Hodinky Fossil – jsou kvalitní?

Estimated read time 7 min read

Fossil je americká značka hodinek. Je to vůbec jedna z prvních amerických značek v oblasti výroby hodinek. Značka Fossil byla založená v roce 1984 rodáky z Texasu, Tomem a Kostem Kartsotisovými. Název Fosiil vznikl odvozením z přezdívek jejich strýčků.

Hodinky Fossil jsou vyráběny ve vintage duchu. Společnost Fossil není ale zaměřena jen na hodinky. Vyrábí i fashion doplňky, nabízí třeba šperky, kabelky, pásky, sluneční brýle či oblečení. Roku 2013 představila značka dražší model hodinek se švýcarským strojkem „Fossil Swiss“.

Mezi známé osobnosti nosící hodinky Fossil patří herečka Kristen Bell, Johny Depp, Kim Kardashian, Jennifer Aniston, Rihanna, Brad Pitt a další.

Obecně je ale Fossil známá především tím, že navrhuje, vyrábí a distribuuje kvalitní a trendy hodinky. Pokud jde o hodinky, možná nevíte, ale Fossil Group, Inc má portfolio značek, jako jsou Fossil, BMW, Relic, Michele Watch, Misfit, Skagen Denmark, WSI a Zodiac Watches.

Zobrazit nabídku hodinek Fossil


Fossil také vyrábí licencované doplňky pro značky jako Adidas, Armani Exchange, Burberry, Chaps, Diesel, DKNY, Emporio Armani, Karl Lagerfeld, Kate Spade New York, Marc Jacobs, Michael Kors, Puma a Tory Burch.

Seznam značek nadále roste, protože společnost koupila některé nezávislé značky hodinek, jako je dánská značka hodinek Skagen a švýcarská značka Zodiac.

Většina hodinek značky Fossil má japonské quartz strojky. Značka však také nedávno pronikla na švýcarský trh hodinek, včetně uvedení Fossil Swiss – řady hodinek Fossil s quartz a mechanickými strojky vyráběných jejími dceřinými společnostmi ve švýcarském Canton Ticino. Zahrnutí společností Emporio Armani a Tory Burch mezi její podřízené značky dále posílilo její postavení na švýcarském trhu.

Kromě toho značka také navrhuje, vyrábí a distribuuje další produkty, jako jsou doplňky, kůže a šperky. Zisky z nich jsou však stále nesrovnatelné se zisky hodinek. Hodinky hrají v tomto prim.

Mrkněte na některé z modelů hodinek značky Fossil

[wptb id=1029]

Kde se vyrábějí hodinky Fossil?

Vůbec první hodinky Fossil pocházely z Hongkongu. Vzhledem k tomu, že se značka rozrostla na miliardovou společnost, má nyní po celém světě své vlastní výrobní společnosti. To umožňuje značce uspokojovat různé segmenty trhu.

Špičkové hodinky s mechanickými strojky se obvykle vyrábějí ve Švýcarsku, Německu, Velké Británii a Japonsku. Tento typ hodinek je obvykle dražší, u nejlevnějších cena začíná někde na 15 tisících a může jít vysoko, až na více než půl milionu korun.

Ve srovnání s jinými značkami hodinek je Fossil relativně cenově dostupná. Většina křemenných hodinek, jejichž cena je nižší než 10-15 tisíc, se vyrábí v Asii, zejména v Číně.

Reputace a kvalita hodinek Fossil

Jsou to módní hodinky známé designem a slušnou hodnotou s ohledem na cenu. Neměly by se však srovnávat s luxusními hodinkami. Pokud jsou vaše očekávání realistická a porovnáte je s podobnými značkami ve stejné cenové kategorii, mají slušnou kvalitu. Musíte je ale srovnávat s podobnými značkami.

Obvykle mají levné čínské quartz strojky (až na výjimky), ale to platí pro většinu značek módních hodinek, jako jsou hodinky MVMT nebo Guess.

Bez ohledu na to Fossil vyniká svými moderními styly a trendy a svými špičkovými designéry. Mezi značky obsažené v portfoliu skupiny Fossil Group patří Burberry, Emporio Armani, Michael Kors, DKNY a Karl Lagerfeld.

Mnoho seriózních nadšenců hodinek odmítá hodinky Fossil a mnohem raději si kupují v podobné ceně hodinky Citizen, Seiko nebo Timex kvůli hodinářské historii, kterou tyto značky mají. Jiní zase poukazují na to, že pokud hledáte módní hodinky, tak značka jako Swatch vyrobila v průběhu let velmi trendy hodinky s tou výhodou, že jsou švýcarské výroby. Což se počítá.

Spolehlivá konstrukce

Mnoho zákazníků dosvědčuje, že jejich hodinky Fossil vydrží roky. Na hodinky se vztahuje dvouletá záruka. Za více než dvě desetiletí v hodinářském průmyslu společnost Fossil navrhla a vyrobila hodinky se spolehlivým řemeslným zpracováním a dostatečnou kvalitou.

Většina hodinek Fossil je vyrobena z nerezové oceli, která je vysoce odolná a snadno se opravuje. Na rozdíl od jiných materiálů se škrábance na tomto materiálu relativně snadno odstraňují.

Moderní styl a trend

Značka má moderní a svěží přístup k hodinářství při zachování její kvality. Má také širokou škálu modelů, ze kterých si můžete vybrat. Od moderních po klasické, sportovní nebo do společnosti.

Nejlepší designéři

Vzhledem k tomu, že společnost Fossil spolupracuje se známými módními značkami, nemělo by být překvapením, že své dovednosti při navrhování hodinek Fossil propůjčují i ​​některá největší jména v oblasti módy a designu.

Jedním z nich je Frank Gehry, legendární architekt, který pomohl vytvořit design pro hodinky Fossil. Dalším je Philippe Starck. Světově proslulý designér, který uvedl na trh řadu hodinek, které se vyznačují jeho osobitým stylem.

Jsou hodinky Fossil kvalitní?

Hodinky Fossil jsou v módním segmentu a v dané cenové relaci přijímány jako kvalitní. Jsou to módní hodinky. Ne luxusní. To si prosím uvědomte. Před uvedením značky na trh, někdy v roce 1984, byla v oboru hodinek díra. Spotřebitelé měli jen dvě možnosti: levné, ale neatraktivní hodinky a ohromující, ale drahé. Mezi tím opravdu nebyly žádné hodinky.

Když společnost Fossil vstoupila na trh, představila kvalitní, módní a zároveň cenově dostupné hodinky. Není žádným překvapením, že se hodinky Fossil okamžitě staly hitem.

Chytré hodinky Fossil

Kromě tradičních quartz a švýcarských hodinek se společnosti Fossil podařilo prosadit i jako konkurent mezi chytrými hodinkami. Ano, Fossil vyrábí dobré chytré hodinky.

Pro mnohé nepopulární Fossil vstoupil na trh chytrých hodinek na podzim roku 2015. Jak uvedl Steve Evans, výkonný viceprezident značky Fossil:

„Jako inovátor v oblasti módních hodinek jsme věděli, že máme schopnost zavést novou kategorii hodinek, která by byla extrémně relevantní pro novou generaci nositelů hodinek. Jsme hrdí na to, že jsme geekové a jsme posedlí transformací kategorie hodinek“.

Od té doby společnost přinesla více než 150 chytrých hodinek s dotykovou obrazovkou, hybridních chytrých hodinek a sledovačů aktivit ve 40 zemích a ve 20 jazycích – ve značce Fossil i v jiných značkách, které jsme uvedli.

Na webu značky Fossil si můžete prohlédnout řadu chytrých hodinek, které aktuálně nabízí.

A co vy? Přemýšlíte nad tím, že byste si koupili hodinky Fossil? Budeme rádi za komentáře.

Zobrazit nabídku hodinek Fossil

Fotogalerie hodinek Fossil

[Best_Wordpress_Gallery id=“73″ gal_title=“Hodinky Fossil“]

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.