TOP 10 nejdražších hodinek na světě

Estimated read time 8 min read

Luxusní hodinky patří mezi nejvyhledávanější a nejobdivovanější technologické výdobytky doby. Díky kombinaci toho nejlepšího z řemeslné výroby, historie a designu mohou ceny hodinek snadno stoupat až do milionů. Od hodinek s řemínkem pokrývajícím diamanty v ceně ve výši 55 milionů dolarů, až po hodinky, které byly pro Marie Antoinettu vyrobeny v 17. století. Sestavili jsme pro vás seznam nejdražších hodinek na světě. Pojďme se spolu podívat na 10 nejdražších hodinek.

10. Breguet & Fils, No. 2667 – 4,7 milionu USD

Tyto zlaté a platinové stopky se v roce 1814 prodaly za pouhých 5 000 franků, ale v roce 2012 byly v aukci vydraženy za téměř 4,7 milionu dolarů.

Breguet & Fils, No. 2667
Breguet & Fils, No. 2667

Tyto nádherné hodinky byly vytvořeny před více než stoletím vysoce respektovanou luxusní značkou Breguet, která existuje již více než dvě století. Při posledním prodeji byla hodnota stanovena na 4,68 milionu USD, přičemž šťastný vítěz podal nejvyšší nabídku na aukci, která se konala 14. května 2012 v Ženevě. K pochopení hodnoty a získání plného zhodnocení tohoto mimořádně vzácného kusu je třeba brát v potaz vzhled hodinek a vědět něco o jejich historii (významu v historii značky). Přesné datum výroby těchto hodinek není známo, předpokládá se však výroba někdy hned po založení hodinářské firmy Breguet v roce 1770.

9. Hublot Big Bang – 5 milionů dolarů

Hodinky Hublot Big Bang obsahují celkem 1 282 diamantů, včetně více než 100 karátů diamantů a 6 diamantů broušených smaragdem, z nichž každý váží více než 3 karáty. Beyoncé koupila tyto hodinky pro Jay-Zho jako dárek k narozeninám v roce 2012.

Hublot Big Bang
Hublot Big Bang

Beyoncé dala tyto hodinky manželovi raperovi Jay-Zmu k jeho 43. narozeninám.

8. Vacheron Constantin 57260 – 8 milionů dolarů

Mají 2826 jednotlivých součástí a 242 šperků, hodinky Vacheron Constantin 57260 jsou technologickým a uměleckým zázrakem. Navrhování a vytváření těchto hodinek trvalo 8 let a odhaduje se, že výroba byla zadána od soukromého klienta.

Vacheron Constantin 57260
Vacheron Constantin 57260

Tyto hodinky jsou mimochodem považovány za nesložitější hodinky historie.

7. Patek Philippe Ref. 1518 – 11,1 milionu USD

Koncem roku 2016, byly hodinky Patek Philippe 1518 z nerezové oceli prodány v aukci za něco málo přes 11 milionů dolarů. Patek Philippe vyrobil model 1518 v roce 1941, což jsou první hodinky s chronografovým kalendářem, které byly vyráběny v sérii.

Patek Philippe Ref. 1518
Patek Philippe Ref. 1518

Aukce proběhla mezi sedmi uchazeči, kteří na tyto hodinky přihazovali.

6. Jacob & Co. Billionaire Watch – 18 milionů dolarů

Billionaire Watch se pyšní 260 karáty smaragdově broušených diamantů, mají 167 jednotlivých komponentů a 19 dalších šperků. Náramek a ciferník jsou vyrobeny z 18 K bílého zlata.

Jacob & Co. Billionaire Watch
Jacob & Co. Billionaire Watch

Tyto hodinky koupil bývalý profesionální boxer Floyd Mayweather za 18 milionů dolarů.

5. Patek Philippe Supercomplication – 24 milionů dolarů

Tyto zlaté kapesní hodinky vytvořil v roce 1933 Patek Philippe pro bankéře Henryho Gravese Jr. Vyrobit tyto hodinky trvalo 5 let – než byly navrženy a vyrobeny. Najdete v nich trvalý kalendář, doby východu a západu slunce.

Patek Philippe Supercomplication
Patek Philippe Supercomplication

Americký podnikatel se sídlem v New Yorku pan Henry Graves Jr., který speciálně pověřil společnost Patek Philippe, aby vyrobila ty „nejsložitější hodinky světa“ – bez ohledu na cenu. Graves nebyl žádný nováček v nakupování hodinek, v minulosti si objednal řadu kusů na zakázku od této společnosti. Ale příběh pokračuje. Graves se gentlemansky vsadil s kolegou, americkým průmyslníkem Jamesem Wardem Packardem – nechali Patek Philippe vyrábět stále složitější hodinky. James Ward Packard bohužel zemřel o několik let dříve v roce 1928, dlouho předtím, než byly hodinky Supercomplication předány panu Gravesovi. Hodinky zůstaly v rodině několik generací. A kolik Henry Graves Jr. zaplatil za Patek Philippe Supercomplication na samém počátku? Bylo to 15 000 USD v roce 1925.

4. Chopard 201-Carat Watch – 25 milionů dolarů

Bláznivina nebo hodinky? Tak trochu od každého. Tyto úžasné hodinky obsahují 874 diamantů, celkem 201 karátů, v různých barvách. Střed hodinek Chopard pak obsahuje další 3 diamanty ve tvaru srdce ve žluté, růžové a modré barvě.

Chopard 201-Carat Watch
Chopard 201-Carat Watch

Chopard je známý výrobou hodinek, které vyčnívají nad ostatní. Každé hodinky v kolekci společnosti se mohou pochlubit nejen vynikající kvalitou, ale každé z nich mají i velmi jedinečný design, který jej odlišuje od ostatních. Hodinky jsou také docela těžké. Nošení těchto hodinek vyžaduje sílu zápěstí i statný bankovní účet.

3. Breguet No. 160 – 30 milionů dolarů

Vyrobit původní verzi těchto hodinek údajně zadal jeden z milenců pro Marii Antoinettu. Abraham-Louis Breguet začal pracovat na hodinkách v roce 1782. Hodinky měly všechny známé vymoženosti té doby, včetně teploměru, zvonkohry a perpetuálního kalendáře. Hodinky byly vystaveny v muzeu L.A. Mayera v Jeruzalémě, dokud nebyly odcizeny v roce 1983. Hodinky byly nakonec získány zpět a jsou stále k vidění v muzeu Mayer.

Hodinky Breguet No. 160
Hodinky Breguet No. 160

Pro výrobu těchto hodinek nebyly stanoveny žádné časové ani finanční limity. Také možná proti, si bohužel královna nikdy nemohla hodinky prohlédnout, i když byly vyrobeny na její počest. Proč? Protože byly dokončeny až v roce 1827, tedy 34 let po její smrti, 4 roky po Breguetově smrti a 44 let po přijetí objednávky. O dvě století později, extrémní složitost i báječný osud těchto hodinek stále fascinují hodináře a pronásledují představivost sběratelů.

2. Graff Diamonds The Fascination – 40 milionů dolarů

Graff Diamonds, známý pro své luxusní předměty z diamantových šperků, vytvořil hodinky, které obsahují 152,96 karátů diamantu se středovým diamantem, což je 38,14 karátový bezchybný diamant hruškovitého tvaru. Středový diamant lze uvolnit do podoby prstenu, a lze ho tak nosit samostatně.

Hodinky Graff Diamonds The Fascination
Hodinky Graff Diamonds The Fascination

Společnost Graff Diamonds tímto představila „The Fascination“, vysoce jedinečný transformovatelný klenot, který dokonale vyjadřuje jejich zkušenosti s diamanty – jsou na samém vrcholu luxusního šperkařského průmyslu. Laurence Graff, zakladatel a předseda Graff Diamonds, hrál nedílnou roli při navrhování a tvorbě hodinek The Fascination – to jen ukazuje úzkou spolupráci mezi londýnským a švýcarským ateliérem společnosti Graff.

1. Graff Diamonds Hallucination – 55 milionů dolarů

Tyto bezprecedentní hodinky se skládají ze 110 karátů diamantů. Diamanty všech barev, včetně Fancy Pink, Fancy Yellow, Fancy Green a Fancy Blue, a dalších drahých kamenů, včetně smaragdu, jsou kombinovány tak, aby vytvořily tyto velkolepé a úžasné hodinky.

Hodinky Graff Diamonds Hallucination
Hodinky Graff Diamonds Hallucination

Laurence Graff komentoval hodinky slovy: „Graff Diamonds Hallucination je něco jako sochařské dílo, oslava zázraku barevných diamantů.“

Laurence Graff se narodil a vyrůstal v Londýně. Začínal jako učeň v klenotnictví Hatton Garden District. I když byl pouhým učedníkem, netrvalo dlouho, a velmi brzy vytvářel své vlastní šperky. Když mu bylo 24, otevřel si své vlastní klenotnictví v Londýně. Jak cestoval po celém světě, jeho klientela rostla, stejně jako poptávka po jeho šperkařských kouscích.

Co vlastně dělá hodinky tak drahé?

Primární faktory, které určují, kolik stojí luxusní hodinky, jsou:

 • Technologie hodinek
 • Řemeslné provedení
 • Použité materiály (např. diamanty)
 • Jejich značka, příběh a historická hodnota

Všechny tyto faktory pracují společně a ve finále určují konečnou hodnotu hodinek.


  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.