupovat pouze u autorizovaných prodejců. Pokud najdete hodinky, které hledáte, za cenu, která se zdá být až příliš dobrá, než aby to byla pravda, je pravděpodobné, že tomu tak je. Pokud máte nějaké pochybnosti, jděte jinam.

Některé značky hodinek neumožňují prodej svých hodinek online, takže pokud některé z těchto hodinek uvidíte k prodeji na webu, nepochybně nejsou autorizovány. Jiné značky mají autorizované prodejce, kteří mohou prodávat online, což bude uvedeno na webových stránkách prodejců. Pokud máte nějaké dotazy ohledně toho, zda je prodejce skutečný, navštivte webové stránky značky, kde najdete kompletní seznam autorizovaných prodejců.

Někdy také značky prodávají přímo ze svého vlastního e-shopu, takže tyto hodinky samozřejmě budou 100% autentické a budou mít plnou záruku.

Tipy pro nákup hodinek online

 • Zjistěte si, zda je internetový obchod autorizovaným prodejcem
 • Nakupujte u důvěryhodných a renomovaných prodejců
 • Před nákupem si pečlivě prohlédněte web. Vypadá to profesionálně? Podívejte se hlavně do kontaktů a všímejte si maličkostí.
 • Přečtěte si recenze.
 • Jaká je návratová politika? Jak probíhá reklamace?
 • Zkontrolujte, jak dlouho e-shop funguje.
 • Zkontrolujte, zda je online obchod součástí komunity. Zda ho znají uživatelé z hodinkářské komunity.
 • Jaká je záruční politika?
 • Existuje zde záruka vrácení peněz?
 • Obrázky ne vždy říkají pravdu, takže požádejte o další obrázky vybraných hodinek.

CO ZVAŽOVAT PŘI NÁKUPU HODINEK V ONLINE PROSTŘEDÍ

Existuje několik různých typů hodinářských obchodů, ve kterých si můžete hodinky koupit online. Mohou to být kamenné obchody s online e-shopem, klasický internetový obchod (bez kamenné prodejny) nebo prodejce prodávající prostřednictvím aukčních webů (třeba aukro, sbazar
a podobně). Bez ohledu na konkrétní prostředí je zde několik věcí, nad kterými byste se měli zamyslet.

Servis, oprava hodinek

Pokud utrácíte své těžce vydělané peníze za drahé hodinky od online prodejce, je servis důležitým hlediskem. Zdaleka ne všechny e-shopy nabízejí služby servisu, kontrol a oprav hodinek.

Hodinky z těchto obchodů však bývají levnější než z full-service shopu. Musíte zvážit, zda to, že ušetříte nějaké peníze za nákup hodinek stojí za to, že si prostě pak musíte najít vlastní servis.

Záruka

Pokud kupujete hodinky ze šedého trhu, je pravděpodobné, že výrobce neuzná záruku. Není to proto, že by hodinky nebyly autentické. Je to proto, že jste jej zakoupili mimo zamýšlený distribuční řetězec.

Pokud kupujete hodinky od renomovaného prodejce na šedém trhu, ten ale často na své hodinky nabízí určitý typ záruky. Tyto záruky jsou však často omezeny jen na něco, tak na to pozor.

Pravost (autenticita) hodinek

Na internetu je spousta špatných nabídek. Věřte tomu. Autenticita se vztahuje nejen na hodinky, ale také na obchod, do kterého vstupujete. Samozřejmě by to měly být autentické hodinky, ale také by měly dorazit v pořádku k vám domů ve stavu, jaký očekáváte. Pokud jsou na hodinkách škrábance, pokud je krabička poškozená nebo balík vůbec neobsahuje krabici a dokumentaci k hodinkám, musíte to vědět a podle toho musí hodinky také stát. Pokud platíte vyšší cenu za autentické ceny v novém stavu s krabicí a dokumentací, měli byste očekávat, že dorazí přesně tímto způsobem.

Kde konkrétně hodinky v online světě nakoupit?

Mám zde 5 dobrých míst, se kterými mám osobně velmi dobré zkušenosti, co se nákupu hodinek online týče.

1. Amazon

Jedno z nejlepších míst, kde si můžete hodinky koupit online, je vlastně také jedním z nejlepších míst, kde si můžete koupit cokoliv online, od peněženek po boty. Amazon má ve svém inventáři tisíce hodinek a dodání je obecně velmi rychlé. Můžete si zde koupit různé typy hodinek, jako jsou Seiko a Citizen, a také luxusní hodinky od Omega, Tudor a Rolex. Na Amazonu jsou tuny hodinek všech typů.

Výhodou nákupu hodinek od Amazonu je neuvěřitelný zákaznický servis. Pokud nejste se svým nákupem spokojeni, můžete jej poslat zpět Amazonu a ve většině případů vám bude vrácena celá částka.

2. Jomashop

Pokud chcete ušetřit trochu peněz (nebo v některých případech hodně), Jomashop je skvělou první zastávkou na vaší cestě k nákupu hodinek. Jomashop prodává hodinky za neuvěřitelné ceny.

Internetový obchod nabízí použité i nové hodinky a často jsou nabízeny za méně než polovinu doporučené maloobchodní ceny. Jomashop není autorizovaný prodejce, ale snaží se snížit riziko spojené s nákupem drahých hodinek online. Mají třeba záruku na každé hodinky, které prodávají, od 1 do 5 let (s některými výjimkami).

Nejlepší na nakupování v Jomashopu je vynikající pověst a kupní síla společnosti. To znamená, že získáte vynikající cenu za 100% zaručeně autentické hodinky.

3. Theo a Harris

Pro zákazníky nakupující hodinky, kteří hledají dokonalý vintage kousek, je vyzkoušet Theo a Harris solidním prvním krokem. Jejich inventář se neustále mění, ale mají jedny z nejlepších historických hodinek od společností jako Omega, Tudor, Rolex, Zenith a Panerai.

Poskytují co nejvíce informací o každém kusu, včetně éry a rozměrů a také stavu.

Každé hodinky jsou dodávány s dokumentací, která zajišťuje, že kupujete autentický kus, a vztahuje se na ně také jednoletá záruka. Záruka se vztahuje na mechanické problémy – jakékoli poškození způsobené po prodeji budete povinni uhradit.

4. Helveti.cz

Pojďme do českých vod. Velmi dobrou volbou je u nás e-shop Helveti.cz. Nejsou jen pouhým prodejcem hodinek. Hodinkám rozumí a dokáží vždy upřímně poradit a vyjít vstříc. V nabídce mají 2500+ kousků hodinek od různých značek.

5. Hodinkee

Hodinkee se etablovalo jako centrum informací pro svět sběratelů hodinek, než se rozrostlo do online prodeje. Nyní je to jeden z nejdůvěryhodnějších online prodejců značek jako G-SHOCK, Montblanc, Oris a NOMOS Glashütte a mnoha dalších.

Záruky výrobce se vztahují na všechny nové hodinky, které se prodávají prostřednictvím online obchodu Hodinkee. Hodinkee také nabízí dopravu a vrácení zdarma.

Takže: pokud budete nakupovat na ověřených místech, nákupu hodinek online se bát nemusíte.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.