Hodinky Hugo Boss – historie a zajímavosti

Estimated read time 6 min read

Hugo Boss je německá módní značka, která vyrábí oblečení, obuv, parfémy, doplňky a také hodinky. V tomto článku se podrobněji podíváme na značku Hugo Boss – její historii, výrobky i na její pověst.

Jen těžko byste dnes hledali člověka, který by neznal značku Hugo Boss. Za zhruba 100 let své existence se z malé společnosti s 20 švadlenami stal Hugo Boss módním gigantem, který patří k lídrům ve světe oblékání, parfémů a dalších doplňků.

Hugo Boss zaměstnává bezmála 15 tisíc zaměstnanců ve více než 127 zemích světa.

Značka není opravdu známá díky hodinkám, ale obecně hodinky prodává spolu s mnoha dalšími doplňky a výrobky. Hugo Boss prodává převážně oblečení a vůně, takže jeho hodinky jsou mnohými považovány spíše za módní, než za tradiční, luxusní nebo extra kvalitní. Hodinky Hugo Boss jsou v podstatě ignorovány mnoha milovníky tradičních hodinek a obecně se o nich mluví jen málo, ve srovnání s mnoha dalšími značkami hodinek ve stejné cenové kategorii. Někteří čtenáři nás i tak žádají o obecný pohled na značku. Je zřejmé, že Hugo Boss je ve světě módních návrhářů opravdu hodně respektován, ale měl by čtenář, který si chce koupit nové hodinky, sáhnout pro pár tisícovek nebo více a koupit si hodinky Hugo Boss?

Hugo Boss – trochu z historie značky

Společnost byla založena v německém Metzingenu módním návrhářem a podnikatelem Hugem Ferdinandem Bossem a dvěma partnery v roce 1924. Vyráběli a dodávali pracovní oděvy pro všeobecné účely, sportovní oblečení, bundy, košile atd. Značka Hugo Boss podala návrh na bankrot v roce 1931 kvůli nepříznivé hospodářské situaci v zemi. Ve stejném roce se Boss stal členem nacistické strany a dodával uniformy tehdejšímu vedení státu, to bylo ve třicátých letech 20. století.

Po druhé světové válce byl Boss označen za stoupence nacistické strany a čelil různým trestům (finanční pokuta a zbavení hlasovacích práv). Boss zemřel na nemoc v roce 1948 a jeho zetě Eugen Holy poté převzal společnost.

V roce 2011 společnost zveřejnila prohlášení, že „hluboce lituje těch, kteří utrpěli škodu nebo nějaké utrpení v továrně vedené Hugo Bossem za vlády nacionalistického socialismu“. Omluva se časově shodovala s vydáním knihy o společnosti. O tom, jak to bylo během „Hitlerovských“ let. Kniha s názvem „Hugo Boss, 1924-1945“ vlastně vypráví příběh o roli značky v nacistickém Německu.

V poválečném období značka vyráběla převážně pracovní uniformy a později pánské oděvy. Hlavně pánské oblečení se stalo velmi úspěšným v 60. a 70. letech. Později pak pod značkou „Boss“ začala značka vyrábět i obleky.

V 80. letech začal Boss prodávat vůně, poté sluneční brýle a případně další doplňky včetně hodinek. Hodinky Hugo Boss jsou vyráběny společností Movado na základě licenční smlouvy.

Hodinky Hugo Boss

Existují dvě hlavní linie hodinek: Boss a Hugo. Níže si probereme některé z nejpopulárnějších a nejnovějších modelů každé z linií značky.

Od jara 2018 se však portfolio Hugo Boss rozdělilo na značku BOSS a HUGO. Obě nabízí oblečení, doplňky i parfémy respektující stejné vysoké standardy kvality značky Hugo Boss. Toto rozdělení lépe uspokojí přání cílových skupin.

Hodinky značky Boss

Existuje více než 80 hodinek, které jsou dostupné na webových stránkách Hugo Boss v linii Boss.

Boss hodinky jsou businessové a pro volný čas. Hodinky linie Boss jsou navrženy tak, aby se daly nosit s něčím tak formálním jako je kvalitní oblek, ale lze je také nosit v ležérním stylu, s tričkem a s džínami. Tato řada obsahuje širokou škálu chronografických modelů, jako je Ocean Edition Chrono, potápěčské hodinky z nerezové oceli a odolností vůči vodě do 100 metrů hloubky.

K dispozici je také neformálnější model Skymaster 44 mm, chronograf inspirovaný letectvím.

Pak je tu ženská řada. Jediným jednoduchým, ale nápadným modelem jsou tyto hodinky s křišťálovým rámečkem a sluneční clonou Swarovski, 34mm hodinky s ciferníkem ze žlutého zlata a nerezovým řemínkem. Dalším elegantním modelem jsou Twilight, opravdu krásné hodinky s minimalistickým číselníkem, tenkým ručičkami a síťovaným řemínkem.

Hodinky Twilight Hugo Boss
Hodinky Twilight Hugo Boss

Určitě si nemyslete, že hodinky Hugo Boss jsou jen módním doplňkem, který spoléhá jen na věhlas názvu Hugo Boss. Všechny modely hodinek Hugo Boss jsou vyvinuty v úzké spolupráci s věhlasnými švýcarskými hodinářskými designéry za použití pouze těch nejlepších materiálů. Všechny hodinky jsou vybaveny švýcarskými strojky, které garantují vysokou preciznost a spolehlivost.

Hugo Boss se výrazně prosazuje v řadě odvětví. Značka Hugo Boss je proslulá i luxusními parfémy a módními doplňky, samozřejmě včetně oblečení.

Obdivovatelé hodinek Hugo Boss pátrají hlavně po vkusnosti klasického zpracování u pánských kolekcí, dámy pak zase opěvují luxus této značky.

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.