Hodinky v seriálu Přátelé – jaké hodinky nosil Ross, Joey nebo Rachel?

Estimated read time 9 min read

Všichni známe komediální seriál Přátelé. Pro ty, kdo tápou v mysli, Přátelé byla dlouhotrvající komediální série, která má 10 řad a měla na svém kontě neuvěřitelných 236 epizod. První epizoda pořadu byla odvysílána již v roce 1994. Série pokračovala až do svého finále v roce 2004.

Pokud nežijete pod skálou nebo v atomovém krytu bez TV signálu, pravděpodobně tento televizní seriál moc dobře znáte, i když jste třeba neviděli jediný díl. Je součástí historie popkultury a nachází si nové generace fanoušků a ukazuje svou genialitu a nadčasovou přitažlivost.

Pro nezasvěcené jsou Přátelé seriál, který sleduje životy šesti mladých, uhodli jste, přátel, jak žijí svoje životy v New Yorku. Tento televizní seriál byl nominován na ohromujících 62 cen Primetime Emmy a pravidelně je na seznamu nejlepších televizních pořadů v historii. Na čsfd.cz má seriál hodnocení 89%.

Tento ikonický televizní seriál je vlastně průkopníkem a seriály jako Teorie velkého třesku a Jak jsem poznal vaši matku by možná nebyly nikdy natočeny, kdyby seriál Přátelé ve své době rozkopl těmto pořadům dveře. Když už mluvíme o čase, zajímalo by vás, jaká je preferovaná značka hodinek šesti hlavních postav série? V tomto článku se podíváme na to, zda hodinky doplňují osobnost postav, které je nosí.

Ale předtím je čas na trochu zábavných drobností o tomto klasickém sitcomu. Tato sekce bude předkrmem pro fanoušky, staré i nové, než se vydáme k hlavnímu jídlu. K tomu, jaké hodinky jednotlivé postavy v seriálu nosily a proč.

6 zajímavostí o seriálu Přátelé

Podnikli výlet do Las Vegas před premiérou

Režisér seriálu James Burrows vzal všech šest herců, kteří ztvárnili hlavní postavy seriálu, do Las Vegas – a to ještě před premiérou seriálu v televizi. Burrows řekl všem šesti hercům, aby si co nejvíce užili pobyt v Las Vegas, protože to bude naposledy, kdy si budou moci užít anonymitu – a měl pravdu. Od té doby jsou herci velkými hvězdami.

Seriál se vůbec nemusel jmenovat ‚Přátelé‘ (Friends)

Pracovní názvy pořadu byly Insomnia Café, Friends Like Us (Přátelé jako my) a Six of One (Jeden ze šesti), později se všichni shodli na názvu Friends (Prátelé).

Ross nezestárnul tři série seriálu?

Pokud se podíváte na série 3 až 5, možná si všimnete, že Ross v každé sérii uvádí, že je mu 29 let – tedy říká to 3 roky za sebou. Možná je to ze strany tvůrců malá chyba, nebo to můžete připsat samotné postavě Rosse, kterému je nepříjemné, když mu bude 30.

Herci chtěli přidat vždy jako jeden team

S masivním úspěchem Přátel se herci rozhodli požádat o zvýšení platu ve třetí sérii seriálu. Učinili tak jako skupina a požadovali, aby všichni měli stejný plat – poprvé v historii televize. Hercům se podařilo vysmlouvat 75 000 dolarů za epizodu a na konci série se jejich plat vyšplhal až na 1 milion dolarů za epizodu.

Přátelé měli být jen 4

Phoebe a Chandler byli původně napsáni jako vedlejší role. Měli být v seriálu jen občas. Dokážete si to vůbec představit? Ano, tak to mělo být.

Monica a Joey se měli dát dohromady

Podle Kauffmana, jednoho z tvůrců seriálu, byla reakce publika ve studiu na to, že se Monica a Chandler dají dohromady, tak ohromující, že se show vydala raději „jiným směrem“.

Ale pojďme už k těm hodinkám. I tam najdete hodně zajímavostí.

Jaké hodinky nosily jednotlivé postavy v seriálu Přátelé?

Ross Geller (David Schwimmer)

Rossovou oblíbenou značkou hodinek je TAG Heuer. Můžeme vidět, že v seriálu Ross nosí hned několik modelů hodinek značky TAG Heuer, konkrétně pak nejvíce hodinky TAG Heuer Formula 1 – 6000 series.

TAG Heuer Formula 1 - 6000 series
TAG Heuer Formula 1 – 6000 series, zdroj foto: Pavel Horelica

Leštěné stříbrné pouzdro hodinek, stříbrný řemínek s černým nebo modrým ciferníkem – to jsou synonyma hodinek TAG Heuer. V pozdějších sériích Ross přechází na řadu TAG Heuer Link.

Hodinky TAG Heuer Formula 1 mají 41mm pouzdro z nerezové oceli a mají sportovní design. Ross je sportovec, má sportovní postavu, k jeho postavě se tak hodinky velmi hodí. Ross obvykle v seriálu nosí hodinky Tag Heuer s gumovými řemínkem, ale jsou k dispozici i luxusnější varianty, které mají řemínky z nerezové oceli.

Využívá také švýcarský quartzový strojek s analogovým číselníkem. Mezi další funkce patří ukazatel data a mají vodotěsnost 200 metrů.

Monica Geller (Courtney Cox)

Monica nosí několik hodinek v celé sérii; jedna konkrétní značka, kterou její postava nosila během posledních několika sérií, je Omega, konkrétně jsou to krásné hodinky Omega Seamaster Aqua Terra. Tato značka hodinek je nepochybně dokonalým chronometrem pro nejvyspělejšího člena Přátel, protože Monica obvykle vystupuje jako taková „matka ochránkyně“ celé skupiny.

Omega Seamaster Aqua Terra vyzařuje úroveň vytříbenosti díky vlastnímu strojku s automatickým chronometrem kalibru 8900, který Omega nazývá „první mistrovský chronometr na světě“.

Omega Seamaster Aqua Terra
Omega Seamaster Aqua Terra, zdroj foto: S laskavým svolením společnosti Omega

Pouzdro a řemínek z nerezové oceli využívají leštěnou estetiku, zatímco světle modrý ciferník umocňuje vizuální atmosféru hodinek a zdůrazňuje jejich vodní motiv. Designově hodinky působí velmi jemně, žensky.

Pouzdro hodinek je z obohaceno odolným safírovým sklíčkem odolným proti poškrábání s antireflexní úpravou. Monica často velmi gestikuluje, je energická, velmi živá, aktivní. To proto tak odolné sklíčko hodinek. Aby se jen tak nepoškrábalo 🙂 Mezi další pozoruhodné vlastnosti patří antimagnetická konstrukce hodinek, funkce zobrazení data a vodotěsnost 150 metrů.

Rachel Green (Jennifer Aniston)

Rachel je ta vždy trendy a stylová, takže není překvapivé, že nejraději nosí hodinky Rolex. Navíc původně pochází z celkem bohaté rodiny. Nosí zejména 36mm modely Rolex (s 36 mm pouzdrem). Během několika sérií seriálu Friends můžeme vidět Rachel nosit stříbrné hodinky Rolex Datejust. Později přešla na modely Rolex Day-Date, ale stále preferovala velikost pouzdra 36 mm.

Dámské hodinky Rolex Datejust
Dámské hodinky Rolex Datejust, zdroj obrázku: AndreaA./ depositphotos.com

Rolex Datejust jsou elegantní a luxusní hodinky, které doplňují módní osobnost Rachel (ta se hodně pohybuje v módním odvětví, pracovala u Ralpha Laurena). Vyznačují se rámem z 18K bílého zlata a 36mm pouzdrem z nerezové oceli, které velmi dobře padne na drobná zápěstí, jaké má Rachel.

Hodinky jsou dodávány se samonatahovacím automatickým chronometrem, který ovládá analogový číselník. Ciferník také používá římské číslice, které dodávají hodinkám noblesní povahu.

Chandler Bing (Matthew Perry)

V oblíbeném sitcomu Přátelé je Chandler Bing často vidět v černých hodinkách Casio F91W. Tyto hodinky jsou vlastně hodně oblíbené v televizi a filmech. Byly vydány někdy v roce 1989, což bylo několik let před vydáním prvního dílu Friends.

Hodinky Casio F91W
Hodinky Casio F91W, zdroj obrázku: Pavel Horelica

Tyto hodinky obvykle stojí kolem 400 – 500 Kč. Je to tedy hodně daleko od hodinek, které nosí Monica Gellerová, která v seriálu hraje jeho manželku. Její hodinky by stály bratru tak 50 000Kč.

A co ostatní postavy ze seriálu? Těm nejsou hodinky moc dobře vidět. Takže si pojďme trošku zateoretizovat, jaké hodinky by další 2 postavy asi nosily.

Phoebe Buffay (Lisa Kudrow)

Phoebe Buffay, jedna z nejzvláštnějších postav Přátel, byla zarytý ekolog. Dále je to vášnivá vegetariánka, která odmítala nosit kožešinu a jednou vynadala ženě za to, že cigaretu položila na strom.

Není pochyb o tom, že tato blondýnka brnkající na kytaru by si vybrala značku hodinek, která by vyhovovala jejímu udržitelnému a ekologickému životnímu stylu, a třeba Breitling dlouhodobě spolupracuje na projektech čistění oceánů, které udržují Phoebinu teorii, že „krabí láska je tak velká, že spolu jeden pár stráví celý svůj život“.

V březnu 2018 Breitling oznámil partnerství s Ocean Conservancy, nevládní organizací, která se věnuje vedení celosvětového boje za zdravý oceán a čisté pláže. Společnost Ocean Conservancy organizovala desítky tisíc operací na čištění pobřeží za více než 30 let ve 153 zemích.

Takže Phoebe by si vybrala nějaké hodinky od Breitlingu.

Joey Tribbiani (Matt LeBlanc)

Joey Tribbiani se o jídlo nedělí a není nic, co by tento italský Američan miloval víc než pizzu (i když v páté sérii riskoval svůj život kvůli sendviči).

Joey by šel do hodinek s motivem pizzy. Určitě. Jediné náramkové hodinky, které mají takovou úpravu jsou Air-King Ref 14000/2140 od Rolex z roku 1999, jsou označeny červenobílým logem řetězce pizzy Domino.

Hodinky s červenobílým logem řetězce pizzy Domino
Hodinky s červenobílým logem řetězce pizzy Domino, zdroj obrázku: Pavel Horelica

A co vy? Máte rádi tento seriál? Všimli jste si někdy, jaké nosí postavy v tomto seriálu hodinky?

A dále si o hodinkách přečtěte

  Pavel Horelica

  Mám rád hodinky. A rád o nich píšu.

  Hodinkám jako takovým jsem přišel na chuť už v dětství.

  Další články:

  Další články autora:

  + There are no comments

  Add yours

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.