6 tipů a pravidel jak správně nosit hodinky – musíte je znát

Estimated read time 9 min read

Ve módě a stylu existují určitá pravidla, která je dobré znát. Nebudeme vám lhát, je jich hodně. Mohou to být věci, o kterých víme, že jsou špatné – třeba když plnější ženy nosí upnuté legíny, nebo když muži nosí černý opasek s hnědými botami. Ale u hodinek? O pravidlech, jak nosit hodinky nikdo moc nepřemýšlí. A je to škoda. Buďte chytřejší a přečtěte si 6 pravidel, která byste měli dodržovat při nošení hodinek.

Hodinky už nejsou ryze praktickou záležitostí, hodinky se staly mnohem rozmanitějším a zajímavějším doplňkem, fenoménem popkultury. Už nejsou jen to, aby nám ukázaly čas – ukazují styl, způsob života a další aspekty naší osobnosti.

V tomto článku se budeme zabývat několika důležitými pravidly, které by každý člověk měl znát, když nosí hodinky. Je zřejmé, že existuje v tomto ohledu nespočet pravidel, ale je třeba si pamatovat zejména ta nedůležitější. Tak pojďme na to.

1. Dejte si pozor na to, kdy sledujete čas na hodinkách

Kontrola času na hodinkách ve špatnou dobu vás může dostat i do nepříjemné situace. Existuje několik důvodů, proč je právě toto základní pravidlo při nošení hodinek.

Podívejme se nyní na některé z důvodů, proč vůbec o kontrole času v nesprávnou dobu uvažovat:

Na schůzce či na rande – neustálá kontrola vašich hodinek může být považována za neslušnou nebo o to, že vás prostě vůbec nezajímá, co se děje u osoby naproti vám. Jen pouhé sledování hodinek může z rande nebo schůzky udělat schůzku poslední. Pokud jste s klientem nebo novým zákazníkem, asi nechcete, aby měl pocit, že na něj nemáte čas, nebo že vás otravuje.

Při rozhovoru – podobně jako v předchozím případě, můžete vypadat, jako by vám osoba, se kterou jednáte, byla úplně jedno. Pokud kontrolujete hodinky, může to vypadat, že jste vůči druhé osobě apatičtí.

V autě – podle toho, kde jste, to může být nebezpečné a zbytečné. Mrknete na chytré hodinky a bum, nehoda je na světě.

Na ulici – to nemusí být takový problém, pokud máte na sobě jednoduché hodinky, ale pokud máte své nejlepší hodinky Breitling, můžete přilákat nechtěnou pozornost.

Na dovolené – Pokud jste turista a neznáte místo, na které se nacházíte dobře, je dobré nosit jednoduché hodinky, něco levného, ​​co na vás nepřitahuje pozornost. Můj kamarád by mohl mluvit o Marseille, kde o pár věcí přišel, protože vyčníval.

Na rande – zdá se to docela zřejmé, ale kdyby to tak bylo, nemuseli bychom to psát. Snažte se nekontrolovat hodinky na rande, protože se může zdát, že se snažíte uniknout nebo si přejete, aby rande už skončilo.

Toto určitě není definitivní seznam situací, u kterých byste si měli být vědomi, že neustálá kontrola či sledování hodinek na vás může vrhnout negativní světlo.

A přitom řešení může být tak jednoduché. Třeba jako když řeknete: „Omlouvám se, jen potřebuji zkontrolovat čas, mám X na Y“. Dáte-li druhé osobě důvod, proč se díváte na hodinky, může se vše zdát mnohem zdvořilejší a příjemnější. Tak na to myslete.

2. Vaše hodinky musí ladit s vaším outfitem

Velká chyba, kterou lidi dělají. U hodinek existuje spousta nepsaných pravidel, základní je tato: NENOSTE potápěčské hodinky k obleku. Obecně noste takové hodinky, které se hodí k vašemu stylu. Nic nevypadá hloupěji, než nevhodně vybrané hodinky k vašemu outfitu (oblečení).

Třeba ruský politik Dmitrij Medveděv nezvolil hodinky úplně dobře
Třeba ruský politik Dmitrij Medveděv nezvolil hodinky úplně dobře, zdroj obrázku: Instagram EU Quarter Brussels

Bez ohledu na to, jaká pravidla jste slyšeli, je vždy důležité sladit vaše hodinky s událostí a oblečením. Možná si myslíte, že nošení pestrobarevných hodinek se smokingem je dobrý nápad, ale ani rappeři toto nedělají. A to už je co říct.

Stejně jako ladíte svůj opasek s botami, měli byste sladit své hodinky s oblečením. V žádném případě neříkáme, že pro každé oblečení, které nosíte, potřebujete jiné hodinky. Běžnou praxí je ale mít různé hodinky pro různé příležitosti.

Minimálně byste měli mít neformální hodinky, formální hodinky a sportovní hodinky. Tímto způsobem máte hodinky do práce, na chatu, na ples a odolnější hodinky pro tělocvičnu nebo sport (ideálně s nějakou formou hodinek pro sledování kondice).

3. Obdivujte cizí hodinky pouze z dálky

Pokud se chcete stát odborníkem na kulturu hodinek, měli byste si vždy pamatovat, jak je důležité nedotýkat se hodinek jiné osoby.

V případě mužů jsou hodinky obvykle jediným doplňkem nebo šperkem, který muž nosí (kromě snubního prstenu). To znamená, že většina mužů hodinky ráda udržuje nedotčené – jsou pyšní na své hodinky. Není na škodu požádat někoho, aby vám ukázal své hodinky, zvláště pokud mu řeknete, že jste také znalec. Nezapomeňte se ale nedotýkat hodinek někoho jiného a udržujte si svůj prostor.

Je nepravděpodobné, že by je někdo sundal a dal vám je k vyzkoušení, takže buďte v úctě, co se cizích hodinek týče. Dobrým tipem by bylo ukázat jim také vaše hodinky, jako projev dobré víry. Některým lidem nemusí být příjemné ukazovat hodinky cizím lidem, takže je neberte osobně.

Hodinky mohou být skvělým kusem pro konverzaci nebo dokonce takovým tím ice beakerem, takže se nemusíte stydět požádat, abyste se mohli na hodinky podívat, ale buďte připraveni na ano, i na ne.

4. Vyhněte se falešným hodinkám

Existuje řada dobrých důvodů, proč si falešné hodinky rozhodně nekupovat, ale nejdůležitější je ten, že plýtváte penězi, to můžete také vyhodit peníze rovnou do koše.

Ze své falešné hodinky získáte velmi malou hodnotu a dokonce podkopete svoji image a pověst. Falešné hodinky jsou větší potíží, než si myslíte. Je všeobecně známo, že existuje mnoho způsobů, jak identifikovat falešné hodinky, od hmotnosti přes materiály až po cenu modelu. e docela nepravděpodobné, že mladý podnikatel prodávající hodinky Rolex za 200 $ z kufru Toyoty je důvěryhodný.

Držte se originálních hodinek a získáte mnohem kvalitnější hodinky. Hodinky nemusí být drahé, aby byly hezké a aby vás vhodně reprezentovaly. Na to pamatujte.

5. Pořiďte si hodinky pro každodenní nošení

Neznamená to, že je musíte nosit doslova každý den. Znamená to, že máte levnější a odolnější hodinky, které můžete nosit, když jste na cestách nebo dokonce v práci.

Každý má své oblíbené hodinky, které chce nosit stále, ale existuje několik důvodů, proč nenosit stále tytéž hodinky:

 • Vaše hodinky vám vydrží o dost déle, pokud je nebudete nosit neustále
 • Chcete sladit své hodinky s příležitostmi (formální, neformální, plavání / sport atd.)

Nemusíte mít všechny hodinky luxusní, možná budete chtít neformálnější, které můžete nosit, když se obléknete do města, se psem nebo půjdete do posilovny. Nikdo nenosí Rolex Batman na běh!

6. Co se hodinek týče, buďte sami sebou

Jednou z nejlepších věcí na hodinkách je to, že díky široké škále dostupných hodinek můžeme vždy vyjádřit svůj vlastní jedinečný styl. I když musíte dodržovat dress code, můžete svou jedinečnost předvést pěknými hodinkami.

Existuje spousta způsobů, jak mohou hodinky ukázat vaši osobnost:

 • Zajímavá barva hodinek s tmavým oblečením (pokud nejdete na extra formální akci)
 • Hodinky se skvěle budou hodit k vašim hodinkám či kravatě
 • Zkuste výběr netradičního stylu hodinek jako je jejich tvar / design

To, co se líbí vám, se nemusí líbit někomu jinému, a je to úplně v pořádku. Být fanouškem hodinek je tak krásné a obohacující, můžete mít hodinky, které jsou jedinečně vaše, vyprávějí příběh a určují to, kdo jste.

A co si dále přečíst?

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.