Kožený řemínek na hodinky – co zvážit při jeho výběru?

Estimated read time 4 min read

Kožené řemínky na hodinky jsou nadčasové a stylové. Kůže je právem jedním z nejpopulárnějších materiálů používaných pro řemínky hodinek, a je snadné pochopit proč tomu tak je. Jednoduchá, přesto elegantní kůže dává hodinářům klasický a elegantní vzhled. Jejich vysoce kvalitní vzhled snadno obstojí i ve zkoušce času – pokud se o kožený řemínek správně staráte, vydrží věčnost.

Čtěte dál a dozvíte se, co je třeba zvážit při nákupu koženého řemínku pro vaše hodinky.

1. Kvalita kůže

Vždy si přečtěte drobná písmenka na řemínku! Některé kožené řemínky pro hodinky budou mít v popisu skrytá písmena „PU“. Tato písmena znamenají, že vůbec nemáte co do činění s kůží. PU je označení syntetické kůže, neboli jde o imitaci kůže. Zatímco některé typy PU řemínků jsou hodně přesvědčivé, většinou jejich (ne)kvalitu poznáte hned. Co je zajímavé, tak rozdíl v ceně PU řemínku a koženého řemínku nebývá ani tak velký, takže se spokojte jedině s kůží.

2. Kvalita kování na řemínku

Na kvalitě kování na řemínku záleží! Nechcete si vybrat něco, co se hned zakalí nebo zkoroduje. Hledejte ty řemínky, které mají kování vyrobeno z 304 nerezové oceli, která je odolná vůči korozi.

Chrom-niklová austenitická ocel AISI 304 (1.4301) se hovorově také nazývá „potravinářská“. Jedná se o nejvíce rozšířenou a používanou korozivzdornou ocel na trhu.

3. Kvalita šití

Nejlepší řemínky na hodinky budou mít dlouhé, široké stehy, které zaručí jejich trvanlivost. Pokud nevidíte v řemínku žádné prošívání, je to znamení, že řemínek nemusí vydržet normální opotřebení a rozpadne se.

A co druhy kůže?

Kůže je jedním z nejodolnějších přírodních materiálů. Nejde tedy ale jen o kvalitní materiál, ale také o ochranu životního prostředí. Výrobky vyrobené z kůže toho hodně vydrží a bez to i bez nějaké přehnané péče. Na trhu existují 3 různé druhy kůže.

Umělá kůže

První z nich je umělá kůže, což samozřejmě není pravá kůže, ale je vyrobena z plastové základny, což znamená, že se velmi rychle opotřebuje. Pozitivní na ní je to, že umělá kůže je získávána tak, že to nijak neubližuje zvířatům.

Pravá kůže

Druhým materiálem je pravá kůže, která je již mnohem odolnější než umělá kůže a je pro řemínky hodinek opravdu skvělou volbou, protože její kvalita je relativně vysoká, ale cena průměrná. Je cenově dostupná a zároveň vypadá skvěle.

Lícová kůže

A třetím typem kůže je lícová kůže. Je to nejkvalitnější kožený materiál, nejodolnější a nejsilnější. Vypadá jako pravá kůže – je těžké rozeznat rozdíl mezi těmito dvěma materiály, ale lícová kůže vydrží mnohem déle. Řemínky z této kůže jsou dostupné v různých barvách a vzorech, a nezpůsobují pocení. Je to perfektní materiál pro použití v řemínku hodinek, protože má všechny potřebné vlastnosti. A kůže určitě nikdy nevyjde z módy. To nám můžete věřit.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  1 Comment

  Add yours
  1. 1
   Jak si vybrat řemínek na hodinky, který sedne k vašemu životnímu stylu? | Hodinky.info

   […] Kožené řemínky propůjčují hodinám luxusní a osobitý vintage vzhled. Kůže je k dispozici v mnoha odstínech a texturách – kožený řemínek lze snadno změnit tak, aby hodinky byly zcela ve vašem stylu. Kůže je odolná, ale kožené řemínky se obvykle nepoužívají u sportovních nebo vodotěsných hodinek, protože voda může kůži poškodit. Estetika a textura kůže je luxusní a obtížně duplikovatelná, ale s trochou péče vydrží kožené řemínky na hodinky po celá desetiletí. Jsou ideální k obleku nebo i k riflím. Kůže u hodinek vypadá opravdu suprově. […]

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.