Jaké hodinky nosil Alan Grant v Jurském parku?

Estimated read time 4 min read

S nedávným vydáním filmu Jurský svět: Nadvláda (Jurassic World: Dominion) končí téměř 30letá éra filmů Jurského parku (ačkoli si nejsem jistý, zda věřím, že Dominion je skutečně posledním filmem Jurského parku/světa). Nicméně vzhledem k tomu, že film je v dohledné době posledním filmem (a posledním filmem z trilogie Jurský svět), řekl jsem si, že by bylo vhodné podívat se na hodinky, které se objevují ve všech filmech.

Alan Grant (Sam Neill) nosí vojenské hodinky Waltham v původním Jurském parku

Jurský park (1993) je původní film a je nejlepším filmem z celé série (podle mého názoru). Speciální efekty a animatronika při uvádění románu Michaela Crichtona na stříbrné plátno byly na svou dobu revoluční. Kromě toho byl film opravdu děsivý a vzbuzující úctu.

V roce vydání Jurského parku, tedy v roce 1993, nebyly mobilní telefony všudypřítomné, jako je tomu dnes. Kvůli tomu mnoho postav nosilo hodinky. Dr. Alan Grant, ztvárněný Samem Neillem, je paleontolog pozvaný extrémně bohatým Johnem Hammondem na prohlídku Jurského parku před slavnostním otevřením pro veřejnost. Ve filmu je vidět, jak nosí historické vojenské/polní hodinky. Mnoho značek, včetně Oris a Hamilton, vyrobilo podobné hodinky během 40. a 50. let 20. století. Nicméně jsem si docela jistý, že Grant nosí vintage hodinky Waltham Military. To je způsobeno tím, jak blízko jsou indexy 5 a 7 u sekundového subčíselníku. Ostrý úhel výstupků se navíc hodí pouze k modelu od Walthamu.

Alan Grant (Sam Neill) v Jurském parku
Alan Grant (Sam Neill) v Jurském parku, zdroj fotografie: Photo © Universal Pictures
Alanovi hodinky v prvním Jurském parku z roku 1993
Hodinky Alana Granta v prvním Jurském parku z roku 1993, zdroj fotografie: Photo © Universal Pictures

V Jurském parku III. nosí Alan Grant hodinky Oris Big Crown 3 (BC3) Day-Date

Alan Grant se vrací do Jurského parku ve třetím díle, Jurský park III (2001). Grant má na sobě jedny hodinky po celou dobu filmu a podařilo se mi získat pár detailních záběrů, které mi pomohly jeho hodinky identifikovat. Grant má na sobě hodinky Oris Big Crown 3 (BC3) Day-Date Ref. 7500 po celou dobu filmu.

Oris Big Crown 3 (BC3) Day-Date Ref. 7500 ve filmu Jurský park III.
Oris Big Crown 3 (BC3) Day-Date Ref. 7500 ve filmu Jurský park III., zdroj fotografie: Photo © Universal Pictures

Poznáte to podle tvaru pouzdra a výstupků, umístění data a zakřivených nápisů „Automatic“ a „25 Jewels“ poblíž 10 a 2 hodiny.

Ve filmu Jurský svět: Nadvláda nosí Alan Grant hodinky Bremont MBII

Před publikováním tohoto článku jsem strávil spoustu času snahou zjistit, jaké hodinky Alan Grant nosil ve filmu Jurassic World: Dominion. Myslel jsem si, že to byly opět Hamilton nebo nějaké jiné polní hodinky, ale nikdy jsem si nebyl úplně jistý. Pak jsem na toto téma našel článek, ve kterém se psalo, že Alan Grant měl ve filmu na sobě hodinky Bremont MBII s bílým ciferníkem.

Hodinky Bremont MBII s bílým ciferníkem
Hodinky Bremont MBII s bílým ciferníkem, zdroj obrázku: Photo © Universal Picture

Tento model byl původně vydán v roce 2016 a prodává se za 4 995 USD. Člověk si musí klást otázku, zda tyto hodinky nepocházejí z Neillovy osobní sbírky. Ačkoli Alan Grant je vystupuje ve všech filmech kolem Jurského parku jako Američan, Neill se ve skutečnosti narodil v Severním Irsku (a vyrostl na Novém Zélandu). Dává tedy celkem smysl, že by nosil značku hodinek, která pochází z Londýna.

Proč Alan nosil právě takové hodinky

Uvědomme si, že Alan Grant byl paleontolog. Tedy pořád se někde hrabe v písku a hlíně. Proto má takové polní / vojenské hodinky. Aby vydržely nápor zrníček prachu a nečistot. A jak jistě sami uznáte, takové polní hodinky toto vydrží. Proto takové hodinky Alan měl.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.