Jaké hodinky nosí Erling Haaland a kterou značku hodinek propaguje?

Estimated read time 6 min read

Přestup Erlinga Brauta Haalanda do anglické Premier League, konkrétně do milionářského klubu Manchester City FC, byl jedním z nejzajímavějších přestupů posledních let. Ale co je pravděpodobně ještě vzrušující, jsou všechny ty skvělé hodinky, které si mladý Nor kupuje za svůj nový mamutí plat (jen pro zajímavost Erling Haaland má v novém působišti plat půl milionu liber týdně).

Talentovaný 22letý útočník už pár let přitahuje pozornost fotbalových fanoušků po celém světě, a to nejen díky neuvěřitelným úspěchům během třísezónního působení v německém klubu Borussia Dortmund. Ještě než přikročíme k jeho hodinkám, podívejme se, co tento norský mladík dokázal. Není toho úplně málo:

 • Mladý Nor se zapsal do historie poté, co vstřelil 9 z 12 gólů proti Hondurasu na MS do 20 let, což je nejvíce, které hráč vstřelil v celé historii soutěže. Norsko – Honduras 12:0. Haaland – Honduras 9:0.
 • S 62 góly z 67 zápasů byl během svého působení v Bundeslize nemilosrdným střelcem.
 • V Dortmundu se stal vůbec prvním hráčem Bundesligy, který ve svých úvodních dvou zápasech vstřelil pět branek.
 • V 21 letech měl na kontě 8 hattricků v profi soutěžích.
 • Stal se prvním hráčem Manchesteru City, který skóroval při svém debutu v Premier League i Lize mistrů.
 • Je také hráčem, který v prvních 5 zápasech Premier League vstřelil 9 gólů.

Od doby, kdy byl v anglickém týmu, Haaland dokázal, že stojí za každý utracený šilink.

Stručně řečeno, ten chlápek je nesmírně talentovaný. Ale má také vynikající vkus na hodinky. Navzdory svému nízkému věku už Haaland nashromáždil fakt působivou sbírku hodinek, jak z hlediska kvality, tak kvantity. Jeho sbírka by směle mohla konkurovat i těm nejetablovanějším sběratelům hodinek, jako je Cristiano Ronaldo nebo LeBron James.

Obecně má Erling Haaland opravdu hodně hodinek. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější kousky.

Rolex Submariner Date 40 „Smurf“

Taková klasika, do které Erling uložil „pár“ svých liber jsou Rolex Submariner Date ve speciální edici „Smurf“. Hodinky se mohou pochlubit krásně oceánsky modrým rámečkem i číselníkem (ciferníkem), který drží krok s duchem modelu Submariner.

Rolex Submariner Date "Smurf"
Rolex Submariner Date „Smurf“, zdroj fotografie: Pavel Horelica, vlastní fotografie

Má také klasické datumové okénko na 3 hodinách. Cena? Stojí kolem 40 000 $, pokud máte zájem. Erling měl.

Audemars Piguet Royal Oak Double Balance Wheel Openworked

No jasně, lev a růže na obrázku níže, jsou jistě hodně poutavé, ale věnujte pozornost jeho zápěstí – krása v podobě Royal Oak Double Balance Wheel Openworked. Tato úžasná nádhera z nerezové oceli má mnoho minikomponent z růžového zlata – třeba vyvažovací můstek je z růžového zlata. Jsou sestaveny z celkem 256 komponent. Cena? Tyto hodinky byly představeny v roce 2016 s katalogovou cenou 64 500 dolarů, na trhu se nyní obchodují za přibližně 140 000 dolarů.

Mnoho jeho fanoušků a obdivovatelů Haalandovi přezdívá Terminátor – to kvůli jeho fyzickým proporcím, jako je výška a rychlost na hřišti. Má ideální míry pro fotbalového útočníka.

Rolex Cosmograph Daytona 18K Yellow Gold

Podívejte se dobře na kolekci hodinek Erlinga Haalanda, a poznáte, že je skutečným znalcem klasiky (nebo si spíš nechal moc dobře poradit). Tento Cosmograph Daytona je toho prostě důkazem. Pouzdro v 18K žlutém zlatě se pyšní kontrastním zeleným ciferníkem, který je letos top trendem hodinek. No shválně, uveďte hodinky, které jsou tak elegantní a sportovní zároveň, rád si počkám. No moc jich nenajdete. V případě, že byste jej chtěli vlastnit, stojí asi 90 000 $.

Erling Haaland má novou roli – ambassador Breitlingu

Než přišel Erling Haaland, byla vyhlídka, že hráč vstřelí 15 gólů v prvních devíti zápasech Premier League, nemyslitelná. Abych byl upřímný, stále se to zdá nemyslitelné, ale to je prostě Erling Haaland. Nedávno vytvořil rekord ve vstřelení 28 gólů ve 22 zápasech Ligy mistrů. Jako by 22letý Nor pokaždé, když vstoupí na hřiště, láme rekordy a nastavoval nové hranice.

Haaland, který byl dříve viděn v nejrůznějších horologických klasikách, je známý jako velký fanoušek Breitlingu. Mocní v Breitlingu – jmenovitě CEO a velký fotbalový fanoušek Georges Kern – slyšeli o Haalandově lásce k jeho ikonám. A Breitling toho využil podpisem roku – Haalandu se stal novým přírůstkem do All Star teamu Breitlingu.

„Pokud znáte můj styl, víte, že vždy dbám na čistý vzhled,“ říká Haaland, „a Breitling, který zastupuji, vyrábí přesně takové hodinky, které se hodí ke všemu, co dělám.“ Haalandovi hodinky jsou nové Chronomat Automatic GMT 40. Skutečnost, že Haaland upřednostňuje 40mm model před jinými, robustnějšími hodinkami Breitling, je důkazem toho, že dává přednost tomu, aby působily jeho hodinky o něco jemněji.

Generální ředitel Breitlingu Georges Kern o svém podpisu smlouvy říká: „Erling Haaland je přesně to, co hledáme u člena týmu. Je absolutním ztělesněním ležérního a inkluzivního luxusu Breitlingu – je to silný umělec, má ohromný charakter a je zcela autentický a přesto při zemi.“

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.