Recenze: chytré hodinky Carneo Guard Kid+ s GPS pro děti

Estimated read time 5 min read

Hodinky Carneo Guard Kid+ s GPS pro děti jsou moc pěknou novinkou v oblasti chytrých hodinek pro děti. Jsou navrženy hlavně pro bezpečí a ochranu vašich dětí. Tyto hodinky jsou určeny především pro děti předškolního věku, případně pro děti prvního stupně ZŠ. Pro starší děti tyto hodinky nemají smysl. My jsme pořídili hodinky synovy, kterému je 6 let. A jsou pro něj i pro nás ideální.

Díky hodinkám Carneo Guard Kid+ s GPS získáte dokonalý přehled o tom, zda vaše dítě v pořádku dorazilo do školy či do nějakého kroužku. Navíc mu můžete kdykoli zavolat, nebo zaslat hlasovou zprávu.

Vlastnosti hodinek Carneo Guard Kid+ s GPS

 • Mají krásný barevný displej
 • LED světlo
 • Integrovaná kamera
 • Aplikace pro výuku matematiky pro malé děti
 • Upozornění při sundání hodinek z ruky
 • Sledování aktuální polohy i historie pohybu vašeho dítěte
 • Pohodlné ovládání přes smartphone aplikaci, která je na mobilu rodiče
 • Udávaná výdrž až 96 hodin na jedno nabití
 • Možnost oboustranného volání nebo skrytého odposlechu

Co jsme u hodinek Carneo Guard Kid+ zjistili – výhody a nevýhody hodinek

Hodinky našemu synovy, kterému je aktuálně 6 let velmi sedí. Je s nimi spokojen, jak on, tak my. Co bych vypíchl jako výhody je to, že vidí, jeho pohyb po mapě na aplikaci, kterou mám v svém telefonu. To je moc fajn a byl to jeden z důvodů, proč jsme hodinky pořizovali.

Správa hodinek probíhá přes aplikaci na telefonu rodiče. Je to aplikace „SeTracker2“ pro Android a iOS.

Přes aplikaci nahráváte do chytrých hodinek čísla, kterým se může dítě dovolat. Je jich možno uložit 10. Tyto čísla se dítěti také dovolají. Nikdo jiný ne. Ani nikomu jinému se dítě nedovolá. Jen těmto 10 kontaktům. Toto je také výhoda.

Hned jak si dítě sundá hodinky z ruky, nebo mají hodinky slabou baterii, hned dojde upozornění přes aplikaci na telefonu. Také fajn věc. Ovládání hodinek je pohodlné, chyběla nám snad jen možnost nastavit každému kontaktu nějakou ikonku, podle které by dítě poznalo, kdo mu volá nebo komu volá (když dítě neumí číst). Jinak ovládání zvládá i náš 6-letý syn v pohodě.

Další fajn věc jsou možnost vzdáleného odposlechu, nebo možnost udělat vzájemně fotografii. Můžete si tam poslechnout, zda dítě třeba někdo nešikanuje. To je fajn funkce. Hodinky mají také SOS tlačítko, které když díte zmáčkne, rodič se o tom doví přes aplikaci. Hodinky mají také funkci GEO fence. Ta umožňuje nastavit bezpečnou lokalitu, ve které se hodinky smí vyskytovat. Při opuštění bezpečné zóny obdržíte upozornění přes aplikaci. Opět fajn věc.

Co nevýhody? Pár jich je. V první řadě je to krytka pro nabití. Ta se dá sundat z hodinek, takže se nám už párkrát stalo, že jsme krytku hledali po bytě (to víte, dětské hodinky). Umím si představit, že bude každou chvíli ztracená. To je za mě nevýhoda. Další nevýhoda je velikost hodinek. Jsou docela velké. Náš syn je větší kousek, má i větší zápěstí, takže je to v pohodě. Ale u malých dětí si umím představit jejich menší komfort při nošení. Pokud máte větší dítě, s větším zápěstím, tak je to v pohodě. A třetí nevýhoda? Nízká výdrž baterie. Opravdu každý den musíme dobíjet. Musím ale říct, že syn dost volá. Udávaným 96 hodinám jsme se ani nepřiblížili. Baterie moc nevydrží. Ale večer vždy nabijeme, takže žádný problém.

Do hodinek jsme vložili mikro SIM kartu a pak vše fungovalo v pohodě. Pamatujte, že karta musí mít aktivovaná data, jinak nefunguje sledování na mapě. Pro rodiče je obsluha hodinek fakt jednoduchá. Do hodinek s GPS stačí vložit SIM kartu s aktivovaným datovým tarifem a následně je již můžete plně ovládat přes již zmíněnou aplikaci „SeTracker2“ přímo z vašeho mobilního telefonu.

Další vlastnosti hodinek Carneo Guard Kid+ s GPS

Co dále? Hodinky mají pevný řemínek z gumy. Ten zvládne i horší zacházení nebo vodu. Pro dětské hodinky myslím ideální. Hodinky se dodávají v modré a růžové barvě. Obě jsem viděl, obě jsou moc pěkné.

carneo guard kid+
carneo guard kid+

Souhrn

Hodinky jsou super. Mají pár nevýhod, jako nízká výdrž baterie, nebo to, že jsou trošku větší, když má dítě malou ruku. Ale za cenu kolem 1500 Kč se jedná o fakt dobré hodinky. Jsme spokojeni.

VIDEO: Carneo Guard Kid+ s GPS pro děti

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  4Comments

  Add yours
  1. 1
   Lukas Koutník

   Dobrý den, koupili jsme dceři hodinky Carneo guardkid +
   Vše funguje jak má ale jak přejdeme do telefonního seznamu…není možné přepínat mezi uloženými kontakty na které chce dítě volat. Je na to nějaký fígl?
   Dále se chci zeptat zda je možné zvýšit na hodinkách hlasitost přehrávaných hlasových zpráv.

   Děkuji

  2. 2
   Zuzana Valková

   Dobrý den, nejde mi přihlásit do aplikace, pořád mi to píše, že připojení do sítě vypršelo. Nevíte proč? Děkuji

   • 3
    Pavel Horelica

    to se děje při přihlašování? Obecně:

    – Restartujte zařízení a router.
    – Ujistěte se, že máte ve svém zařízení k dispozici (nevyužito) minimálně 2,5 GB interního úložiště.
    – Před spuštěním aplikace zavřete všechny ostatní aplikace.
    – zkuste svůj účet na jiném zařízení.

    Tímto bych začal 🙂

  3. 4
   Jirka

   Dobrý den,

   jak prosím nastavíme upozornění do mobilu na příchozí hlasové zprávy? Mám iPhone 8 a když mi syn nahraje hlasovku, nepřijde mi upozornění. Děkuji za radu

  + Leave a Comment

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.